Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Порядок виконання роботи. Студенти виконують один або кілька варіантів (за вказівкою викладача)



Студенти виконують один або кілька варіантів (за вказівкою викладача).

Варіант 1. Дослідження впливу тиску пресування. Пресують три-чотири зразки з порошку міді, заліза або якого-небудь іншого матеріалу при трьох-чотирьох різних тисках (за вказівкою викладача), наприклад при тисках 10, 25, 40 й 50 кН/см2. Отримані пресовки спікають за температури 0,7...0,8 від температури плавлення матеріалу порошку протягом 0,5...1 год.

Варіант 2. Дослідження впливу часу спікання. Пресують вісім пресовок під тиском 20 кН/см2. Спікання проводять при температурі 0,7...0,8 від температури плавлення матеріалу і ізотермічних витримках 0, 5; 1,0; 2,0 год. Спікаються одночасно не менше ніж 3 зразки.

Варіант 3. Дослідження впливу температури спікання. Пресують брикети під тиском 20 кН/см2. Спікають по два-три брикети при трьох-чотирьох температурах та ізотермічній витримці 0,5...1,0 год.

Варіант 4. Дослідження впливу властивостей порошків. Роботу виконують по одному з перших трьох варіантів з використанням порошків, які мають різні властивості (розмір частинок, питома поверхня, вміст кисню та інше).

Після пресування пресовки вимірюють мікрометром і зважують на аналітичних вагах. Спікання проводять в електричній печі в середовищі водню по зазначених режимах. Для рівномірного прогріву та запобігання взаємодії з навколишнім середовищем спікання зразків проводять в засипці в човниках з нікелю. Як засипку застосовують глинозем.

Після спікання пресовки зважують на аналітичних вагах і вимірюють їх розміри мікрометром, описують їх зовнішній вигляд. Розраховують щільність і пористість зразків, об’єм пор. Визначають усадку. Щільність пресовок неправильної форми і з нерівною поверхнею визначають методом гідростатичного зважування.

Примітка. Кожен студент виконує один із зазначених варіантів.





Дата публикования: 2014-11-19; Прочитано: 280 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...