Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Опіки стравоходу



Виникають при випадковому або навмисному (з метою самогубства) проковтуванні лугів (їдкий калій, натрій) або кислот (хлоридна, сірчана, оцтова). Хімічні опіки особливо часто трапляються у дітей. Опіки слизової оболонки локалізуються в середньому і кардіальному відділах стравоходу.

Клінічна картина

Основними симптомами є сильний біль і печіння в глотці і за грудиною, які посилюються при ковтанні, слинотеча і блювання кров'яними масами. Хворі відчувають спрагу, нерідко поступають у клініку в стані шоку. При огляді на губах і слизовій оболонці виявляються рани з ексудацією.

Міцні кислоти спричиняють коагуляцію білків поверхневих шарів слизової оболонки і утворення струпа, луги — глибший некроз, аж до прориву стінки.

На 7—10-й день, після відторгнення струпа, настає тимчасове поліпшення, проте через 3—4 тижні поступово розвивається рубцеве звуження стравоходу, утруднення при ковтанні і проходженні їжі наростає.

Перша допомога

1. Промити шлунок великою кількістю води.

2. Для купірування болю ввести ненаркотичні і наркотичні анальгетики. Лікування

Проводиться в стаціонарі і включає адекватне знеболення, переливання крові, уведення білкових препаратів, плазми.

При тяжких, глибоких опіках накладають шлункову норицю для годування хворих і бужування стравоходу.





Дата публикования: 2015-09-17; Прочитано: 204 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...