Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Теоретичні положення. Метод перетворень базується на еквівалентному перетворенні послідовних і паралельних з’єднань пасивних і активних елементів



Метод перетворень базується на еквівалентному перетворенні послідовних і паралельних з’єднань пасивних і активних елементів, перетворенні з’єднань зіркою і трикутником. Виконуючи необхідні перетворення, змінюють складну конфігурацію схеми в просту одноконтурну, в якій визначають струм за законом Ома.

Еквівалентним називається перетворення схеми електричного кола, при якому зміна структури перетворюваної частини схеми кола не впливає на зміну струмів та напруг в неперетвореній частині електричної схеми. Схеми стандартних еквівалентних перетворень, найпоширеніших у практичних розрахунках, і відповідні формули наведені у працях [1–3].

При послідовному з’єднанні пасивних елементів величини еквівалентних параметрів визначаються за співвідношеннями:

, , ,

а при паралельному

, , .

Розглянемо застосування на прикладі схеми, наведеної на рис. 5.1.

Рис. 5.1

Перетворимо паралельне з’єд­нан­ня елементів Z 3Z 6 і Z 4Z 7 (рис. 5.2):

і .

Перетворимо (рис. 5.3) «зірку» опорів Z 36Z 47 Z 2 в «трикутник»:

;

;

.

Рис. 5.2 Рис. 5.3

Перетворимо паралельне з’єднання елементів Z 3647Z 8 і Z 247Z 5 (рис. 5.4):

і .

Перетворимо послідовне з’єднання елементів Z 9Z 10 і паралельне з’єднання Z 236Z 11, отримуємо одноконтурне коло (рис. 5.5):

; .

Рис. 5.4 Рис. 5.5

Визначаємо струм у вітці з джерелом ЕРС: .

Струми у всіх вітках визначаємо, використовуючи проміжні схеми.





Дата публикования: 2014-11-19; Прочитано: 227 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...