Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Відмінності економіко-географічного положення країн регіону Латинська Америка та їх соціально-економічні умови розвитку



Коротка довідка.

Площа: 17, 83 млн. км2

Населення: 345,660 млн. осіб

Середня густота населення: 19 осіб/км2

Кількість країн: 12

Найбільша за площею країна: Бразилія, 8 512 000 км2

Найменша за площею країна: Сурінам, 163 820 км2

Країна з найбільшим населенням: Бразилія, 172,176 млрд. осіб

Найвища точка: г. Аконкагуа, 6 959 м

Найдовша річка: Місісіпі (з Укаялті), 6 400 км

Найбільше озеро: Маракайбо, 14 300 км2

Найбільший острів: Вогняна земля, 48 200 км2

Латинська Америка – один з найбільших регіонів світу, розташований на південь від США, який простягається до крайнього півдня материка Південна Америка.

У регіоні налічується 47 політико-териториальних утворень, 33 з яких є суверенними державами, інші – колоніальні володіння США, Великої Британії, Франції та Нідерландів.

Історично регіон поділяють на 2 субрегіони:

Середня Америка Південна Америка
Мексика Центральна Америка Андські країни Країни Амазонії
  Вест-Індія   Країни Ла-Плати

Площа Латинської Америки становить 1/7 площі суходолу. Латинська Америка – єдиний в світі регіон, що займає цілий континент – Південну Америку і значну частину Північної Америки. Її територія простягається на багато тисяч кілометрів, широким фронтом виходить до Атлантичного і Тихого океанів. Саме це сприяло колонізації регіону європейцями, а нині позначається на особливостях світових економічних зв’язків. Всі країни (крім Болівії та Парагваю) мають вихід до Світового океану. Загальна довжина берегової смуги – 59628 км.

Країни Латинської Америки за багатьма показниками економічного і соціального розвитку випереджають країни Азії та Африки. Але в середені регіону вони дуже різняться за рівнем економічного розвитку: Куба, в якій збереглася командно-адміністративна система, належить до країн з директивно-плановою економікою; Мексика, Аргентина, Бразілія, Чилі, Венесуела, Уругвай утворюють групу країн нової індустріалізації, найбіднішою країною регіону єГаїті (85 % населення мешкає в умовах абсолютної бідності). За формою правління вони – республіки або держави у складі Британської Співдружності. Жодної монархії у Латинській Америці не має.





Дата публикования: 2014-11-18; Прочитано: 2946 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...