Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

ВИСНОВКИ. 1. При використанні обмежених ресурсів для задоволення своїх потреб люди вступають між собою в економічні відносини



1. При використанні обмежених ресурсів для задоволення своїх потреб люди вступають між собою в економічні відносини. Виробничі відносини постійно змінюються із розвитком факторів виробництва та потреб.

2. Предметом політичної економії є відносини між людьми, які склалися в процесі виробництва, розподілу, обміну та споживання життєвих благ в їх єдності і взаємодії з політичними, ідеологічними, соціальними інститутами суспільства.

3. Досліджуючи свій предмет, кожна наука використовує певні методи. Метод політекономії – система теоретичних підходів, способів, засобів, прийомів і операцій, за допомогою яких пізнають виробничі відносини, економічні закони та механізми їх дії, тобто пізнають те, що утворює предмет цієї науки.

4. У системі понять важливе значення мають такі: економічна категорія, економічний закон. Економічні категорії — це абстрактні, логічні, теоретичні поняття, які в узагальненому вигляді виражають суттєві властивості економічних явищ і процесів. Економічні закони відбивають найсуттєвіші, стійкі, такі, що постійно повторюються, причинно-наслідкові взаємозв'язки і взаємозалежності економічних процесів і явищ.

5. У процесі становлення і розвитку політичної економії як науки були сформовані її основні функції: пізнавальна, практична, методологічна, прогностична, виховна.

Вивичення матеріалу, поданого в темі 1, передбачає засвоєння таких термінів і понять:


Аналіз;

дедукція;

економічна категорія;

економічна політика;

економічне моделювання;

економічний закон;

індукція;

метод політекономії;

наукова абстракція;

предмет політекономії;

синтез.


ВПРАВИ

Вправа 1. Для кожного наведеного положення підберіть доречний відповідник з-поміж запропонованих нижче термінів або понять:

1. Наука про відносини між людьми у процесі виробництва, розподілу, обміну та споживання матеріальних благ та послуг.

2. Сукупність прийомів, засобів і принципів, за допомогою яких досліджуються категорії і закони функціонування та розвитку економічних систем.

3. Метод політекономії, який полягає в поглибленому пізнанні реальних економічних процесів шляхом виокремлення основних, найсуттєвіших ознак сторін певного явища, очищених від усього випадкового, неістотного.

4. Формалізований опис економічних процесів і явищ, структура якого абстрактно відтворює реальну картину економічного життя.

5. Штучне відтворення економічних процесів і явищ з метою їх вивчення за оптимально сприятливих умов та подальшого практичного впровадження.

6. Абстрактне, логічне, теоретичне поняття, яке в узагальненому вигляді виражає суттєві властивості економічних явищ і процесів.

7. Найсуттєвіші, стійкі, постійно повторювані, причинно-наслідкові взаємозв’язки і взаємозалежності економічних процесів та явищ.

8. Цілісна система заходів держави, спрямованих на розвиток національної економіки в інтересах усіх соціальних груп суспільства.

9. Метод пізнання від окремого до загального.

10. Метод політекономії, який досліджує економічні процеси в їх логічній послідовності, прямуючи від простого до складного, звільняючись від історичних випадковостей.

11. Метод пізнання від загального до одиничного.

12. Метод політекономії, який вивчає економічні процеси в історичній послідовності їх виникнення.

13. Метод дослідження, за якого об’єкт дослідження розкладається на складові, кожну з яких вивчають окремо.

14. Метод дослідження, при якому відбувається об’єднання різних елементів, сторін об’єкта в єдине ціле з урахуванням взаємозв’язків між ними.





Дата публикования: 2014-11-03; Прочитано: 284 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...