Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Пояснювальна записка. Написання та захист курсової роботи є складовою частиною та важливим етапом вивчення дисципліни "Загальний курс транспорту" у Коледжі морського і

Написання та захист курсової роботи є складовою частиною та важливим етапом вивчення дисципліни "Загальний курс транспорту" у Коледжі морського і річкового флоту.

Курсова робота є одним з видів індивідуальних завдань навчально-дослідницького, творчого характеру, передбачених навчальним планом спеціальності 5.03060101 "Організація виробництва" з циклу дисциплін фундаментальної та спеціальної підготовки.

Написання курсової роботи відіграє особливу роль у виробленні творчого мислення студента, вмінні застосувати одержані знання на практиці, ставити і успішно вирішувати складні теоретичні питання. Це одна із форм самостійного, поглибленого оволодіння спеціальними знаннями, що потребує уміння самостійно працювати з літературою, правильно аналізувати та узагальнювати матеріал, обґрунтовувати висновки та пропозиції, спрямовані на їх вирішення.

Виконання курсової роботи має мету не тільки закріплення вже набутих знань, а й розширення та поглиблення їх шляхом детального, всебічного вивчення обраної теми, аналізу системи практичного застосування цих знань при вирішенні різноманітних виробничих питань, з’ясування самої суті предмета дослідження. Така самостійна робота сприяє прищепленню навичок наукового дослідження, вчить правильно викладати думки при розгляді теоретичних питань.

Завдання курсової роботи:

· продемонструвати знання транспортних законів, причинно-наслідкових зв’язків, логіки і тенденцій, їх розвитку, закономірностей;

· показати вміння застосування наукової літератури для пояснення процесів та явищ у країнах ринкової та трансформаційної економік;

· вміти користуватись статистичними збірками, оглядами статистичної інформації, матеріалами первинної звітності.

Мета курсової роботи:

· систематизація, поглиблення і закріплення теоретичних знань студентів у сфері загального курсу транспорту;

· набуття і розвиток навичок самостійного аналізу та узагальнення цифрового матеріалу;

· виконання економічних розрахунків, показників, їхнє обґрунтування;

· розробка пропозиції щодо удосконалення методики формування господарських та соціальних рішень.

Після написання проводиться публічний захист курсової роботи, де студент повинен показати вміння чітко формулювати основні положення роботи, аналізувати економічні показники, відповідати на питання.

2 Підготовка до написання курсової роботи та вибір теми

У відповідності з навчальним планом кожний студент виконує курсову роботу на одну із тем, що даються у даних методичних рекомендаціях.

Тема курсової роботи обирається студентом, за власним бажанням, виходячи із власних уподобань та зацікавленостей або закріплюється цикловою комісією за умови порушення термінів. Бажано, щоб теми курсових робіт не повторювались у різних студентів. Свій вибір студент здійснює протягом тижня з моменту одержання тематики курсових робіт.

Студент має ознайомитися з графіком виконання окремих етапів курсової роботи та її захисту.

Студент зобов’язаний реалізувати зауваження та пропозиції керівника не пізніше, ніж за два тижні після одержання цих зауважень і пропозицій.

Після вибору теми студентом, керівником курсової роботи видається студенту індивідуальне завдання на виконання курсової роботи затверджене заступником директора коледжу з навчальної роботи.

Зміна теми після одержання завдання не дозволяється.

Наукове та методичне керівництво курсовою роботою студента здійснює науковий керівник.

Приступаючи до підготовки курсової роботи, студент підбирає та вивчає необхідну спеціальну літературу та інші необхідні джерела. Особливу увагу бажано приділити вивчення науковим розробкам по тій проблемі, що вивчається. Важливо при цьому зробити порівняльний аналіз економічних явищ у розвинених країнах і країнах з транзитивною економікою.

3 Етапи виконання курсової роботи

В процесі написання курсової роботи із дисципліни можна виділити кілька етапів:

1. Вибір теми курсової роботи та її затвердження.

2. Ознайомлення з літературними джерелами та складання плану курсової роботи.

3. Погодження і коригування плану курсової роботи із керівником.

4. Написання та оформлення курсової роботи.

5. Перевірка курсової роботи керівництвом.

6. Захист курсової роботи.

План – це послідовний перелік основних питань, які повинні бути висвітлені в курсовій роботі. До плану необхідно внести і розмістити в логічній послідовності такі питання, які дозволили б творчо розкрити обрану тему.

Кожний розділ плану курсової роботи повинен містити декілька пунктів, які в свою чергу, можуть складатися із підпунктів.

