Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Порядок виконання роботи. 1. Вивчити будову та роботу приладів: ДШ-3М, ДКВ-60 і РП-100



1. Вивчити будову та роботу приладів: ДШ-3М, ДКВ-60 і РП-100.

2. Для визначення розривного навантаження бавовняного волокна на динамометрі ДШ-3М кожний пучок волокна перед заправленням розпрямлюють так, щоб усі волокна в пучку були паралельні. Потім рівний пучок волокна завдовжки 8 мм заправляють між затискачами приладу.

Бавовняне волокно випробовують при відстані 3 мм між затискачами і швидкості опускання нижнього затискача 300 ± 15 мм/хв. Після обриву штапелька до звітної таблиці 12.1 записують показання шкали навантаження з похибкою до 0,5 поділки. Відкриваючи затискачі, виймають обидва кінці розірваного пучка та зважують їх на торсійних вагах, з похибкою до 0,05 мг. Так послідовно розривають і зважують усі 10 пучків. Розривне навантаження розраховують за формулою 12.1.

3. Розривне навантаження тіпаного льону визначають на розривній машині ДКВ-60 з відстанню між затискачами 100 мм. Для визначення розривного навантаження використовують прядки волокна завдовжки 27 см після випробування на гнучкість. За результат випробування приймають середнє арифметичне результатів тридцяти визначень з точністю до 0,1 даН.

Середнє арифметичне результатів випробувань волокна на розривній машині ДКВ-60 переводять в даН, множачи на коефіцієнт 0,98.

4. Нерівність та коефіцієнт варіації за розривним навантаженням розраховують за формулами 12.6-12.9. Результати округлюють до цілого числа.

5. Для випробування волокон вовни на розрив штапелем загальну пробу митої вовни старанно перемішують, потім розстелюють на столі. З декількох місць відбирають 3 точкові проби масою 20 г кожна. Пробу розплутують вручну, потім розчісують для паралелізації волокон прядки. Прочісування повторюють декілька разів. Потім вирізають з прядки пучок завдовжки 25 мм і масою 3-4 мг. Пучки витримують 24 години в нормальних умовах. Перед розриванням кожний пучок зважують на торсійних вагах з похибкою до 0,05 мг.

Випробування на розрив здійснюють на динамометрі ДШ-3М з швидкістю руху затискача 4 мм/с. Після розриву пучків волокна збирають пінцетом у бюкс та все разом зважують на аналітичних вагах з похибкою ± 10 мг. Потім розраховують середнє розривне навантаження та відносне розривне навантаження за формулами 12.3-12.4.

6. Для визначення міцнісних характеристик шовку-сирцю застосовують котушки з шовком-сирцем, намотані при визначенні перемотувальної здатності. Потім на мотовилі відмотують пасма 200, 100, 50, 25, 5 м завдовжки залежно від лінійної щільності нитки згідно з ДСТУ 6611.1-73. Готові пасма знімають з крони мотовила та надівають на гачки розривної машини РП-100.

Після розриву пасма знімають показання за шкалою та визначають його фактичне розривне навантаження (формула 12.2).

7. Розрахунок відносного розривного навантаження для шовку-сирцю за формулою 12.4 поєднується з визначенням лінійної щільності. Для цього після розриву пасма знімають з гачків машини та визначають їх масу на ваговому квадранті типу КВ з похибкою не більше 0,5% від маси пасма.

8. Відносне розривне подовження шовкової нитки визначають за формулою 12.5.

9. Результати вимірювань і обчислень заносять до таблиць 13.1-13.4.

Таблиця 13.1

Міцнісні показники бавовняного волокна

Номер пучка Розривне навантаження штапелька, Qр, гс Маса пучка, m, г Кількість волокон, ni Розрахункове розривне навантаження, Рр, даН Відхилення від середнього значення РР, Δ
           
           
         
           

Таблиця 13.2

Міцнісні показники тіпаного льону

Кількість вимірювань Характеристики
Розривне навантаження за приладом ДКВ-60, Рр, даН Відхилення від середнього значення, Δ Нерівність за розривним навантаженням, Нр Середнє квадратичне відхилення, σ Коефіцієнт варіації, С, %
           
           
         
           

Таблиця 13.3

Міцнісні показники вовняного волокна

Номер пучка Розривне навантаження пучка, Рі, гс Маса пучка, m, г Кількість пучків, ni Середнє розривне навантаження, Рр с Н Відносне розривне навантаження, Ро, сН
           
           
         
           

Таблиця 13.4

Міцнісні характеристики шовку-сирцю

Номер пасма Розривне навантаження пасма, Qр, гс Маса ниток у пасмі, m, г Довжина нитки в пасмі, L=n, м Кількість ниток у пасмі, ni Розрахункове розривне навантаження, Рр, даН Відносне розривне навантаження, Рв, сН Абсолютне розривне подовження, εр
               
               
             
               

Контрольні запитання

1. Які властивості волокон і ниток називаються механічними?

2. Яке значення мають механічні властивості волокон і ниток у технологічних процесах переробки сировини та напівфабрикатів?

3. Які машини використовують для визначення міцнісних показників? Охарактеризуйте їх переваги та недоліки.

4. Основні характеристики волокон і ниток, які одержують при розтягуванні до розриву.

5. Методики визначення розривного навантаження для волокон рослинного та тваринного походження.

6. Що характеризує нерівність за розривним навантаженням?

7. Визначення коефіцієнта варіації за розривним навантаженням.





Дата публикования: 2014-11-19; Прочитано: 292 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...