Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Розподілення електроенергії



Режим роботи енергосистеми – це стан енергосистеми, що визначається сукупністю значень основних параметрів процесу виробництва, передачі й розподілу електроенергії (напруг, частот, потужностей, струмів). Згідно з прийнятою термінологією нормальним вважається режим, при якогому забезпечується виконання вимог щодо надійності та безперебійності електропостачання всіх споживачів, а також якості електроенергії, що передається.

Режим роботи енергосистеми, коли має місце порушення допустимих значень параметрів (зниження напруги або частоти) електроенергії або раптове (неочікуване) відключення обладнання (генераторів, трансформаторів, тощо) називається аварійним.

Режими споживання електричної енергії окремих споживачів чи енергосистеми в цілому характеризуються графіками електричних навантажень, які відображають зміну потужності, що споживається протягом доби. Графіки навантажень в ОЕС України, як правило, мають виражений максимум (ранковий та вечірній), а також мінімум (під час нічного зниження споживання електроенергії). Між ранковим і вечірнім максимумами спостерігається денний “провал” навантаження. Величина співвідношення максимального і мінімального навантаження може досягати 1,3-1,4 раза.

Залежно від зміни споживання електричної потужності в ОЕС України напруги в контрольних точках ОЕС змінюються. Підтримання нормального рівня напруг в контрольних точках енергосистеми та на шинах споживачів є одним з основних завдань якісного ведення режиму роботи електро-енергетичної системи.

Підвищення рівня напруги негативно впливає на стан ізоляції, що може призвести до пошкодження електрообладнання.

Підтримання напруги в допустимих межах контрольних точок досягається шляхом використання в повному обсязі реактивної потужності генераторів та синхронних компенсаторів, вибором необхідних коефіцієнтів трансформації, автотрансформаторів, включенням чи відключенням шунтуючих реакторів, а також сумісної роботи пристроїв автоматичного регулювання.

Ведення режиму роботи енергосистеми за реактивною потужністю з метою підтримання напруги в споживачів, згідно з вимогами норм якості електроенергії, можна поділити на дві частини:

режим роботи в мережах 220-750 кВ;

режим роботи в розподільчих мережах.

Оптимізаційне регулювання виконується диспетчером НЕК “Укренерго” і диспетчерами енергосистем постійно на підставі матеріалів, розроблених службою оптимізації електричних режимів та диспетчерською службою енергосистем.





Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 319 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...