Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Порядок подання роботи на рецензія і захист роботи

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Методичні вказівки до виконання курсової роботи з курсу

«Організація сфери туристських послуг»

Для студентів денної та заочної форми навчання за напрямом 6.140103 «Туризм»

спеціальність 6.14010301 "Туризмознавство "

КИЇВ -2014


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Методичні вказівки до виконання курсової роботи з курсу

«Організація сфери туристських послуг»

Для студентів денної та заочної форми навчання за напрямом 6.140103 «Туризм»

спеціальність 6.14010301 "Туризмознавство "

КИЇВ -20



Методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни «Організація сфери туристських послуг» для студентів денної та заочної форми навчання за напрямом 6.140103 «Туризм» спеціальність 6.14010301 "Туризмознавство "

РОЗРОБНИКИ: Темник І.О., к.е.н. доцент

РЕЦЕНЗЕНТ: Сєдой В.Г., к.е.н., доцент

ЗМІСТ


1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ……………………………………………………...5

2. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО НАПИСАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ………….....6

3. ПОСЛІДОВНІСТЬ ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ………………….....7

4. ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ……………............................................8

4.1 Загальні вимоги до написання тексту курсової роботи.......................8

5.ПОРЯДОК ПОДАННЯ РОБОТИ НА РЕЦЕНЗІЮ І ЗАХИСТ РОБОТИ….…12 6. ДОДАТКИ……………………………………………………………………….14


ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Виконання курсової роботи з дисципліни «Організація сфери туристських послуг» передбачено навчальним планом спеціальності 6.14010301 "Туризмознавство "і є своєрідним підсумком здобутих студентом теоретичних знань та опанування практичних навичок набутих в процесі. Завдяки виконанню даної курсової роботи перевіряється рівень самостійного мислення автора, його вміння щодо збирання матеріалу та проведення його аналізу, здійснення узагальнюючих висновків, практично застосування знань, набутих в процесі навчання.

Головна мета курсової роботи полягає у:

· систематизації та закріпленні знань про основні управлінські процеси менеджменту зовнішньоекономічної діяльності;

· розвитку вмінь застосування на практиці набутих теоретичних

· знань;

· формуванні та розвитку наукового мислення;

· розвитку вмінь ведення самостійних досліджень, спостережень та аналізу зовнішньоекономічної діяльності підприємств;

· відображенні досліджень конкретних питань сфери менеджменту;

· виробленні навичок оформлення науково дослідної роботи

Курсова робота виконується як на матеріалах конкретних підприємств галузі економіки, так і на базі теоретичних досліджень, щодо можливості творчого підходу студентів до виконання курсової роботи.

У процесі виконання роботи студенти повинні показати вміння працювати з літературними джерелами, оволодівати прийомами підбору, систематизації та правильного використання інформаційного та статистичного матеріалу, чітко і логічно формулювати свої думки, проявити навички вірного застосування теоретичних положень дисципліни для порівняльного аналізу, навчитися виявляти взаємозв’язки між технологічними процесами різних підприємств зовнішньоекономічної сфери.

Курсова робота, виконана тільки на підґрунті літературних джерел, без застосування конкретних технологій на підприємствах, до захисту не допускається і повертається студенту на доопрацювання.

Студент повинен виконувати курсову роботу у суворій відповідності до мети та завдання роботи. Керівник проводить індивідуальні консультації для студентів, допомагає у складанні плану написання курсової роботи та контролює процес виконання роботи за відповідним графіком, встановленим кафедрою.

ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО НАПИСАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ

Першочергова вимога до курсової роботи - її науковість, що передбачає творчий підхід до обраної теми, правильне та глибоке висвітлення всіх її аспектів, усвідомлення результатів дослідження та вміння робити узагальнення, висновки та рекомендації щодо вдосконалення досліджуваної проблеми.

Науковий рівень курсової роботи визначається не її обсягом, а якістю, тобто її науково-теоретичним рівнем і практичною значимістю.

Важливою вимогою до курсової роботи є логічно-послідовне викладення матеріалу та наочність. Усі розділи роботи та ілюстративний матеріал повинні бути взаємопов’язані між собою.

