Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Пожежна безпека як напрямок науки



Вивчення статистики пожеж та їх наслідків переконує нас у тому, що забезпечення ефективного протипожежного захисту об'єктів, безпеки людей під час пожеж стає все актуальнішим не тільки з точки зору економічних, але й соціальних та екологічних проблем. Держава з кожним роком має виділяти для цих цілей все значніші кошти, що направляються, перш за вге, на виконання різних профілактичних заходів та утримання пожежної охорони.

Фінансові, трудові та матеріальні витрати зростають пропорційно збиткам від пожеж і є обтяжливими. Відповідно необхідний постійний пошук нових, більш ефективних шляхів вирішення цієї проблеми. Значна роль у галузі пожежної безпеки належить науковим дослідженням.

Зусиллями провідних вчених провадяться фундаментальні дослідження за такими напрямками:

моделювання процесів виникнення та розвитку пожежі в будівлях та спорудах, на об'єктах;

розробка теоретичних основ вогнезахисту матеріалів і конструкцій;

дослідження процесів горіння в умовах пожежі;

кількісна оцінка ризику від пожежі;

створення теорії пожежогасіння.

За кожним з вищевказаних напрямків досягнуті певні успіхи. Разом з фундаментальними дослідженнями інтенсивно проводяться й прикладні дослідження з запобігання пожежам та протипожежного захисту.

До пріоритетних напрямів наукових досліджень з проблем пожежної безпеки в нашій країні належать:

перманентне вивчення й аналіз оперативної обстановки з пожежами в Україні, дослідження пожеж, причин і умов їх виникнення, ефективності використання наявних засобів та методів боротьби з вогнем та розробка на цій основі державних заходів в галузі пожежної безпеки;

дослідження проблем нормативного та правового забезпечення пожежної безпеки;

створення та впровадження вогнегасних та вогнезахисних речовин;

розробка та модернізація технічних засобів пожежогасіння;

розробка заходів з протипожежного захисту об'єктів народногосподарського комплексу України;

удосконалення організаційно-правових основ діяльності служби пожежної охорони;

розробка систем управління пожежною безпекою об'єктів, галузей і всієї країни;

створення державної системи випробувальних центрів, організація сертифікаційних випробувань.

Перераховані основні напрямки, безумовно, не вичерпують всього розмаїття науково-технічних проблем пожежної безпеки, що охоплює практично все синтетичне, тобто створене людиною, середовище на Землі. Тому сфера наукових пошуків в даному напрямку не має обмежень.

Фундаментальні та прикладні наукові дослідження з проблем пожежної безпеки проводяться Українським науково-дослідним інститутом пожежної безпеки Міністерства внутрішніх справ України, а також іншими науково-дослідними, проектно-конструкторськими установами та навчальними закладами України (ст. 12 Закону України «Про пожежну безпеку»).






Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 284 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...