Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Напівпровідникові підсилювачі



Напівпровідникові підсилювачі зібрані згідно однієї з 3-ох базових схем. Ця схема із загальним емітером (ЗЕ) (рис.9.4), загальним колектором (ЗК) (рис. 9.5), та загальною базою (ЗБ), яка використовується рідко.

Схема із загальним емітером (ЗЕ) використовується для підсилювання сигналів по напрузі і має великий вхідний та вихідний опори, а із загальним колектором (ЗК) – по струму (потужність) і має великий вхідний та малий вихідний опори. Принцип дiї цих пiдсилювачів пояснюється за допомогою рисунка.

Коли Uвх немає, то через і транзистор протікає електричний струм робочої точки IкРТ. Його значення також є функцією від Іб яке, в свою чергу, є функцією від . Таким чином Іб=F(Іб+Івх). При дії змінної напруги Uвх≠0 Івх також прямо пропорційно змінюється. Робоча точка РТ рухається по навантаженій прямій між точками А1, Б1. Струм Ік змінюється від точки А до точки Б, і зворотно-пропорційно йому змінюється і Uвих=Ек-Ік Rк. Таким чином, це є інвертор.

На схемі (рис. 9.5) навантаження увімкнено в ланцюг емітера. Це приводить до того, що на базі є сигнал Uвх=Uвх–Uе. Це від'ємний зворотній зв’язок Uвих не може бути більше ніж Uвх. Це емітерний повторювач.

Рис. 9.4 - Принципова схема транзисторного підсилювача

Рис. 9.5 - Принципова схема транзисторного підсилювача потужності

Рис. 9.6 - Принципова схема диференційного підсилювача

Схема напівпровідникового диференційного підсилювача наведена на рис. 9.6. Ця схема – два підсилювача із загальним емітером, які навантажені на загальну вантажівку . Підсилювач має два входи – прямий ВХ1 та інверсний ВХ2 і чотири виходи – ВИХ диференційний, ВИХ ∑ сумарний, ВИХ1 прямий, відносно ВХ1 та інверсний відносно ВХ1.

Якщо Т1 однаковий з Т2 і Rб1=Rб2, Rк1=Rк1 то підсилювач симетричний. Тоді Uвих1=-Кус Uвх1 (як у звичайного підсилювача з загальним емітером), Uвих2=Кус Uвх1 (мають фазу як у звичайного підсилювача із загальним колектором), Uвих.д=Кус(Uвх1-Uвх2),

Uвих.∑ = Кус(Uвх1 +Uвх2). Якщо Uвх1,Uвх2 ≠ 0 тоді,

Uвих.∑= Rе * (ІеТ1+ ІеТ2), Uвих.д=(Ек – Rк1 * ІкТ1) - -(Ек - Rк2 * ІкТ2).





Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 564 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...