Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Про стягнення незаконно отриманих виплат для організації безробітним підприємницької діяльності



Одним із видів забезпечення, які може надавати державна служба зайнятості за рахунок Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, є допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітним підприємницької діяльності у відповідності до ч. 1 ст. 7 Закону № 1533.

Нарахування та виплати коштів для організації безробітним підприємницької діяльності здійснюється відповідно до Порядку надання допомоги по безробіттю у тому числі, одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 307 від 20.11.2000.

Положеннями п.п. 5 п.5.5 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, передбачено, що виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі працевлаштування безробітного, зайняття підприємницькою діяльністю або іншою діяльністю, пов’язаною з одержанням доходу безпосередньо від цієї діяльності, виконання робіт (послуг) за цивільно-правовими угодами (з дня працевлаштування, державної реєстрації як суб’єкта підприємницької або іншої діяльності, виконання робіт за цивільно-правовими угодами).

Як докази до позову зазначеної категорії долучаються копії заяви про надання статусу безробітного; копії персональної картки безробітного; копії перерахунків виплат для організації безробітними підприємницької діяльності; копію претензії з позначкою про її отримання тощо.

5.3. В інтересах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності:

- стягнення неправомірно витраченої суми страхових коштів та/або вартості наданих соціальних послуг.

Згідно вимог ст. 30 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» (Закон № 2240), страхувальники та інші отримувачі страхових коштів у разі порушення порядку використання страхових коштів відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми.

За несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі страхових коштів на страхувальників та інших отримувачів коштів Фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів. Одночасно на суми несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів і штрафних санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

В обґрунтування позовних вимог до позову потрібно додавати:

- копію Статуту фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності;

- копію Положення про відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності;

- копію свідоцтва про державну реєстрацію відповідного відділення фонду з тимчасової втрати працездатності;

- копію довідки про включення відділення фонду з тимчасової втрати працездатності до ЄДРПОУ;

- копію акту документальної перевірки з додатками;

- копію рішення про застосування штрафних санкцій тощо.

До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів. Суб’єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов’язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Позовна заява підписується прокурором району чи виконуючим обов'язки (за наявності копії наказу про призначення) його заступником або ж прокурором міста, чи його заступниками.

Одночасно з пред’явленням позову, прокурори повинні ініціювати вжиття заходів до забезпечення позовних вимог у порядку, встановленому ст. ст. 117, 118 КАСУ, якщо невжиття таких заходів може ускладнити чи зробити неможливим виконання рішення суду. Зазначати конкретний спосіб забезпечення позову та мотивувати необхідність його застосування судом. Не залишати без реагування випадки безпідставної відмови у вжитті заходів до забезпечення позову.





Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 240 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...