Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Думка науковця. Бухгалтерський облік як наука є системою певних принципів, категорій і закономірностей



Бухгалтерський облік як наука є системою певних принципів, категорій і закономірностей. їх виявлення та формулювання характеризує перехід бухгалтерського обліку від емпіричного рівня дослідження до теоретичних узагальнень.

На сьогодні в обліково-економічній науці принципи чітко не визначені та науково не обґрунтовані. Це спричинило появу великої кількості принципів бухгалтерського обліку (більше 80-ти назв).

Єдиного міжнародного переліку облікових принципів не існує, але в цілому світова практика наполягає на одних і тих же фундаментальних основах. Разом з тим, застосування у бухгалтерському обліку поняття "принципи" спричиняє багато проблем. Так, у США дане поняття означає практичні принципи. У Великобританії принцип має суто теоретичний характер. Американські загальноприйняті бухгалтерські принципи (Generally Accepted Accounting Principles - GAAP) визначають велике коло деталізованих практичних правил ведення бухгалтерського обліку, у Великобританії деталізовані правила часто називають практикою, політикою або основами.

У бухгалтерській практиці термін "принцип" почали вживати частіше, ніж це дійсно необхідно, що ускладнює чітке відокремлення принципу від інших термінів науки про бухгалтерський облік.

Разом з тим, потрібно розрізняти такі поняття як принципи, правила та вимоги до інформації (якісні характеристики інформації). Принцип - це основа, яка визначає організацію бухгалтерського обліку та його ведення. Правило - вимога, положення, якими зобов'язані керуватися бухгалтери в практичній діяльності. Під якісними характеристиками слід розуміти невід'ємні атрибути інформації, які забезпечують її корисність для користувачів.

Таким чином, серед задекларованих законодавчо "принципів", до принципів
бухгалтерського обліку відносяться принцип обачності, автономності, послідовності,
безперервності, нарахування та відповідності доходів і витрат, історичної
собівартості, єдиного грошового вимірника, періодичності. Вимогами до інформації
бухгалтерського обліку або якісними характеристиками інформації є повнота і
превалювання сутності над формою._________________________________________________

Принципи, правила та вимоги до інформації бухгалтерського обліку слід розглядати в єдності, оскільки дані категорії є взаємозалежними та взаємообумовленими. Недотримання окремих принципів, правил і вимог бухгалтерського обліку без достатніх на те причин за певних умов трактується як неправильне ведення бухгалтерського обліку та незадовільна організація бухгалтерської справи на підприємстві.

Однією з актуальних проблем теорії бухгалтерського обліку є виділення в ній фінансового, управлінського та податкового обліку (податкових розрахунків). Така тенденція обумовлена необхідністю в межах господарюючого суб'єкта організовувати бухгалтерський облік таким чином, щоб забезпечити інформаційні потреби акціонерів (інвесторів), управлінського персоналу та державних органів для оподаткування, тобто передбачається ведення бухгалтерського обліку в таких аналітичних розрізах, які б дозволяли сформувати відповідну інформацію.






Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 239 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...