Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Промивання шлунка



Мета: діагностична і лікувальна (звільнення шлунка від недоброякісних або токсичних речовин). Його застосовують при гострих отруєннях недоброякісними продуктами, великими дозами лікарських препаратів, алкоголем, грибами та ін.

Протипокази: у випадках, коли наявні шлункові крово­течі, інфаркт міокарду, сильні опіки слизової оболонки стра­воходу і шлунку.

Оснащення: товстий шлунковий зонд діаметром 1 см і довжиною 70 см, нижній кінець заокруглений без отворів (отвори знаходяться на бокових стінках), воронка об'ємом 1л.. гумова трубка довжиною 1 м, відро, чашка, фартух, гумові рукавички, 10-12 л води температури тіла.

Виконання. На пацієнта одягають фартух, садять на крісло, між ногами ставлять відро. Визначають відстань, на яку треба ввести зонд (зріст пацієнта мінус 100), одягають рукавички.

Стають збоку або ззаду від пацієнта, просять його відкрити рот і повільно дихати через ніс. Зонд, змочений водою, ставлять на корінь язика і пропонують пацієнту зробити декілька ковтальних рухів. У цей час зонд повільно (щоб не закрутився) вводять у стравохід до мітки. Якщо під час введення пацієнт починає кашляти і синіти, треба негайно вийняти зонд - він потрапив V трахею, а не у стравохід. Воронку опускають до ніг пацієнта; з неї почне виділятись шлунковии вміст, що свідчить про правильне положення зонда (якщо вміст не виділяється, змінюють положення зонда, просуваючи його назад або вперед). Воронку тримають на рівні шлунка і вливають у неї близько 1 л води, потім повільно піднімають її вгору.<< Як тільки рівень води досягає вузької частини воронки, її опускають до рівня колін і виливають у відро вміст шлунка. Процедуру повторюють до тих пір, доки промивні води не будуть чистими.

Якщо пацієнт без свідомості, процедуру проводять у лежачому положенні. Пацієнта укладають на бік або повертають голову, клейонкою захищають одяг і білизну. Вводять рогорозширювач між зубами, трохи відхиляють голову назад. Натискають на корінь язика шпателем, лівою рукою, а правою вводять зонд по задній стінці глотки до мітки. Виконують ті ж маніпуляції, переміщуючи воронку вище і нижче рівня рота. В деяких випадках промивання проводять тонким шлунковим зондом, який вводять через ніс. Шприцом Жане воду вводять у шлунок, а потім відсмоктують промивні води.

При неможливості промити шлунок за допомогою зонда, використовують простіший, але менш ефективний спосіб. Для цього хворому дають випити 5-6 склянок теплої води, а потім штучно викликають блювоту подразнюючи пальцем або ватним тампоном задню стінку глотки.





Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 573 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...