Курсова робота повинна відповідати таким вимогам як грамотність, культура та правильність оформлення. Робота повинна бути акуратно надрукованою, мати якісну графіку ілюстративного матеріалу, не мати стилістичних та орфографічних помилок.

Необхідно витримати заданий обсяг курсової роботи. Значне перевищення встановленого обсягу свідчить про те, що студент погано орієнтується в матеріалі, не вміє відібрати головного, найбільш суттєвого. Разом с тим, занадто малий обсяг роботи не дозволяє достатньо розкрити тему.

Потрібно також дотримуватись пропорції обсягу всіх структурних частин роботи. Зокрема, вступ і висновки в сумі не повинні перевищувати 10 відсотків її загального обсягу.

Курсова робота, що не відповідає вимогам до змісту та оформлення, написана без дотримання затвердженого графіку виконання до захисту не допускається і повертається на доопрацювання.

ПОСЛІДОВНІСТЬ ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ

Вибір теми та об’єкта дослідження. Курсова робота виконується на основі єдиної теми, що запропонована кафедрою. Об’єкт дослідження, за матеріалами яких буде виконуватись курсова робота, обирається студентом самостійно. Тематика курсової роботи не повинна повторюватись в рамках однієї навчальної групи. Рекомендована тематика курсових робіт наведена у додатку 1.

За погодженням з керівником студент може запропонувати власний об’єкт дослідження при належному обґрунтуванні доцільності її дослідження. Наприклад, зібраний новий матеріал, можливість отримання необхідної інформації, напрямок власної науково - дослідної роботи.

Опрацювання літературних джерел і складання плану курсової роботи. Для написання якісної курсової роботи потрібен ретельний і обміркований добір літературних джерел, складання загальної бібліографії. Ознайомлення з літературою здійснюється під час вивчення теми у ході навчального процесу. Далі, під час написання курсової роботи, проводиться систематизація джерел.

До складу бібліографії мають бути віднесені вітчизняні та міжнародні інструктивні матеріали, підручники, навчальні посібники, довідники, збірники, словники, енциклопедії, монографії, матеріали наукових конференцій, журнальні та газетні статті, звіти підприємств і організацій тощо. Слід починати із загальної (підручники, довідники, видання енциклопедичного характеру, теоретичні розробки) та переходити до спеціальної літератури (інструктивні та нормативні документи, монографії, статті, специфічні для даної проблеми, періодичні видання, статистичні дані тощо)

Вивчення літератури та дослідження проблеми повинні проводитись в історичному аспекті - від історії питання, його теоретичних засад, до сучасного стану, практичної реалізації, перспектив розвитку. Це дозволяє вивчити явище чи проблему в динаміці, виявити тенденції розвитку, науково спрогнозувати її. Після підбору літератури слід розпочинати її вивчення, систематизацію, конспектування.

Виконуючи курсову роботу, необхідно пам’ятати, що вивчення - це не лише механічне засвоєння інформації, а й активний творчий процес, спрямований на вирішення поставлених завдань. Працюючи над тією чи іншою монографією чи статтею, слід конспектувати основні положення, точки зору, висновки та їх обґрунтування. Кожну виписку рекомендується робити на окремих аркушах з вказівкою всіх вихідних даних видання, що дають змогу зробити правильне посилання на літературу. Під час роботи над теоретичною літературою студент повинен зуміти дати аналіз прочитаного, критично розібрати концепції автора, відзначивши їх сильні та слабкі сторони.

Особливу увагу слід звернути на питання, що не знайшли висвітлення у сучасній літературі чи були лише поставленими в працях дослідників. Якщо з даної проблеми існує декілька точок зору, то автор курсової роботи повинен коротко викласти кожну з них, дати їм критичну оцінку й обґрунтувати, чому він дотримується тієї чи іншої концепції, чи висунути та довести власну точку зору.

Слід пам’ятати, що якісне написання курсової роботи забезпечується використанням (вивченням) не одного джерела, а декількох, як рекомендованих, так і вибраних самостійно.

