Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Пояснювальна записка. Одеський національний медичний університет



МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

Одеський національний медичний університет

Кафедра загальної та клінічної фармакології

Навчально-методичний посібник для самостійної роботи з фармакотерапії для студентів ІV курсу фармацевтичного факультету спеціальності „Фармація”

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

Головне завдання фармакотерапії - ознайомлення майбутніх провізорів із принципами медикаментозної терапії окремих нозологічних груп, що сприятиме підвищенню професійної підготовки фахівців, зіграє велику роль у забезпеченні ефективного і безпечного використання лікарських засобів.

У процесі вивчення фармакотерапії на основі теоретичного матеріалу, отриманого на кафедрах фізіології, патології, біохімії, мікробіології, фармакології, поєднуються знання етіології, патогенезу основних нозологічних одиниць із принципами їхньої лікарської терапії. За час навчання студенти засвоюють на пізнавальному рівні основні методи клінічного обстеження хворих, загальну симптоматологію і синдромологію найбільш розповсюджених захворювань, ознайомлюються з загальними принципами побудови діагнозу.

Сучасна фармакотерапія повинна бути строго індивідуалізованою і вибірною. Золоте правило «Лікувати хворого, а не хворобу», що донедавна було лише добрим побажанням, за допомогою нині використовуваного арсеналу лікарських засобів (ЛЗ) стає усе більш реально здійсненним.

Фармакотерапія як предмет ставить своєю метою підготовку фахівців, які володіють знаннями про основні симптоми і синдроми, методи діагностики і принципи медикаментозної терапії захворювань внутрішніх органів.

У процесі вивчення фармакотерапії студенти повинні засвоїти:

- Основи деонтології, етики відносин з медичним персоналом, хворими;

- Основні клінічні симптоми і синдроми найбільш розповсюджених захворювань;

- Загальні принципи діагностики захворювань внутрішніх органів;

- Загальні принципи інтерпретації результатів обстеження хворого;

- Види фармакотерапії (етіологічна, патогенетична, симптоматична, замісна);

- Основні фармакокінетичні параметри лікарських засобів, їх зміни при різній патології;

- Основні види лікарської взаємодії;

- Основні побічні прояви при призначенні найбільш розповсюджених лікарських засобів;

- Основні принципи і напрямки медикаментозної терапії захворювань.





Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 196 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...