Після закінчення збору всіх необхідних матеріалів можна приступити до написання курсової роботи. Тут слід ще раз повернутись до розгляду робочого плану, щоб остаточно визначитись із кількістю, формулюваннями та логічною послідовністю питань плану.

Зміст курсової роботи викладається у чіткій послідовності із складеним планом. Думки автора повинні бути чітко сформульованими. Запозичені ідеї з інших джерел оформлюються з обов’язковим посиланням на першоджерела.

Після остаточного опрацювання, курсову роботу слід оформити відповідно до методичних вимог та стандартів і подати керівнику для перевірки.

Студенти, які не писали курсову роботу, на іспит не допускаються.

Перевірена робота повертається авторові. При позитивній оцінці вона допускається до захисту, який проводиться до початку екзаменаційної сесії.

При наявності суттєвих недоліків робота підлягає доопрацьовуванню.

4 Структура курсової роботи

Загальний обсяг курсової роботи становить 25-30 сторінок друкованого тексту.

Курсова робота повинна складатися з таких частин (структура роботи):

· титульного листа;

· змісту (плану роботи);

· вступу (1-2 сторінки);

· двох розділів (щонайменше), а як правило, три розділи (теоретичний, аналітичний - 5-6 сторінок, практичний - 3-4 сторінки);

· висновків і пропозицій (1-2 сторінки);

· списку використаної літератури;

· додатків (за необхідністю).

Зміст відображає розділи курсової роботи і нумерацію сторінок. Розділи роботи можуть поділятися на підрозділи (параграфи). "ВСТУП" та "ВИСНОВКИ" не нумеруються.

У вступі необхідно коротко обґрунтувати вибір теми.

У розділах розкривається основний зміст роботи. Якщо курсова робота має щонайменше два розділи, то в одному розкривається теорія питання, а в іншому - як практично застосовується розглянута теорія. Якщо робота має три розділи, то вона повинна включати теоретичну, практичну та конструктивну частину роботи.

Необхідною умовою успішного виконання роботи є наведення розрахунків, обрахунків, що спираються на статичні матеріали або матеріали реальних (гіпотетичних) галузей, секторів, підприємств. Це розкривається у третьому розділі курсової роботи.

5 Правила оформлення курсової роботи

Курсову роботу студенти виконують згідно обраної теми у відповідності до вимог стандартів. Пояснювальна записка може бути виконана від руки, або надрукована за допомогою комп’ютера на одній стороні білого паперу формату А4. Відступ справа, зліва, згори та знизу має становити відповідно: 1, 3, 2.5, 2.5 см. Усі заголовки мають бути виділені жирним шрифтом. Курсова робота має бути переплетена або зшита і міститись у твердій обкладинці або папці.

Перша сторінка є титульною і оформлюється згідно з доданком А. на другій сторінці подається зміст. Нумерація сторінок має бути наскрізною від титульного аркуша до останньої. Першою сторінкою є титульний аркуш, другою - зміст і т.д. На титульному аркуші номер сторінки не проставляється. Таблиці та рисунки, які розміщені на окремих сторінках, включаються в загальну нумерацію.

Текст пояснювальної записки повинен складатися з розділів, підрозділів і пунктів. У записці розділи нумеруються арабськими цифрами. Підрозділи також нумеруються арабськими цифрами і розділяються крапкою. Наприкінці номера крапка не ставиться. Структурні елементи "ВСТУП", "ВИСНОВКИ", "СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ", "ДОДАТОК" не нумерується.

Заголовки розділів розміщуються посередині рядка, друкуються прописними літерами. Наприкінці заголовку крапка не ставиться.

Кожний розділ курсової роботи починається з нової сторінки.

Розділи, як і підрозділи, можуть складатися із одного і кількох пунктів. Наприклад: Ситуаційний аналіз діяльності транспортного підприємства

1.1 (нумерація пунктів першого підрозділу)

1.2

Визначення головних цілей та завдань розвитку транспортного підприємства

2.1 (нумерація пунктів другого підрозділу)

2.2

Розділи і підрозділи курсової роботи повинні мати змістовний заголовок. Якщо заголовок складається з двох і більше речень, їх розділяють крапкою. У кінці заголовка крапку не ставлять. Підкреслювати заголовок і переносити слова в заголовках не допускається.