Керівник курсової роботи повинен видати заповнений бланк завдання до курсової роботи, в якому зазначаються реквізити автора, вказується тема і план роботи, рекомендована література, графік виконання. Чітке дотримання термінів виконання роботи дозволить своєчасно завершити виконання курсової роботи, врахувати зауваження керівника, усунути недоліки, здати її на кафедру та вийти на захист.

В процесі виконання курсової роботи студент може змінювати пункти плану в разі погодження їх з керівником та обґрунтування їх доцільності.

ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ

Загальні вимоги до написання тексту курсової роботи.

· чіткість побудови та конкретність викладання;

· логічно-послідовне викладання матеріалу;

· доказовість аргументації та доказовість висновків,

· наочність.

Зібраний, опрацьований та систематизований матеріал студент розподіляє за окремими питаннями, послідовність викладення яких визначає план роботи. Загальний обсяг роботи не повинний перевищувати 35-40 сторінок друкованого тексту на папері стандартного формату, включаючи бібліографію. До загального обсягу не входять додатки

Послідовність розміщення матеріалів курсової роботи:

Титульна сторінка

Бланк завдання на 2-х аркушах, заповнений та підписаний

Зміст - рекомендований план з обов’язковим зазначенням сторінок

Вступ - в якому обґрунтовується актуальність теми. її наукове та практичне значення; аргументується вибір предмету (об’єкту) дослідження; визначається мета та конкретні завдання дослідження у відповідності до обраної теми; окреслюється структура курсової роботи.

У І розділі (теоретичному) розглядаються загальні теоретичні підходи до проблеми з використанням літературних джерел. Стисло та просто викладаються теоретичні аспекти, сутність, значення, сучасні тенденції предмету дослідження. Обсяг розділу повинен бути не більше 10 сторінок. Можливе ілюстрування тексту графічними матеріалами - схемами, графіками тощо.

II розділ (об’єм 10-12 стор.). Визначаються світовий досвід реалізації досліджуваної технології чи стратегії підприємства зовнішньоекономічної діяльності.

У III розділі (10-12 стор.) надаються рекомендації щодо покращення чи впровадження досліджуваної технології чи стратегії на українських підприємствах зовнішньоекономічної діяльності.

Загальні вимоги до оформлення курсової роботи

Заголовки від тексту відділяються зверху та знизу трьома інтервалами. Перенос слів у заголовках не дозволяється. Крапка у кінці заголовку не ставиться. Назва розділів друкується прописними (великими) літерами, параграфів і пунктів - рядковими (малими). Заголовок розділу в тексті розміщується посередині сторінки, параграфу та пункту - з абзацу. Не дозволяється розміщувати заголовок внизу однієї сторінки, а текст починається з наступної.

У процесі написання тексту потрібно виділяти абзаци (1,25 см.)

Текст роботи викладається від третьої особи або у формі безособових речень, уникаючи займенників «я» та «ми». Рекомендується вживати слово «автор».

Вирази «у цьому році», «у цей час», «у минулому році» тощо необхідно заміняти точною датою, вказуючи рік і місяць. Після назви місяця слово «місяць» не пишеться.

Оформлення наукового апарату є наочним свідченням уміння студента працювати над літературою та джерелами. Слід робити посилання на кожне запозичене положення чи точки зору. У ході цитування слід звірити текст і дати точний опис джерела, звідки взято цитату. Усі факти, положення, цитати, підрахунки, використані в курсовій роботі, повинні мати посилання на літературу, що була опрацьована.

Найбільш поширеними є посилання в тексті. У даному випадку посилання оформлюється у скороченому вигляді - береться в дужки. Наприклад, [3, с. 23], де перша цифра «З» означає номер використаного джерела, а друга - «23» - її сторінку. При посиланнях на розділи, підрозділи, ілюстрації, таблиці, формули, рівняння, додатки позначають їхнього номера, наприклад, «... у розділі 2....», «... на рис. 2.3...».

