Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Специфікація



Зміст складальної одиниці, комплексу та комплекту визначає специфікація, що є їхнім основним конструкторським документом. Її виконують згідно з ГОСТ 2.108–68 на аркушах формату А4 (заголовний аркуш – за формою 1 з основним написом за формою 2 (рис. 8.2, а), а наступні аркуші – за формою 1а з основним написом за формою 2а (рис. 8.3, б).

Загалом специфікація містить таку послідовність розділів: документація, комплекси, складальні одиниці, деталі, стандартні вироби, матеріали, комплекти.

Розділи визначаються складом виробу.

Найменування кожного розділу зазначають у графі “Найменування” і підкреслюють суцільною тонкою лінією. Під кожним заголовком залишають вільний рядок, а в кінці кожного розділу – не менше, ніж один рядок для додаткових записів.

Документація – основний комплект КД (складальне креслення, схема структурна тощо).

Складальні одиниці – елементи, що входять у специфікований виріб. На складальні одиниці виготовляють самостійні креслення з відповідною специфікацією.

Деталі – нестандартні деталі, що безпосередньо входять у виріб.

Складальні одиниці та деталі записують у порядку зростання цифр їхніх позначень.

Стандартні вироби – вироби, регламентовані державними, галузевими стандартами та стандартами підприємства. У кожній категорії стандартів запис виконують згідно з групами виробів, що об¢єднуються за функціональним призначенням (підшипники, кріпильні вироби тощо), у межах кожної групи – в алфавітному порядку найменування виробів (болти, гайки, гвинти, шайби тощо), у межах найменування – в порядку зростання позначення стандартів, а в межах кожного позначення – в порядку зростання основних параметрів або розмірів (діаметрів, довжин болтів тощо).

Матеріали – ті матеріали, що безпосередньо входять до специфікованого виробу.

Записують їх у такій послідовності: чорні метали, кольорові метали, проводи, шнури, пластмаси і т.д. Матеріали кожного виду записують в алфавітному порядку, кожного найменування – в порядку зростання розмірів або інших параметрів. Не записують такі матеріали, як лаки, фарби, мастила, клей, припої тощо, кількість яких визначає не конструктор, а технолог. Вказівки про застосування таких матеріалів записують у технічних вимогах.

Графи специфікації заповнюють зверху вниз:

“Формат” – формат документа (аркуша, на якому виконано креслення), позначення його записано у графі “Позначення”. Для деталей, на які не випущені креслення, в графі пишуть “БЧ”. Графу не заповнюють для розділів “Стандартні вироби”, “Інші вироби” і “Матеріали”;

“Зона” – позначення зони, в якій є номер позиції складової частини виробу (при поділі поля креслення на зони);

“Поз” – порядкові номери складових частин виробу в послідовності запису їх у специфікацію. Для розділу “Документація” графи не заповнюють;

“Позначення” в розділі “Документація” – це позначення документів, що записують; у розділах “Складальні одиниці” й “Деталі” – це позначення основних конструкторських документів на них. У розділах “Стандартні вироби”, “Інші вироби”, “Матеріали” графу “Позначення не заповнюють’’;

“Найменування” для документів основного комплекта КД – це тільки найменування їх (“Складальне креслення”, “Схема розподілу структурна”, “Технічні умови”); для складальних одиниць і деталей – найменування їх відповідно до основних написів на їхніх кресленнях; для деталей, на які не виконані креслення – це найменування матеріалів і розмірів, необхідних для виготовлення; для стандартних виробів і матеріалів – найменування і позначення їх відповідно до стандартів;

“Кільк.” – кількість складових частин на один виріб. У розділі “Матеріали” – це загальна кількість матеріалу на один виріб зазначенням одиниць фізичних величин. У розділі “Документація” цю графу не заповнюють.


Рисунок 8.2 а

 
 

Рисунок 8.2 б

Після кожного розділу специфікації слід залишати кілька вільних рядків та резервувати номер позицій.

Специфікацію можна суміщати з кресленням СБ за умови розміщення їх на аркуші формату А4, а для виробів допоміжного та одиничного виробництва – на аркушах довільного формату. Такому документу надають позначення основного конструкторського документа, а код СБ не записують.





Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 558 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.018 с)...