Кожний розділ має починатися з нової сторінки. Відстань між назвою розділу і подальшим текстом має дорівнювати міжрядковим друкарським інтервалами, при виконанні рукописним способом - 15 мм. Відстань між заголовками підрозділів і подальшим текстом - один інтервал, при виконанні від руки - 8 мм. Нумерація сторінок пояснювальної записки повинна бути послідовною з першої до останньої сторінки. Номера сторінок проставляють арабськими цифрами у правому верхньому куті сторінки без крапки.

Таблицю розташовують одразу ж після посилання на неї у тексті роботи або на наступній сторінці, а при необхідності - в додатках.

При необхідності таблиці заголовок можна не повторювати, при цьому графи нумеруються, нумерація повторюється на наступній сторінці, над ній розміщуються слова "Продовження таблиці" із вказівками її номеру. Таблиці нумеруються у межах розділу арабськими цифрами. Слово "Таблиця" і її номер пишуть з абзацу над таблицею. Кожна таблиця повинна мати заголовок, що розміщується після слова "Таблиця", наприклад, "Таблиця 1.1 - Структура основних фондів транспортного підприємства". Формули повинні нумеруватися у межах розділу. Номер формули розміщується у дужках праворуч. У експлуатації значення символів і числових коефіцієнтів розшифровуються відразу під формулою у послідовності, у якій вони зазначені у формулі. Розшифрування символів формул починають із слів "де", двокрапка не ставиться.

Усі ілюстрації (графіки, схеми) називаються рисунками, які нумеруються послідовно в межах розділу арабськими цифрами. Номер рисунка складається з номера розділу і порядкового номера рисунка, розділених крапкою, наприклад, Рисунок 2.3 (третій рисунок другого розділу). При посилань на рисунок зазначають його повний номер, наприклад: відповідно до рисунка 2.3. При повторному посиланні на рисунок використовують слово "дивись" у скороченому варіанті, наприклад: (див.рис.2.3). Рисунки розташовують у тексті одразу після першого посилання на них і так, щоб для розгляду було досить їх перевернути за годинниковою стрілкою. Кожен рисунок має супроводжуватися змістовним підтекстом, який пишуть або друкують під рисунком в один рядок з номером (Рисунок 2.3 - Графік попиту та пропозиції). Літературні джерела (підручники, посібники, монографії, журнальні статті) наводяться в алфавітному порядку за прізвищами авторів або порядку появи посилань у тексті.

Посилання на літературу пишуться у квадратних дужках, де вказується номер джерела інформації зі списку використаної літератури і сторінки, з яких взята інформація. Наприклад: [4, 34-35]. Кожний додаток починається з нової сторінки, з верху якої посередині пишеться слово "Додаток" і велика літера, що позначає додаток. Додаток повинен мати заголовок, який записується симетрично відносно тексту або рисунка, таблиці з великої літери. Додатки позначають прописними літерами українського алфавіту, за винятком букв: Ґ, Є, І, Ї, Й, О, Ч, Ь. Можливе використання букв латинського алфавіту, за винятком І, О. У випадку повного використання українського та латинського алфавітів допускається використання арабських цифр. Якщо додаток один, то він позначається "Додаток А".

6 Вимоги до захисту курсової роботи

Курсові роботи студенти захищають в установлені цикловою комісією терміни на засіданні комісій, призначених заввіділення.

Умови допущення до захисту є:

- оформлення за всіма вимогами курсова робота;

- рецензія керівника, в якій призначена оцінка, з якою робота допущена до захисту.

Незадовільно виконану роботу до захисту рецензент не допускає і повертає студенту на доопрацьовування. Виправлені та доповнені роботи подаються повторно обов’язково разом з першим варіантом роботи і рецензію на неї.

Перед захистом курсової роботи студент повинен усунути всі недоліки, на які вказувалось в рецензії, при необхідності більш глибоко засвоїти окремі питання.

У виступі треба показати, яких недоліків припущено в роботі і як їх було усунено, з якими зауваженнями рецензента студент не згоден і чому. Від того, як представлена робота під час захисту студентом, залежить її оцінка. Тому доцільно старанно продумати свій виступ і написати його повністю чи у вигляді тез.

Під час захисту курсових робіт студентами надасться можливість відстоювати свої погляди.

Захист і оцінка курсової роботи - це підсумки самостійної роботи студента. При правильній її організації студент отримує необхідну орієнтацію для подальшої самостійної роботи, оцінює свої можливості, враховує недоліки, визначає моменти, на які слід звернути увагу під час подальшого навчання.

Результати захисту оцінюються комісією відповідно “відмінно”, “добре”, “задовільно”, “незадовільно”.

