Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Принципи інвестиційної політики



Будь-яка цілеспрямована діяльність, у тому числі й інвестиційна політика,повинна бути послідовною і не залежати від зміни конкретних політиків, уряду, і т.п. Стрижень цієї політики визначають її принципи, які зумовлюють ті чи інші конкретні рішення та механізм реалізації, забезпечують їх прогнозування, послідовність,спадкоємність. Тому, безумовно принципи інвестиційної політики визначаються самим характером і формою держави, стабільністю його політичної та соціальної основи, загальною спрямованістю економічних і соціальних процесів.

На першому етапі інвестиційного процесу розробляється інвестиційна політика, яка включає в себе:

- визначення інвестиційних цілей;

- структуру інвестиційного портфелю за типами вкладень;

- критерії вибору об’єктів інвестування (методику інвестиційного аналізу).

Цілі інвестування визначаються, виходячи з тих зобов’язань, які взяв на себе фінансовий посередник перед персональними інвесторами. Крім того, визначаючи інвестиційні цілі, фінансовий посередник повинен враховувати інвестиційні ризики, оскільки між ризиком і доходом існує обернено пропорційна залежність. З урахуванням та законодавчо встановлених обмежень щодо складу інвестиційного портфелю, фінансовий посередник визначає види фінансових інструментів, з яких складатиметься інвестиційний портфель, та потенційну частку кожного з них. Крім того інвестиційна політика має містити основні принципи формування та управління інвестиційним портфелем (або тактику інвестиційного менеджменту).

Загальним для усіх типів фінансових посередників принципом інвестиційної політики є диверсифікація, тобто таке комбінування елементів портфелю, при якому досягається мінімальний ризик при максимальному доході. Таким чином, диверсифікація як стандарт інвестиційної політики, є фактором зменшення інвестиційних ризиків.

Загальні принципи диверсифікації полягають у таких вимогах:

- частка цінних паперів одного емітента в інвестиційному портфелі фінансового посередника не може перевищувати 5%;

- фінансовий посередник не може володіти більш ніж 10% акцій з правом голосу одного емітента.

При розробці інвестиційної політики на підприємстві необхідно дотримуватися таких принципів:

− спрямованість інвестиційної політики на досягнення стратегічних планів підприємства і забезпечення його фінансової стійкості;

− урахування інфляції та фактора ризику;

− економічна обґрунтованість інвестицій;

− формування оптимальної структури портфельних і реальних інвестицій;

− ранжирування проектів та інвестицій за їх важливістю і послідовністю реалізації, виходячи з наявності ресурсів та з урахуванням залучення зовнішніх джерел;

− вибір надійних і більш дешевих джерел та методів фінансових інвестицій.

Урахування цих та інших принципів дасть змогу запобігти помилкам при розробленні інвестиційної політики на підприємстві.

Інвестиційна політика має велике значення, оскільки вона спрямована не тільки на сьогоднішнє забезпечення фінансової стійкості, а й на подальше.

Отже, реалізація принципів потребує постійного їх уточнення, доповнення та коригування залежно від впливу факторів внутрішнього та зовнішнього характеру. Це допоможе оперативно реагувати на зміни та забезпечити ефективну систему управління інвестиційною діяльністю. Ефективна система управління інвестиціями — це основа для високих темпів розвитку підприємства, досягнення необхідних результатів його інвестиційної, операційної та фінансової діяльності.





Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 1478 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.009 с)...