Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Дії населення в умовах НС



Дії населення в зонах радіаційного зараження

Головна небезпека на забрудненій місцевості - це попадання радіоактивних речовин всередину організму з вдихуваним повітрям, а також із їжею і водою. Попадання великої кількості радіоактивних речовин на відкриті ділянки шкіри може викликати її ураження - шкірні опіки.

При отриманні повідомлення про небезпеку необхідно надіти протигаз, респіратор, протипилову тканинну маску або ватно-марлеву пов'язку, що попередить попадання радіоактивного пилу в органи дихання. Для захисту шкірних покривів надіваються плащі з капюшонами, накидки, комбінезони, гумове взуття, рукавички. Підготувавшись, слід пройти в найближче сховище або ПРУ. Якщо укриття розташоване далеко треба залишатися удома, при цьому включити телевізор або радіо і прослуховувати повідомлення відносно НС, що склалася. У будинку або квартирі вимагається закрити вікна, двері, зашторити їх або завісити ковдрою. Вентиляційні люки, віддушини, щілині необхідно загерметизувати. Слід захистити продукти харчування і воду (заздалегідь створивши її запас) від попадання РР. Обов'язково треба проінформувати сусідів про почуте вами повідомлення.

Для зниження тяжкості наслідків іонізуючих випромінювань застосовуються спеціальні препарати (цистеїн, цистомін, цистофос та ін.) - радіопротектори. Необхідно їх приймати до початку радіоактивного зараження, інакше ці засоби захисної дії не зроблять.

Виходити на вулицю без крайньої необхідності не слід, але якщо це потрібно, то треба надіти на себе чи протигаз респіратор, плащ, чоботи, рукавички. На відкритому просторі заборонено сідати на землю або які-небудь предмети, роздягатися, палити, розмови звести до мінімуму. Після повернення з вулиці одяг вимагається витрусити і почистити вологою щіткою, взуття протирається мокрою ганчіркою. Обличчя, руки, шию ретельно вимити, рот прополоскати 0,5 % розчином питної соди.

Необхідно виключити купання у відкритих водоймищах, походи в ліс і поля, збирання кольорів, ягід, грибів і тому подібне

У усіх приміщеннях щодня проводите вологе прибирання із застосуванням миючих засобів. Їжу приймайте тільки в закритих приміщеннях. Перед їдою треба помити руки з милом і прополоскати рот.

Воду слід вживати тільки з перевірених джерел: водопроводу або з артезіанських свердловин, закритих джерел. Вважаються безпечними продукти, що зберігаються в холодильниках, закритих шафах, підвалах, льохах або розфасовані в промислових умовах. Овочі і фрукти дозволяється вживати тільки після перевірки їх в лабораторії. Готувати і приймати їжу потрібно в закритих приміщеннях.

Дії населення в зонах хімічного зараження

Населення, що проживає поблизу хімічно небезпечних об'єктів (у радіусі до 2,5 км), про хімічну аварію оповіщається диспетчерською службою підприємства з використанням своїх технічних засобів і місцевих каналів радіомовлення. Ті, хто проживають на видаленні більше 2,5 км, - оперативними службами міських органів управління у справах ЦЗ і НС через мережі телемовлення і радіотрансляції. У інформації про аварію говориться: яка речовина викинута в довкілля, в яких районах (житлових кварталах) може виникнути найбільша небезпека поширення хмари зараженого повітря, які заходи захисту необхідно терміново зробити.

У разі аварії на ХНО, якщо ви знаходитеся на вулиці, можливі два варіанти: 1) ви почули застережливий сигнал; 2) інформація про виникнення НС не були, а ви відчули специфічний запах. У обох випадках не слід піддаватися паніці. Необхідно зорієнтуватися, де знаходиться джерело виникнення небезпеки. Після цього почати прискорений рух убік, перпендикулярний напряму вітру. Якщо вихід з небезпечної зони неможливий, слід сховатися в найближчій будівлі. У разі поширення пари хлору, треба піднятися на верхній поверх, якщо це аміак, необхідно сховатися на першому поверсі.

Якщо сигнал застав удома, не слід його покидати. Спочатку включите місцевий канал телебачення і радіотрансляційну точку, щоб почути детальну інформацію про виниклу надзвичайну ситуацію, закрийте вікна, фрамуги, кватирки і підготуйте засоби індивідуального захисту. При їх відсутності потрібно швидко виготовити ватно-марлеві пов'язки, в крайньому випадку, узяти рушник, шматок тканини, змочити їх 2 % розчином питної соди (при захисті від хлору) або 5 % розчином лимонної кислоти (при захисті від аміаку). В крайньому випадку, слід рясно змочити тканину водою.

Вживіть заходи по герметизації жител від проникнення в них ХНР. Для цього заклейте або закладіть підручними засобами щілини у віконних рамах, дверях, навісьте на дверні коробки щільну тканину (ковдру), заздалегідь змочивши водою, вентиляційні отвори прикрийте папером, поліетиленовою плівкою, цератою.

Прослухавши інформацію, передану по телебаченню або радіо, доведіть її до членів сімей і сусідів. Якщо не було рекомендацій про евакуацію з жител, то перейдіть в кімнату, що знаходиться з навітряного боку відносно поширення хмари зараженого повітря. За відсутності такої можливості краще всього зайти в ту частину квартири (удома), яка менше всього піддається дії протягів.

Відчувши ознаки пари отруйної речовини усередині приміщення, необхідно надіти протигази або прості засоби індивідуального захисту, виготовлені самостійно. В крайньому випадку, змочите рушник і прикрийте ним рот і ніс.

Після отримання сигналу "Відбій хімічної тривоги", відкрийте вікна і провітрите приміщення.

Люди, що сховалися в будівлях мають бути готові до виходу із зони зараження за вказівкою органів управління ЦЗ і НС. Може бути прийнято і самостійне рішення. Йти слід швидко, уникаючи при цьому яри, лощини, парки. Обов'язково обходити видимі скупчення пари отруйних речовин і диму. При виході із зони зараження необхідно використовувати протигази (респіратори), а при їх відсутності - прості пов'язки з марлі або тканини, змочені водою.





Дата публикования: 2015-09-17; Прочитано: 756 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...