Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Відділи, управління та інші виконавчі органи місцевих рад



Згідно зі ст. 54 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” сільська, селищна, міська, районна у місті рада у межах затверджених нею структури і штатів може створювати відділи, управління й інші виконавчі органи для здійснення повноважень, що належать до відання виконавчих органів рад. Ці органи є підзвітними і підконтрольними раді, яка їх утворила, підпорядкованими її виконавчому комітету, сільському, селищному, міському голові, голові районної у місті ради. Керівники відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради призначаються і звільняються з посади відповідним головою, головою районної у місті ради одноособово, а у випадках, передбачених законом, — за погодженням з органами виконавчої влади. Положення про відділи, управління та інші виконавчі органи затверджуються радою.

Система виконавчих органів кожної ради створюється залежно від різних факторів — чисельності мешканців територіальної громади, географічного положення, кількості державних і комунальних підприємств, установ, організацій, розташованих на відповідній території, практики створення таких органів та ін. Наприклад, до виконавчих органів Полтавської міської ради належать: бюджетно-фінансове управління; управління з питань містобудування та архітектури; управління капітального будівництва; управління земельних ресурсів та земельного кадастру; управління майном комунальної власності міста; управління житлово-комунального господарства; інспекція по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста; відділ з питань транспортних перевезень та зв'язку; відділ оперативного реагування на звернення громадян; управління економічних питань; управління соціального розвитку; управління розвитку підприємницької діяльності; управління освіти; управління охорони здоров'я; управління у справах сім'ї, молоді та спорту; управління культури; юридичне управління; управління з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців; управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення; відділ оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами; управління звернень громадян; відділ організаційної роботи; відділ загальних питань; відділ кадрової роботи, з питань служби в органах місцевого самоврядування та нагород; відділ технічних засобів та програмного забезпечення; відділ обліку та звітності; архівний відділ міської ради; відділ господарського забезпечення.

Управління, відділи та інші виконавчі органи є органами, на які покладено функції виконавчо-розпорядчої діяльності в різних сферах управління. Залежно від обсягу та характеру компетенції всі управління, відділи й інші виконавчі органи можна поділити на галузеві і функціональні. Галузевими є органи, які створюються радою для керівництва відповідною галуззю місцевого управління (житлове господарство, соціальна сфера, земельні відносини, культура, освіта, охорона здоров'я та довкілля тощо). Функціональними є відділи й управління, які здійснюють координаційно-регулюючу або контрольну діяльність (фінансове управління, контрольна інспекція тощо).

Галузеві та функціональні виконавчі органи місцевих рад мають різне найменування — відділи, управління й інші виконавчі органи. У практичній діяльності місцевої ради створюються департаменти (Харків, Львів), адміністрації (Одеса), комісії, комітети, служби.

Положеннями про виконавчі органи, які приймаються на сесії відповідної ради, регулюється правовий статус відділів і управлінь, визначаються їх функції, завдання, повноваження, структура, взаємовідносини та зв'язки, матеріально-фінансова основа. За структурою управління та відділи різняться залежно від функцій та завдань, що закріплені за ними. У самостійних виконавчих органах, як правило, виділяються такі внутрішні ланки: керівництво, апарат при керівництві, відділи, сектори, можуть створюватися госпрозрахункові підрозділи.

Основною організаційною формою роботи відділів та управлінь є персональна діяльність керівника. Відповідно до положення про виконавчий орган керівник (начальник, завідувач) керує діяльністю і несе персональну відповідальність за виконання покладених на орган завдань; розподіляє обов'язки між заступниками; видає в межах своєї компетенції накази, контролює їх виконання; подає голові пропозиції щодо штатного розпису та кошторису видатків на утримання органу; розпоряджається коштами, переданими для фінансування витрат на утримання підвідомчої мережі та виконання програм в окремій сфері; представляє орган у взаємовідносинах з фізичними та юридичними особами; забезпечує координацію діяльності структурних підрозділів, контролює ведення діловодства; виконує інші повноваження згідно із законодавством.





Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 1264 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...