Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Основні поняття. Первісна вартість основних засобів



Основні засоби

Первісна вартість основних засобів

Залишкова вартість основних засобів

Амортизація необоротних активів

Нематеріальні активи

Патент

Авторський договір

Ноу – хау

Тема 22.

Облік витрат та виходу продукції тваринництва

Зміст

1. Завдання обліку виробництва.

2. Економічний зміст виробничих витрат та їх класифікація.

3. Об’єкти обліку виробничих витрат у тваринництві.


Підприємство складається з трьох взаємопов’язаних видів діяльності: інвестиційної, операційної і фінансової. Основна діяльність підприємства – це операційна діяльність, яка включає в себе виробництво, збут, управління, зміни розмірів виробничих запасів, сумнівні борги, курсові різниці та ін.. Основною метою обліку виробництва є своєчасне, повне, вірогідне відображення фактичного розміру і складу витрат та контроль за використанням усіх видів виробничих ресурсів, а також обсягу виробленої продукції у натуральних та грошових вимірах.


Витрати – це використані у процесі виробництва різні речовини і сили природи на виготовлення нового продукту праці. Грошовий вираз витрат на виготовлення конкретного продукту називають собівартістю.

До виробничої собівартості відносять:

- прямі матеріальні витрати;

- прямі витрати на оплату праці;

- інші прямі витрати;

- загальновиробничі витрати.

До прямих витрат відносять такі, що безпосередньо можуть бути віднесенні до конкретного об’єкту витрат і включені в собівартість. Це сировина та основні матеріали, оплата праці та інші (відрахування на соціальні заходи, плата за оренду земельних і майнових паїв, амортизація тощо).

Непрямі витрати – це такі, що не можуть бути віднесені безпосередньо до певного об’єкта витрат, тому що вони відносяться до кількох об’єктів (наприклад, до вирощування кількох груп тварин). Їх називають загальновиробничими і розподіляють між об’єктами обліку.

Подальша деталізація витрат в обліку здійснюється в розрізі статей калькулювання собівартості. В тваринництві виділяють такі статті витрат: витрати на оплату праці, відрахування на соціальні заходи, засоби захисту тварин, корми, роботи та послуги, витрати на утримання основних засобів,у тому числі паливо і мастильні матеріали, інші витрати, витрати на управління і обслуговування виробництва.

Прямі виробничі витрати обліковуються на рахунку 23 «Виробництво», а непрямі – на рахунку 91 «Загальновиробничі витрати».

3. Об’єкти обліку виробничих витрат у тваринництві


Тваринництво включає в себе ряд самостійних галузей:скотарство(молочне і м’ясне), свинарство, вівчарство(вовняне, м’ясне, каракульське), птахівництво (яєчне, м’ясне), бджільництво(медове, медово – запилювальне, запилювальне, бджолорозплідне), рибництво,шовківництво та ін.. Об’єктами обліку виробничих витрат у тваринництві є технологічні групи тварин за їх видами. На кожну таку групу тварин відкривають окремі аналітичні рахунки, на яких відображують витрати на утримання тварин і вихід продукції тваринництва.

Облік витрат і виходу продукції тваринництва ведеться на рахунку 23 «Виробництво» субрахунку 232 «Тваринництво», на дебеті якого відображують витрати, а на кредиті – вихід продукції за справедливою вартістю, зменшеною на очікувані витрати на місці продажу. На кожному аналітичному рахунку облік витрат ведуть за статтями витрат.

Для оформлення витрат та виходу продукції тваринництва використовуються первинні документи: рахунки – фактури, дорожні листи вантажного автомобіля, накладні, лімітно – заборні картки, облікові листи праці й виконаних робіт, розрахунок амортизаційних відрахувань та інші.

Застосовується ряд документів, притаманних тільки тваринництву. Оплату праці нараховують, виходячи з обсягу виконаних робіт чи виходу продукції або відпрацьованого часу на підставі Розрахунку оплати праці працівникам тваринництва, Табеля обліку робочого часу та документів про вихід продукції.

Видачу кормів проводять на підставі Відомості витрати кормів, яка є одночасно документом на списання витрачених кормів з підзвіту завідувача ферми. Відомості виписують на кожного працівника, за яким закріплені тварини, на початку місяця в двох примірниках. Наприкінці місяця роблять записи до Журналу обліку витрат кормів за кожним видом і групою тварин.

Для оприбуткування продукції тваринництва застосовують такі первинні документи: Відомість обліку надою молока;Відомість руху молока; Щоденник надходження сільськогосподарської продукції; Акт настригу та приймання вовни; Акт на оприбуткування приплоду тварин; Нагромаджувальний акт на оприбуткування приплоду звірів; Акт про хід окоту; Відомість зважування тварин; Розрахунок визначення приросту та ін..

До основного виробництва в сільському господарстві відносяться переробні виробництва (переробка сільськогосподарської сировини, забою худоби і птиці тощо). Облік витрат у промислових виробництвах ведуть за такою номенклатурою: витрати на оплату праці; відрахування на соціальні заходи; сировина і матеріали(без зворотних відходів); роботи та послуги; витрати на утримання основних засобів; інші витрати; витрати на організацію виробництва і управління.

Контрольні питання

1. Назвіть основні завдання обліку виробництва.

2. В чому суть поняття «виробничі витрати»?

3. Що входить у виробничу собівартість продукції?

4. Яка різниця між прямими і непрямими витратами?

5. Назвіть статті витрат на виробництво продукції тваринництва.

6. Що є об’єктами обліку виробничих витрат у тваринництві?

7. Назвіть документи на видачу кормів у тваринництві.

8. Назвіть номенклатуру витрат у промисловому виробництві.





Дата публикования: 2014-11-18; Прочитано: 469 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...