Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Минимальный состав экипажа морского торгового судна



КТМ України

Стаття 14. Колізійні норми

Правила цього Кодексу, що містяться у зазначених нижче розділах і главах, застосовуються: 1) у розділі ІІ „Судно” (за винятком статті 40 цього Кодексу) і в розділі III „Екіпаж судна” – до суден, що зареєстровані в Україні;....

РОЗДІЛ III. ЕКІПАЖ СУДНА ГЛАВА 1. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА

Стаття 49. Склад екіпажу

До екіпажу судна входять капітан, інші особи командного складу і суднова команда.

До командного складу судна, крім капітана, належать: помічники капітана, суднові механіки, електромеханіки, радіоспеціалісти, судновий лікар, боцман. До командного складу судновласник може віднести інших суднових спеціалістів.

Суднова команда складається з осіб, які виконують службові обов'язки на судні та не належать до командного складу судна.

Стаття 50. Мінімальний склад екіпажу

Мінімальний склад екіпажу, при якому допускається вихід судна в море, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах морського і річкового транспорту (центральним органом виконавчої влади в галузі рибного господарства) залежно від типу, району плавання, призначення судна та відповідно до чинного законодавства України.

РОЗДІЛ II. СУДНО ГЛАВА 3. СУДНОВІ ДОКУМЕНТИ

Стаття 35. Суднові документи

Судно повинно мати такі основні суднові документи:

......... Свідоцтво про мінімальний склад екіпажу;

Список осіб суднового екіпажу (Суднова роль = Crew List);

Список пасажирів, що перебувають на судні (Passenger List);.........

Судно, що плаває за кордон, повинно також мати документи, передбачені міжнародними договорами України. [См. Конвенция по облегчению международного морского судоходства 1965 г. (Формы 5, 6) = Crew.pdf Pass.pdf – Дополнения к конспекту лекции].

Про затвердження Правил визначення мінімального складу екіпажу, при якому допускається вихід судна в море: Наказ Мінтрансу України від 30.01.2001 № 44 //

Офіційний вісник України. – 2001. – № 8. – ст. 335

Про внесення змін і доповнень до Правил визначення мінімального складу екіпажу, при якому допускається вихід судна в море: Наказ Мінтрансу України від 23.11.2001 № 818 // Офіційний вісник України. – 2002. – № 6. – ст. 252

(Правила втратили чинність з 01.07.2002 на підставі Наказу Мінтрансу №818 від 23.11.2001)

1. Загальні положення

1.1. Ці Правила розроблені відповідно до статей 35 та 50 КТМ України.

1.2. Правила установлюють порядок та умови визначення мінімального складу екіпажу судна, оформлення Свідоцтва про мінімальний склад екіпажу (далі – Свідоцтво) та контролю щодо укомплектування судна екіпажами.

1.3. Мінімальний склад екіпажу (далі – екіпаж) – мінімальна кількість осіб командного складу та суднової команди, які можуть у будь-який час експлуатації забезпечити безпечне управління судном, а саме: безпеку людей, судна, збереження вантажу, майна та захист навколишнього природного середовища.

1.4. Правила поширюються на всі морські судна та судна внутрішнього плавання під час їх прямування морськими шляхами, що плавають під прапором України, незалежно від форми власності.


1.5. Правила не поширюються на: військові судна; риболовні судна; судна внутрішнього плавання; судна, у яких вітрила є основними рушіями, незалежно від того, обладнані вони чи ні допоміжними двигунами; маломірні судна.

2. Посилання та визначення термінів

2.1. При розробці Правил використовувалися такі нормативно-правові акти та документи:

= Кодекс торговельного мореплавства України;

= Міжнародна конвенція з охорони людського життя на морі 1974 (СОЛАС-74);

= Міжнародна конвенція про підготовку та дипломування моряків та несення вахти, 1978 (ПДНВ-78)
та Кодекс про підготовку та дипломування моряків та несення вахти, 1995 (Кодекс ПДНВ-95);

= Конвенція про мінімальні норми на торговельних суднах, 1976 (МОТ № 147);

= Резолюція ІМО А.890(21) від 25.11.99 „Принципи безпечного укомплектування суден екіпажами”;

= Резолюція ІМО А.772(18) від 04.11.93 „Фактори втоми при комплектуванні екіпажів і забезпечення безпеки”;

= Резолюція ІМО А.787(19) від 23.11.95 „Процедури контролю держави порту”;

= Політика Міжнародної федерації робітників транспорту (ITF) щодо укомплектування суден екіпажами, Додаток 5 до Колективної угоди (ITF) щодо загальної вартості утримання екіпажів (від 1 січня 1998 року).





Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 414 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...