Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Забезпечення та проведення евакуаційних заходів у разі виникнення НС техногенного та природного характеру (1 год)



1. Загальні питання з евакуації.

2. Евакуаційні органи.

3. Планування, організація проведення і забезпечення евакуаційних заходів.

В умовах недостатнього забезпечення захисними спорудами в населених пунктах, де розташовані об’єкти підвищеної безпеки, а також в особливий період основним способом захисту населення є його евакуація в розміщених зонах, безпечних для проживання. (Закон України від 26.06.04р. № 1859-IV «Про правові засади цивільного захисту».

У разі виникнення НС проводиться загальна або часткова евакуація населення тимчасового або безповоротного характеру.

1. Загальні питання з евакуації.

2. Евакуаційні органи.

3. Планування, організація проведення і забезпечення евакуаційних заходів.

Література

1. Закон України от 08.07. 2000 р. № 1809 - ІІІ “Про захист населення і територій від НС“.

2. Закон України от 24.06. 2004 р. № 1859-IV “Про правові засади ЦЗ”.

3. Постанова КМУ від 26.10.2001 р. № 1432

“Про затвердження Положення про порядок проведення евакуації населення у разі загрози або виникнення НС техногенного та природного характеру”.

4. Методичні рекомендації “Про планування, транспортне забезпечення та порядок проведення евакуації населення у разі загрози або виникнення НС техногенного та природного характеру”, МНС, К-2003 р.

5. Методичні рекомендації щодо планування і порядку проведення евакуації населення (працівників) у разі НС техногенного, природного та воєнного характеру”, МНС, К-2004 р.

6. Директива НЦЗУ “Про основні завдання цивільного захисту України у 2008 році”.

       
   
 
 
1. Оповіщення та інформування; 2. Спостереження і лабораторний контроль; 3. Укриття у захисних спорудах; 4. Здійснення заходів з евакуації населення; 5. Інженерний захист населення; 6. Медичний захист населення та забезпечення епідемічного благополуччя в районах НС; 7. Психологічний захист; 8. Біологічний захист; 9. Екологічний захист; 10. Радіаційний і хімічний захист; 11. Захист населення від несприятливих побутових або нестандартних ситуацій.


В умовах недостатнього забезпечення захисними спорудами в населених пунктах, де розташовані об'єкти підвищеної небезпеки, а також в особливий період основним способом захисту населення є його евакуація і розміщення у зонах, безпечних для проживання.

Закон України від 26 червня 2004 року №1859-IV

"Про правові засади цивільного захисту "

1. Загальні питання з евакуації

Евакуація -комплекс заходів щодо організованого вивезення (виведення) населення з районів (місць), зон можли-вого впливу наслідків надзвичайних ситуацій і розміщення його у безпечних районах (місцях) у разі виникнення безпосередньої загрози життю та заподіяння шкоди здоров'ю людей.

ПКМУ від 26.10.2001 р. № 1432 “Про затвердження Положення про порядок проведення евакуації населення у разі загрози або виникнення НС техногенного та природного характеру”

Евакуації підлягає населення, яке проживає в населених пунктах, що знаходяться у зонах можливого катастрофічного затоплення, небезпечного радіоактивного забруднення, хімічного ураження, у районах виникнення стихійного лиха, аварій і катастроф, а також при виникненні загрози життю та здоров'ю людей, яки проживають в зоні виникнення надзвичайної ситуації військового характеру.

Безпечний район -районпридатний для життєдіяльності район розміщення евакуйованого населення, який визначається рішенням відповідного органу виконавчої влади за межами зон можливого зруйнування, хімічного забруднення, катастрофічного затоплення, масових лісових і торф'яних пожеж, а також небезпечного радіоактивного забруднення.

У разі виникнення НС проводиться загальна або часткова евакуація населення тимчасового або безповоротного характеру

Загальна евакуація в особливий період здійснюється в окремих регіонах держави за рішенням Кабінету Міністрів України для всіх категорій населення (працівників) у разі:

- небезпеки радіоактивного забруднення навколо АЕС (якщо виникає безпосередня загроза життю та здоров'ю населення, яке проживає в зоні ураження);

- загрози катастрофічного затоплення місцевості з менш ніж чотиригодинним добіганням проривної хвилі;

- виникнення загрози життю та здоров'ю населення, яке проживає в зоні виникнення надзвичайної ситуації військового характеру.

Особливий період -період функціонування органів державної влади, Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, органів місцевого самоврядування, органів управління у справах ЦО і сил ЦО, а також галузей національної економіки, підприємств, установ та організацій, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні, або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Закон України від 6.12.1991р. №1932-XII
“Про оборону України”

Часткова евакуація населення здійснюється, як правило, в умовах переведення за рішенням Кабінету Міністрів України системи ЦЗ на воєнний стан до початку застосування агресором сучасних засобів ураження.

Під час проведення часткової або загальної евакуації не зайняте у виробництві та сфері обслуговування населення, студенти, учні навчальних закладів, вихованці дитячих будинків, пенсіонери та інваліди, які утримуються у будинках для осіб похилого віку, разом із викладачами та вихователями, обслуговуючим персоналом і членами їх сімей евакуюються в першу чергу.





Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 1679 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...