Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Єдиний податок



Єдиний податок – це місцевий податок, що сплючається фізичними та юридичними особами, які обрали спеціальний спосіб оподаткування.

1. Групи та критерії відповідності для права перебувати на спрощеній системі:

Групи Кількість найманих працівників* Доход за календарний рік, що передував переходу на ЄП Види діяльності Ставка ЄП: фіксована (% до мінімальної зарплати (МЗП)станом на 1 січня) або % до доходу)
1 (підприємці) Без найманих працівників не перевищує 150 000 грн роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках надання побутових послуг** населенню 1% — 10% від МЗП***
2 (підприємці) одночасно не перевищує 10 осіб не перевищує 1 000 000 грн Надання послуг, в т.ч. побутових, платникам єдиного податку та/або населенню;- виробництво та/або продаж товарів;- ресторанне господарство 2% — 20% від МЗП***
3 (підприємці) одночасно не перевищує 20 осіб не перевищує 3 000 000 грн Нема обмежень**** а) 3% від доходу***** у разі сплати ПДВ; б) 5% від доходу***** у разі включення ПДВ до складу єдиного податку
4 (юрособи) середньооблiкова кількість працівників не перевищує 50 осіб не перевищує 5 000 000 грн Нема обмежень****  

* при розрахунку не враховуються працівники, які перебувають у відпустці по вагітності та по догляду за дитиною до трьох років

** перелік послуг які відносяться до побутових наведено в новій статті 291.6 ПКУ

***встановлюються щороку місцевими радами залежно від виду діяльності з розрахунку на календарний місяць. У разі якщо платник єдиного податку цієї групи провадить кілька видів господарської діяльності, для яких установлено різні ставки податку, такий підприємець отримує одне свідоцтво i сплачує податок за більшою ставкою.

**** Крім заборонених для здійснення на спрощеній системі взагалі (див. нижче).

***** Базою оподаткування є дохід від реалізації товарів, виконання робіт, надання послуг. Доходом вважається вся сума, отримана платником податку за здійснення операцій з продажу товарів (виконання робіт, надання послуг) у готівковій та/або безготівковій формі.

Підприємці сплачують податок за ставкою 15% від доходу за виникнення наступних причин:

1) за перевищення дозволеного обсягу доходу (із суми перевищення);

2) від провадження діяльності не зазначеної в свідоцтві платника ЄП (для І та ІІ груп;

3) від виду діяльності не дозволеного платникам єдиного податку

4) при застосуванні розрахунків в не грошовій формі (платникам ЄП дозволяються розрахунки тільки грошові – в готівковій та безготівковій формах)

У разі здійснення декількох дозволених видів діяльності або здійснення діяльності на територіях більш як однієї ради застосовується максимальна ставка податку.

Наслідки перевищення обсягів реалізації

- Сума перевищення оподатковується по підвищеній ставці (для 1-3 груп - 15%, для 4 групи - подвійна ставка);

- Платники податку 1-2 групи переходять з наступного кварталу у відповідну досягнутого обсягу групу (заява - до 20 числа місяця, наступного за кварталом, в якому мало місце перевищення), а за відсутності такої заяви - на загальну систему.

- Платники податку 3-4 групи переходять на загальну систему оподаткування.





Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 344 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...