Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Висновки. Видатки на соціальний захист населення і соціальну сферу включають: виплату пенсій та допомоги; пільги ветеранам війни і праці; допомогу сім'ям з дітьми; інші



Видатки на соціальний захист населення і соціальну сферу включають: виплату пенсій та допомоги; пільги ветеранам війни і праці; допомогу сім'ям з дітьми; інші види соціальної допомоги; фінансування дитячих закладів-інтернатів; притулків для неповнолітніх; програм соціального захисту неповнолітніх; будинків-інтернатів для престарілих та інвалідів; інших закладів і заходів у галузі соціальної політики; молодіжних програм; а також кошти з бюджету, що передаються до Фонду соціального захисту інвалідів України.

Одним із видів державної соціальної допомоги є надання громадянам щомісячної адресної безготівкової грошової субсидії для відшкодування витрат на плату за користування житлом або його утримання та комунальні послуги (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), а також один раз на рік субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Житлова субсидія є безповоротною та її отримання не пов'язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.

Видатки на соціальну сферу включають фінансування: освіти; охорони здоров'я; культури; засобів масової інформації (телебачення і радіомовлення; преса, книговидання); фізичної культури і спорту.

Відповідно до бюджетної класифікації за функціональною ознакою до закладів культури й мистецтва належать театри, філармонії, музичні колективи, ансамблі, творчі спілки, бібліотеки, музеї, заповідники, палаци і будинки культури, клуби, школи естетичного виховання дітей, заклади кінематографії, організації, які займаються архівною справою.

Установи культури можуть здійснювати свою фінансову діяльність як на основі кошторисного фінансування, так і комерційного розрахунку.

У кошторисному порядку фінансуються ті з них, які не мають реальних можливостей самостійно заробляти гроші та послуги яких повинні мати доступний характер, — бібліотеки, музеї, заповідники.

Клуби, палаци та будинки культури сьогодні фінансуються на мінімальному рівні.

Комерційний розрахунок може бути повним або частковим. Повний розрахунок передбачає повну самоокупність і отримання прибутку, частковий характеризується покриттям витрат як за рахунок бюджетних асигнувань, так і за рахунок надання платних послуг.

Фінансування фізичної культури й спорту здійснюється такими функціональними напрямами утримання національних збірних команд України; проведення навчально-тренувальних зборів і спортивних змагань; підготовка та участь національних збірних в олімпійських параолімпійських іграх; навчально-тренувальна робота спортивних організацій; утримання апарату управління спортивних організацій; фінансова підтримка спортивних споруд; інші видатки (перепідготовка кадрів, міжнародне співробітництво, придбання медичного обладнання); фінансова підтримка громадських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості.

У сучасних умовах більшість закладів та установ фізкультури, спорту, рекреації, туризму фінансують свою діяльність самостійно, за рахунок надання відповідних платних послуг, коштів спонсорів та меценатів.

До системи соціального забезпечення належать будинки-інтернати для престарілих та інвалідів; притулки для неповнолітніх; дитячі заклади-інтернати (для дітей з різними відхиленнями у здоров'ї).

Фінансування зазаначених закладів здійснюється у кошторисному порядку. В основу складання кошторису покладені показники кількості ліжок і ліжко-днів.

Питання для самоперевірки

1 Склад видатків бюджету на соціальний захист і соціальну сферу.

2 Які категорії населення і в яких випадках мають право на отримання субсидії?

3 На яку площу надаються житлові субсидії?

4 В якому розмірі від середньомісячного сукупного доходу сім’ї надаються житлові субсидії для більшості сімей?

5 Які документи потрібні для призначення субсидії?

6 Назвіть алгоритм розрахунку субсидії на житлово-комунальні послуги.

7 У чому складаються особливості фінансування культурно-освітніх закладів?

8 Як здійснюється фінансування будинків культури?

9 Який показник є вихідним при фінансуванні бібліотек?

10 Який показник є вихідним при фінансуванні музеїв?

11 Який показник є вихідним показником при фінансуванні будинків-інтернатів для осіб похилого віку та інвалідів?





Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 429 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...