Нумерація

До обсягу роботи не входять додатки, таблиці і рисунки, всі сторінки зазначених елементів роботи підлягають нумерації на загальних підставах.

Нумерацію сторінок, розділів, підрозділів, пунктів, підпунктів, рисунків, таблиць, формул подають арабськими цифрами без знака №.

Першою сторінкою роботи є титульний лист який включають до загальної нумерації сторінок роботи. На титульному листі номер сторінки не ставлять, на наступних сторінках номер проставляється в правому нижньому куту сторінки без крапки наприкінці.

Підрозділи нумерують у границях кожного розділу. Номер підрозділу складається з розділу і порядкового номера підрозділу між який ставлять крапку, наприклад: "2.3" (третій підрозділ другого розділу).

Ілюстрації

Ілюстрації необхідно розміщати в роботі безпосередньо після тексту, де вони відзначаються вперше, на всі ілюстрації повинні бути посилання в роботі. По необхідності під ілюстрацією розміщають пояснювальні дані (під рисунковий текст). Ілюстрації можуть мати назву, що розміщають під ілюстрацією після пояснювальних даних разом з номером ілюстрації. Ілюстрації необхідно нумерувати арабськими цифрами порядковою нумерацією в межах розділу.

Рис.2.1. Стратегія розвитку підприємства

Джерело: складено на основі [23]

розроблено автором на основі [24]

Якщо рисунок складено на основі певної інформації, пишемо «складено на основі» та посилання на джерело, якщо рисунок розроблено автором самостійно, то пишемо «розроблено автором на основі» та посилання на джерело.

Таблиці

Цифровий матеріал, як правило, оформляють у виді таблиць відповідно до рисунка. Таблицю необхідно розміщати безпосередньо після тексту, де на неї стоїть посилання, чи на наступній сторінці. Таблиці нумеруються арабськими цифрами порядкової нумерації у границях розділу, наприклад таблиця 2.3 – третя таблиця другого розділу.

Таблиця 2.3 Основні показники продукції

         
         
         
         

Джерело: складено на основі [12]

Якщо рядки чи стовпці виходять за формат однієї сторінки, таблицю розділяють на частини та переносять частини таблиці на наступну сторінку, над якими пишуть «Продовження табл. 2.3» та виносять у додатки.

Формули і рівняння

Формули і рівняння безпосередньо розміщають після тексту, де стоять на них посилання, посередині сторінки і нумеруються арабськими цифрами порядковою нумерацією в границях розділу. Наприклад:

(1.1)

де Ке – коефіцієнт росту чисельності економічно активного населення;

Кз, Кбезр. – коефіцієнти зайнятості населення та безробіття;

У0з, У0безр – рівні зайнятості і безробіття в базисному періоді.

Переносити формулу чи рівняння можна тільки на знаках виконуваних операцій, повторюючи знак операції на початку наступної рядка.


ПОРЯДОК ПОДАННЯ РОБОТИ НА РЕЦЕНЗІЯ І ЗАХИСТ РОБОТИ

Курсова робота подається у встановлений термін на кафедру туризму для реєстрації, перевірки керівником та допуску до захисту.

Курсова робота, яка виконана з серйозними недоліками, повертається на доопрацювання, відповідно до вказаних зауважень.

Захист курсової роботи відбувається перед керівником до початку заліково-екзаменаційної сесії. Під час захисту студент має відповісти на запитання щодо змісту та результатів проведеного дослідження. Відповіді слід давати коротко, мотивовано, змістовно.

У вирішенні питання щодо оцінки курсової роботи, після її захисту, береться до уваги рівень виконання роботи, вміння студента пов’язувати теоретичні знання з практичною роботою підприємства, змістовність відповідей на поставленні питання. Отримана оцінка вноситься до заліково-екзаменаційної відомості та проставляється у залікову книжку студента.

У випадку, коли студент на захисті отримав незадовільну оцінку, комісія приймає рішення про повторний захист або про зміну теми курсової роботи.

Додаток 1

Рекомендована тематика курсових робіт

2. Індустрія туризму та її структурованість.

