Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Вібротеплообмінник для сипких середовищ



Теплообмінник призначений для нагрівання або охолодження сипких середовищ. Він виконаний у вигляді набору окремих однакових секцій 1 (рис. 6.12), що розміщуються одна на одній в протилежних напрямках. Сипкий матеріал подається через патрубок 4 у кришці 3, а виводиться через отвір 9 у віброплатформі 8. У теплообміннику сипкий матеріал спочатку рухається у стані віброкипіння по нахиленій поверхні порожнистого лотка 2, усередині якого циркулює вода (холодо- або теплоносій), а потім просипається через зазор на наступну секцію, де проходять аналогічні процеси. Охолоджуюча вода подається та відводиться по патрубках 6 і 7 відповідно, циркуляція води між секціями досягається завдяки з’єднанню внутрішнього простору лотків з’єднуючими патрубками 7. Віброкиплячий стан матеріалу забезпечується віброплатформою 8, на якій встановлений теплообмінник. Характер вібровпливів визначається віброзбуджувачем 13.

Регулювання інтенсивності теплообміну у широких межах проводиться зміною поверхні теплообміну, що досягається додаванням або зменшенням кількості секцій. Все це забезпечує необхідний час перебування сипкого матеріалу в теплообміннику. Наявність віброкиплячого стану шару сипкого матеріалу інтенсифікує теплообмін з одночасним усуненням застійних зон та наростів матеріалу на теплообмінних поверхнях, а виконання теплообмінника у вигляді окремих однакових секцій 1, що розміщені одна на одній в протилежних напрямках, забезпечує компактну конструкцію, яка легко адаптується до умов виробництва. Необхідна кількість секцій 1 залежить від заданого теплового навантаження та об’ємних витрат матеріалу і визначається розрахунками.

Рис. 6.12. Схема утилізатора тепла сипких матеріалів:

1 – секція теплообмінника; 2 – порожнисті лотки; 3 – кришка; 4 – патрубок для введення сипкого матеріалу; 5, 6 – патрубки для введення та виведення води; 7 – з’єднуючі патрубки (з’єднують внутрішні простори порожнистих лотків у секціях); 8 – віброплатформа; 9 – отвір для виведення сипкого матеріалу; 10 – пружини; 11 – двигун; 12 – пасова передача;

13 – віброзбуджувач; 14 – шків.





Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 224 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...