Курсові роботи здаються в архів і зберігаються протягом року.

7 Перелік тем курсових робіт

1. Роль транспорту у розвитку суспільства.

2. Головне завдання транспортної системи України.

3. Основні напрямки удосконалення управління транспортом України.

4. Особливості структуризації та роботи мережі залізничного транспорту України.

5. Автотранспортний потенціал України.

6. Морський транспорт світу.

7. Річковий транспорт в транспортній системі України. Основні напрямки розвитку транспортного флоту.

8. Розвиток повітряного транспорту. Особливості структуризації і роботи мережі повітряного транспорту.

9. Магістральний трубопровідний транспорт, його склад та класифікація.

10. Промисловий і міський транспорт. Нові види транспорту.

11. Система міжнародних транспортних коридорів. Роль України у формуванні системи міжнародних транспортних коридорів.

12. Особливі риси і особистості транспорту, як галузі матеріального виробництва.

13. Єдина транспортна система України, необхідність об’єднання роботи всіх видів транспорту.

14. Продукція і послуги транспорту, її особливість, методи обчислення.

15. Структурно-функціональна характеристика транспорту як міжгалузевого комплексу.

16. Матеріально-технічна база річкового транспорту.

17. Господарче значення комплексного використання внутрішніх водних шляхів і охорони водних ресурсів.

18. Склад і значення водних шляхів у транспортному процесі.

19. Порти водного транспорту, їх склад і значення у перевезенні вантажів.

20. Транспортний флот,типи суден, їх значення у перевезенні вантажів.

21. Структура функції диспетчерської служби, її роль в управлінні роботою флоту і портів.

22. Промислові підприємства водного транспорту у забезпеченні роботи флоту, їх класифікація і головна діяльність.

23. Особливість морського транспорту у транспортній системі України.

24. Місце транспорту в світовій економіці.

25. Роль та місце транспорту в активному житті людства.

26. Екологічні проблеми розвитку автомобільного транспорту.

27. Київський метрополітен сьогодні. Перспективи розвитку.

28. Вплив транспорту на навколишнє середовище. Проблеми і шляхи підвищення екологічності різних видів транспорту.

29. Інвестиційні потреби транспортної інфраструктури України.

30. Транзитний потенціал України – проблеми, перспективи.

8 Рекомендована література

1. Савенко В.Я., Гайдукевич В.А. "Транспорт і шляхи сполучення" -К.: Арістей, 2006.

2. Аксютин Л.Р. "Общий курс морского транспорта" -Одесса: Латстар, 1998.

3. Коба В.Г. та інші, Економіка транспорту. Навчальний посібник. -К.: КДАВТ, КНУЦА, 1999.

4. Захаров В.Н. и др. "Организация работы речного флота" -М: Транспорт, 1994.

5. Громов Н.Н. и др. "Единая транспортная система" -М.: Транспорт, 1987.

6. Аксенов И.Я., Аксенов В.И. "Транспорт и охрана окружающей среды" -М: Транспорт, 1986.

7. Аксенов И.Я. "Транспорт: История, современность, перспективи, проблеми" -М: Наука, 1985.

8. Большая знциклопедия транспорта (Под общ. ред. Галки В.Г.) -Санкт-Петербург,1998.

9. Бобровников Н.А. "Зашита окружающей среды от пыли на транспорте" -М.: Транспорт, 1984.

10. Ю.Кутырин И.М. "Охрана воздуха и поверхностных вод от загрязнения" -М.: Наука, 1980.

11. Маслов Р.В., Ерехов В.И., Щетинина В.А., Белуев В.Б. "Автомобильный транспорт и защита окружающеи среды" -М.: Транспорт, 1982.

12. Правдин Н.В., Мигрей В.Я., Подкопаев В.А. "Взаимодействие различных видов транспорта" -М.: Транспорт, 1989.

13. Журнали: "Транспорт", "Морской флот", "Речной транспорт", "Порты Украины", "Економіка України","Збірник поточного законодавства" и др.

14. Статистичні матеріали: Статистичні щорічники України, ТАСІ8, Тенденції української економіки, Статистична звітність підприємств.

Додаток А

Зразок титульного аркуша курсової роботи

Київська державна академія водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного

Коледж морського і річкового флоту

КУРСОВА РОБОТА

з дисципліни «Загальний курс транспорту»

на тему:

«_________________________________»

спеціальність 5.03060101 «Організація виробництва»

Керівник курсової роботи

/ Прізвище, ім’я, по батькові, підпис /


Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 409 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.014 с)...