3. Поняття про туристський ринок та механізми його функціонування.

4. Транснаціональні корпорації в туризмі.

5. Проблеми та перспективи розвитку туризму та напрями

їх вирішення.

6. Державні нормативно-правові акти, які забезпечують туристську діяльність в Україні.

7. Міжнародні акти, що регулюють туристську діяльність у

світі.

8. Чинники розвитку туризму.

9. Аналіз класифікацій туристських послуг.

10. Еволюція розвитку туристських послуг.

11. Класи туристського обслуговування.

12. Організація надання туристських послуг.

13. Чинники, що впливають на формування туристського продукту.

14. Основні аспекти забезпечення безпеки туризму.

15. Нормативні умови безпеки туристських послуг.

16. Організація послуг комунікацій.

17. Сучасні тенденції розвитку транспортних подорожей.

18. Організація туристських послуг теплохідних круїзів.y

19. Організація туристських послуг чартерних авіарейсів.

20. Регіональні аспекти формування туристських послуг.

21. Види готельних підприємств на світовому ринку та особливості їх функціонування.

Сучасний стан та перспективи розвитку послуг гостинності в Україні.

23. Етичні проблеми організації гостинності.

24. Шляхи підвищення соціально-економічної ефективності

розвитку готельних послуг.

25. Соціально-економічні результати підвищення якості готельних послуг.

26. Доцільність співвідношення цілорічних і сезонних готельних послуг для різних регіонів країни.

27. Специфіка організації туристських готелів.

28. Розвиток готельних ланцюгів у світі.

29. Основні умови організації благоустрою території готелного підприємства.

30. Чинники, що впливають на комфортні умови організації

готельних послуг.

31. Розвиток і вдосконалення послуг харчування для туристів.

32. Туристські категорії організації послуг харчування.

33. Аналіз рівня розвитку послуг харчування в туризмі.

34. Види і форми організації харчування на підприємствах

готельного типу.

35. Структура сучасного відпочинку населення України.

36. Система володіння відпочинком (таймшер).

37. Удосконалення організації лікувально-профілактичних по-

слуг.

38. Перспективи і проблеми розвитку рибальсько-мисливських послуг на території України.

39. Перспективи і проблеми розвитку сільського (зеленого)

туризму в Україні.

40. Перспективи розвитку інформаційно-пізнавальних послуг.

41. Проблеми раціональної організації рекреаційних послуг.

42. Сучасний стан і перспективи розвитку спортивно-оздоров-

чих послуг в урбанізованому середовищі.

43. Принципи формування видовищно-розважальних послуг

в урбанізованому середовищі.

44. Закордонний досвід в організації розважальних послуг.

45. Аналіз рівня розвитку організації бізнес-послуг.

46. Процес організації туристських виставок-ярмарків.

47. Методика організації послуг бізнес-турів.

48. Закордонні стратегії організації послуг.

49. Закордонний досвід в організації бізнес-послуг.

50. Сутність і соціально-економічна значущість туристських

бізнес-послуг.

51. Закордонний досвід в організації культури праці у сфері

туристських послуг.

52. Умови стандартизації процесів, продукції та послуг.

53. Проблеми сертифікації туристських послуг.

54. Порядок здійснення ліцензування туристської діяльності.

55. Еволюція стандартів якості.

56. Міжнародні стандарти систем якості.

57. Проектування якості сфери туристських послуг.

58. Нормативні вимоги до якості туристських послуг.

59. Взаємозв’язок культури обслуговування та якості туристських послуг.

60. Нормативно-правове регулювання якості туристських по-

слуг.

61. “Петля якості” туристських послуг.

62. Розвиток інформаційних технологій у сфері туристських

послуг.

63. Закордонний досвід розвитку комп’ютерних систем резервування та бронювання туристських послуг.

64. Інформаційні системи туроперейтингу.

65. Участь глобальної мережі Internet у сучасному розвитку

туризму в світі.

 


Додаток 2


Дата публикования: 2015-11-01; Прочитано: 210 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.023 с)...