Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Молекулярно-адсорбційна стабілізація дисперсних систем



У неполярному дисперсійному середовищі частки дисперсної фази позбавлені електричного заряду. Електричний фактор стабілізації відсутній. Між дисперсними частками діють тільки сили взаємного притягання. Ослаблення цих сил, що приводять до стабілізації дисперсних систем, може відбуватися в результаті утворення навколо колоїдних часток адсорбційних шарів з молекул дисперсійного середовища і розчинених у ній речовин. Такі шари послабляють взаємне притягання часток дисперсної фази і створюють механічну перешкоду їх зближенню.

Стабілізація дисперсних систем значно більш ефективна при додаванні до них ПАР і високомолекулярних сполук, що адсорбуються на границі розподілу фаз. Адсорбційні шари ПАР з високомолекулярних сполук, маючи пружність і механічну міцність, запобігають злипанню дисперсних часток. Утворення таких молекулярно-адсорбційних твердоподібних поверхневих шарів П.О. Ребіндер назвав структурно-механічним фактором стабілізації дисперсних систем. Цей механізм стабілізації відіграє основну роль при одержанні гранично-стійких висококонцентрованих пін, емульсій, колоїдних розчинів і суспензій не тільки в неводних, але й у водяних середовищах. Для структурно-механічної стабілізації дисперсій у водному середовищі застосовують мила лужних металів, білки, крохмаль, а в неводних середовищах – мила луго-земельних металів, смоли, каучуки. Такі речовини називають захисними колоїдами.





Дата публикования: 2014-11-02; Прочитано: 398 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...