Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Під час групової роботи на уроці



Мета: усвідомлення сутності, принципів, функцій групової роботи на засадах співробітництва; формування комплексу вмінь організовувати групову діяльність на уроці як умови вдосконалення педагогічного професіоналізму.


Обладнання плакат із висловлюваннями вітчизняних і зарубіжних учених-педагогів про навчання в співробітництві, схеми «Організація групової взаємодії на уроці», «Функції і принципи навчання в співробітництві», фрагменти уроків, де представлено організацію групової взаємодії (відеозаписи й тексти з педагогіч­ної літератури), зразки інструкцій для організації роботи в групах

Опорні поняття групова робота на уроці, рольова участь, індивідуальна робота на уроці, співробітництво на уроці, парна форма організації навчальних занять, на­вчальний діалог

Завдання для студентів

1. Ознайомившись із рекомендованою літературою, підготуватися до обговорен­
ня основних теоретичних питань

1 1 Генеза та значення групової навчальної роботи школярів, необхідність опа­нування вчителем технологи її організації

1 2 Принципи організації групової навчальної роботи 1 3 Групова робота на уроці

I 4 Організація взаємодії між учнями під час групової роботи

2. Виконати (усно) запропоновані завдання (прийоми 1—5, задачі 1—3, впра­
ви (1-3)

3. Розробити (письмово) фрагмент уроку з використанням групової роботи
учнів Підготуватися до проведення цього фрагмента, обдумавши діяльність учите­
ля щодо організації активної взаємодії в мікрогрупах (вправа 4)

Список рекомендованої літератури

1 Григорьев С А, Раевский А М Групповая форма работы на уроке // Сов
педагогика - 1989 - №8 - С 38-42

2 ДьяченкоВ К Сотрудничество в обучении — М, 1991 — С 24 —60, 134 —
165

3 Лийметс X Й Групповая работа на уроке — М, 1975 — С 4 — 33

4 Малеваний Ю Й О современном уроке // Молодому учителю / Сост
Е С Березняк - К, 1988 - С 137-150

5 Оконь В Введение в общую дидактику — М, 1990 — С 40—43

6 Палат Е С Обучение в сотрудничестве // Новые педагогические й ин-
формационные технологии в системе образования / Под ред Е С Полат —
М,2001 - С 24-64

7 Полетило С А Організація групової навчальної роботи старшокласників
на уроках // Педагогіка Респ наук -метод зб — К, 1989 — Вип 28 —
С 26-30

8 Психолога педагогические аспекты учебного процесса в школе — К, 1983 —
С 145-158

9 Селевко Г К Современные образовательные технологии Учеб пособие —
М, 1998 - С 47-50, 101-113, 180-201

10 ЦукерманГ А Зачем детям учиться вместе? — М, 1985 — С 34—40, 46 —79

I1 Шевченко С Д Школьный урок как научить каждого — М Просвеще-
ние, 1991 -048-49,75-90,101-103


ХІД ЗАНЯТТЯ





Дата публикования: 2014-11-03; Прочитано: 423 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...