Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Загальна характеристика правового положення морських просторів та їх класифікація



При роззгляді питання про класифікацію морських просторів необхідно враховувати, що цю класифікацію не можна розглядати як уявлення про різні правові категорії морських просторів, що сформюлювалося раз і назавжди. В силу історичного характеру міжнародного морського права це уявлення розвивалося, змінювалося і розширювалося у цілому.

Таким чином до теперішнього часу у сучасному міжнародному морському праві всі морські простори Світового океану, слід класифікувати натупним чином:

1)Внутрішні морські води

2)Територіальне море

3)Архіпелажні води

4)Прилегла зон

5)Континентальний шельф

6)Виключна (морська) економічна зона

7)Води міжнародних проток

8)Замкнуті та напівзамкнуті моря

9)Води відкритого моря

10)Міжнародний район морського дна.

Така правова класифікація морських просторів закріплена у Міжнародній Конвенції по морському праву 1982р.

В залежності від характера юрисдикції всі морські простори поділяються на дві великі групи:

1)Морські простори,що знаходяться у межах дії національної юрисдикції прибрежних держав (Внутрішні морські води; Територіальне море; Архіпелажні води; Прилегла зон; Континентальний шельф, виключна (морська) економічн зона). При цьому слід враховувати, що правове положення морських просторів, що знаходяться у межах дії національної юрисдикції, не однакове. Воно має суттєві відмінності. Юридичним критерієм такої відмінності є об’єм національної юрисдикції, яка присуща кожній із відмічених категорій морських просторів.

а)Морські простори, в яких права прибрежної держави здійснюються у повному обсязі (внутрішні морські води, територіальні води та архіпелажні води).

Б)Морські простори, в яки об’єм суверенних прав прибрежної держави обмежений (Прилегла зона, континентальний шельф та виключні (морські) економічні зони)

2.Морські простори, що знаходяться за межами дії національної юрисдикції (Води міжнародних проток, замкнуті та напівзамкнуті моря, води відкритого моря, міжнародний район морського дна). У цьому випадку класифікуючим критерієм такої відмінності виступає ступінь можливості впливу національної юрисдикції на правову регламентацію використання тих чи інших просторів.

а)Морські простори правова регламентація яких характеризується наявністю визначених регіональних можливостей впливу зі сторони прибрежних держав (міжнародні протоки, замкнуті та напівзамкнуті моря).

б)Морські простори правова регламентація яких характеризується відсутністю регіональних можливостей впливу держав, що використовують води відкритого моря і ресурси міжнародного району морського дна.





Дата публикования: 2015-11-01; Прочитано: 407 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...