Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Системна (материнська) плата



Материнська плата – це найважливіший вузол ПК. На системній (материнській) платі (Mother Board – MB) розміщують:

· мікропроцесор;

· математичний співпроцесор (він може входити і до складу мікропроцесора);

· генератор тактової частоти;

· мікросхеми оперативного і постійного запам’ятовуючих пристроїв (ОЗП та ПЗП);

· адаптери клавіатури, накопичувачів на жорстких та гнучких магнітних дисках (НЖМД і НГМД);

· кеш-пам'ять;

· контролер переривань;

· компонент мікросхем логіки, що підтримують роботу плати (так званий чипсет – від. англ.. chipset). Тип чипсету визначає основні можливості материнської плати.

· таймер;

· системна і зовнішні шини системи, що забезпечують обмін даними між пристроями на материнській платі, а також зовнішніх пристроїв через порти і слоти;

· порти (PS/2, COM, LPT, USB) для під'єднання зовнішніх пристроїв, таких як клавіатура, миша, принтер, сканер та ін.;

· слоти (AGP, PCI, PCI Expres), в які вставляються плати відеоадаптера, мережі, внутрішнього модема, звукова плата та ін.;

· інші електронні пристрої.

Більшість ПК мають материнські плати, на яких розміщені лише основні вузли, а елементи зв’язку, наприклад, з накопичувачами та іншими периферійними пристроями розташовуються на окремих платах, які встановлюються в спеціальні розміни розширення.

Обмін даними між шинами комп'ютера і зовнішніми пристроями здійснюється за допомогою контролерів і адаптерів.

Контролер - пристрій, що керує роботою під'єднаних до комп'ютера зовнішніх пристроїв та каналів зв'язку. Наприклад, контролер дисковода.

Адаптер - пристрій для узгодження вхідних і вихідних сигналів комп'ютера і зовнішніх пристроїв.

Обмін даними між контролерами або адаптерами і зовнішніми пристроями здійснюється за допомогою спеціальних провідників або систем бездротового зв'язку.

Генератор тактової частоти. Електронний блок на материнській платі, що створює послідовність електричних імпульсів; частота імпульсів визначає тактову частоту комп’ютера. Тактова чистота визначає швидкість роботи комп’ютера, тому що кожна операція виконується за певну кількість тактів.





Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 379 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...