Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Синдром Пірсона



Вперше описаний Pearson і співавторами за назвою "рефракторна сидеробластна анемія з вакуолизацією клітин кісткового мозоку і екзокринною дисфункцією підшлункової залози", проявляється на 1-му року життя.

Клінічні прояви:

· часті зригування,

· діареєю,

· порушенням екзокринної панкреатичної функціїі,

· гіпопластичною анемією.

Він викликається спорадичною гетероплазменною делецією мтДНК і має важкий плин, що приводить, як правило, до летального результату до 3-х літнього віку, але в одиничних випадках може з віком регресувати чи, якщо дитина виживає, приводити до розвитку енцефаломіопатії і прогресуючої зовнішньої офтальмоплегії.

Недостатність екзокринної функції підшлункової залози звичайно розпізнається по наявності стеатореї. Поряд із хронічним лактат-ацидозом, можуть спостерігатися сидеробластна анемія і прогресуюча недостатність гемоцитних ліній. Прогноз – несприятливий.

Маються публікації про трансформацію синдрому Пірсона в синдром Кернса-Сейра в наслідок тканиноспецифичної мітохондриальної гетероплазмії (поява клінічних ознак енцефаломіопатії в наслідок накопичення мутантної мтДНК у мозоку і м'язовій тканині, де клітини мають високий ступінь диференціювання і рідко поділяються).





Дата публикования: 2014-11-18; Прочитано: 815 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...