Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Визначення потреби в матеріально–технічних ресурсах



Потреба в матеріально-технічних ресурсах визначається по різному, у залежності від їхнього призначення. Кількість технічних засобів, тобто машин і обладнання, визначають епізодично при проектуванні виробничих систем. Розрахунки потреби в матеріалах є регулярними і здійснюються на єдиній методичній основі. Кількість матеріалів певного виду, необхідних фармацевтичному підприємству в розрахунковому періоді в натуральному вимірі (Мрн), і матеріалів, які слід закупити, розраховується за формулою:

,

де Мр – витрата матеріалів у розрахунковому періоді;

Мн, Мк – перехідний запас матеріалів відповідно на початок і кінець розрахункового періоду.

Матеріали витрачаються на наступні потреби:

– операційну діяльність;

– виготовлення технологічного оснащення;

– ремонтно-експлуатаційні роботи;

– заходи щодо підвищення технічного рівня виробництва;

– капітальне будівництво власними силами.

Витрата матеріалів визначається множенням норми витрати на обсяг продукції (робіт). Цей основний принцип конкретизується відповідно до того або іншого об'єкту нормування. Зокрема, витрати матеріалів на виробництво продукціїр.п.) розраховують так:

де n – кількість найменувань продукції, що виготовляється;

Ni – обсяг випуску продукції і-го найменування в натуральному вимірі;

Мн i – норма витрат матеріалу на одиницю і-го виробу;

Мн.п – витрати матеріалу на зміну залишків незавершеного виробництва.

Витрати матеріалів на зміну залишків незавершеного виробництван.п) розраховуються тоді, коли істотно змінюються залишки незавершеного виробництва. Вони визначаються в залежності від широти номенклатури продукції і величини норм витрат. При обмеженій номенклатурі продукції і великих нормах витрат визначається зміна кількості виробів у незавершеному виробництві, яку помножують на норму витрат на один виріб. В інших випадках величина витрат матеріалу на зміну залишків незавершеного виробництва (Мн.п) обчислюється приблизно, виходячи з величини незавершеного виробництва у вартісному вимірі і витрат матеріалів на грошову одиницю за минулий рік.

У такий спосіб розраховуються витрати основних матеріалів, напівфабрикатів, комплектуючих виробів та тих допоміжних матеріалів, що нормуються для виготовлення окремих виробів. Витрати матеріалів на допоміжні та обслуговуючі процеси визначаються множенням обсягу робіт або кількості об'єктів обслуговування на норму витрат. Об'єктами нормування витрат матеріалів у цьому випадку можуть бути одна година роботи обладнання (мастильні, охолодні матеріали, енергія), тонно-кілометр перевезень (матеріали для обслуговування транспортних засобів), одиниця ремонтоскладності обладнання (матеріали для ремонту, запасні частини), кількість працівників (спецодяг, спецїжа тощо).

Для фармацевтичної промисловості важливе значення має якість субстан-цій сировини та матеріалів. Якість субстанцій та матеріалів повинна відповідати вимогам АНД, ДСТУ, промислового регламенту та міжнародних стандартів.

Важливе значення в умовах ринкової економіки повинно приділятися термінам постачання субстанцій та матеріалів, та ритмічності постачань. У результаті неритмічності постачань субстанцій і матеріалів фармацевтичні підприємства не доодержують продукцію або взагалі простоюють. У цьому випадку втрати підприємства визначаються за формулою:

де DТП – втрати внаслідок неритмічності постачання субстанцій і матеріалів;

Кчп – кількість людино-годин простоїв через відсутність субстанцій і матеріалів;

ЧВ – середньогодинна виробка продукції.





Дата публикования: 2014-11-02; Прочитано: 423 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...