Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Складові інвестиційної діяльності промислових підприємств



Інвестиційна діяльність промислових підприємств формується з:

1) державного інвестування, здійснюваного органами влади і управління за рахунок коштів бюджету, позабюджетних фондів і позичкових коштів та за рахунком власних і позичкових коштів;

2) інвестування, здійснюваного іноземними інвесторами;

3) спільного інвестування, здійснюваного громадянами України та іноземними громадянами, юридичними особами і державними.

Іноземні інвестори здійснюють інвестиції на території України у вигляді: іноземної валюти, інших валютних цінностей; рухомого і нерухомого майна; акцій, облігацій та інших цінних паперів; прав інтелектуальної власності, що мають вартість; права на розвідування, розробку, видобування або експлуатацію природних ресурсів; платних послуг та ін.

У процесі ревізії необхідно вивчити економічну доцільність і законність іноземних інвестицій у різних формах, а саме:

1) часткову участь у підприємствах, що організуються спільно з українськими юридичними і фізичними особами, або придбання частки у діючих підприємствах;

2) створення підприємств, що цілком належать іноземним інвесторам, філій та структурних одиниць іноземних юридичних осіб або придбання у повну власність діючих підприємств;

3) придбання нерухомого і рухомого майна, включаючи земельні ділянки, будинки, квартири, приміщення, обладнання, транспортні засоби та інші об'єкти власності, прямим одержанням майна та майнових комплексів або у формі акцій, облігацій та інших цінних паперів [16].

Також необхідно вивчити питання правильності оцінки іноземних інвестицій, що здійснюється за бажанням іноземного інвестора в іноземній вільно конвертованій валюті або у грошовій одиниці України на базі цін міжнародних ринків.

Ревізору необхідно враховувати, що республіканські, міждержавні та регіональні інвестиційні проекти і проекти, що реалізуються за рахунок бюджетних і позабюджетних коштів, підлягають обов'язковому контролю через державну експертизу. Інвестиції за рахунок інших джерел підлягають державній експертизі з питань додержання екологічних і санітарно-гігієнічних вимог.

Усі суб'єкти інвестиційної діяльності незалежно від форм власності та господарювання мають рівні права щодо здійснення інвестиційної діяльності.

Ревізору необхідно знати, що інвестор самостійно визначає цілі, напрями, види і обсяги інвестицій, залучає для їх реалізації на договірній основі будь-яких учасників інвестиційної діяльності, у тому числі організацією конкурсів і тендерів. За рішенням інвестора права володіння і розпорядження інвестиціями, а також результати здійснення їх можуть бути передані іншим юридичним особам і громадянам у порядку, встановленого законом. Умови договорів, складених між суб'єктами інвестиційної діяльності, чинні на весь строк дії договору. Інвестор повинен подати фінансовим органам декларацію про обсяги і джерела здійснюваних інвестицій, одержати дозвіл на капітальне будівництво відповідно до висновків експертизи інвестиційних проектів у межах додержання санітарно-гігієнічних і екологічних вимог.

Виявлені відхилення, порушення діючого законодавства, яке регулює інвестиційну діяльність ревізійного підприємства, відображають в акті ревізії.





Дата публикования: 2015-11-01; Прочитано: 191 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...