Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Двороторний насос Рутса



Велику швидкість дії при невеликих ступенях стискання газу, що відкачується, досягають за допомогою насоса, який має два ротори з профілями у вигляді лемніскати (рис. 11.6). При синхронному обертанні роторів в протилежних напрямах, що забезпечується за допомогою зубчатої передачі, між поверхнями роторів, а також поверхнею статора постійно зберігається невеликий проміжок (0,1¾0,15 мм), який не ущільнюється маслом. Газ, що потрапляє в об’єм між поверхнями роторів і статора, від впускного отвора переноситься до випускного.

Рис. 11.6

Наявність у насосі неущільнених проміжків вносить в роботу насоса багато особливостей, які відрізняють його від розглянутих обертових насосів.

По-перше, проміжки дозволяють обертати ротори з великою швидкістю (до 50 об / с) без загрози заклинення, що дає змогу досягти великої швидкодії насоса.

По-друге, при низьких тисках принцип відкачки стає подібним до молекулярних насосів.

По-третє, під дією різниці тисків на випускному і впускному отворах, виникає негативне явище таке, як зворотний потік газа. Величина цього потоку визначається за формулою

Q = (), (11.1)

де - провідність проміжків.

Граничний тиск двороторних насосів досягає 10 Торр, а швидкодія в залежності від конструкції може бути 50 ¾5500 л / с за тиском 10 Торр. Особливо широке застосування ці насоси отримали в технології вакуумного витоплення металів.





Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 249 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...