Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Парові системи теплопостачання



Парові системи теплопостачання бувають з поверненням конденсату в ТЕЦ чи котельню та без повернення конденсату.

В опалювальних системах теплопостачання широко застосовується однотрубна система з поверненням конденсату. Її принципова схема наведена на рис. 3-8. Пара з відбору турбіни надходить в однотрубну парову мережу 1 і транспортується по ній до теплових споживачів. Конденсат повертається від споживачів пари на станцію по конденсатопроводу 2. На випадок зупинки турбіни чи недостатньої теплової потужності відбору передбачена резервна подача пари в мережу через редукційну-охолоджуючу установку (РОУ).

Схема приєднання абонентських установок до парової мережі залежить від характеру цих установок.

Якщо пару можна подавати безпосередньо в установку абонента, то приєднання виконується по залежній схемі (а). Якщо пару не можна подавати безпосередньо в установку абонента, то приєднання виконується по незалежній схемі через теплообмінник (б, в).

Конденсат відводиться автоматичним конденсатовідвідником в збірний резервуар 8, звідки насосом 9 перекачується по конденсатопроводу теплової мережі на станцію.

На схемі (в) показано приєднання до парової теплової мережі системи ГВП.

Збирання конденсату від теплоспоживаючих установок і його повернення до джерела теплоти має важливе значення як з точки зору надійності роботи парових котлів ТЕЦ і котелень, яка зростає від збільшення кількості конденсату в живильній воді, так і економії теплоти і загальної економічності теплопостачання в цілому. Повернення конденсату особливо важливе для ТЕЦ з високими і за критичними параметрами з огляду на дороговизну знесолюючих установок для підготовки живильної води.

Якщо тиск пари в паровій мережі нижчий, ніж необхідний для конкретних споживачів, то його можна штучно збільшити, застосовуючи парові компресори.

Якщо тиск пари, яку отримують з відборів турбіни на ТЕЦ, не достатній для забезпечення споживачів, то його можна також штучно збільшити на ТЕЦ, застосовуючи пароструминні компресори (ПК). Відпрацьована пара після турбіни надходить в приймальну камеру ПК, в сопло якого надходить свіжа пара після котла. Стиснена пара підвищеного тиску надходить з дифузору ПК в парову мережу.





Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 1168 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...