Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Натовп і паніка



Психічно перевантажена група людей керується не стільки логікою, скільки емоціями. При миттєвій появі загрози будь-хто може впасти в паніку. Люди під впливом приступів паніки втрачають контроль над своїми діями, майже не розуміють що роблять, їм здається, що наближається загибель або муки. У людини пробуджується відчуття страху.

Симптомами паніки є: серцебиття; поколювання в руках чи ногах; жар і холод; тремтіння; біль у грудях, почуття задухи, слабість; головокружіння; відчуття нереальності того, що сталося.

Сильні соціальні стресори можуть спричинити спалахи "масового безумства". Як правило такі ситуації спричинені невисоким рівнем заробітку, бідністю, безробіттям, расовими утисками.

Навколо людини існує так звана довірча зона безпеки - на відстані витягнутої руки. В умовах високого рівня урбанізації порушення цієї зони перестало сприйматися людьми як дещо тривожне, а це містить у собі загрозу нашому життю і здоров'ю. Люди повинні знати, що перебування на 1 м2 більше трьох людей за визначеного перебігу обставин уже може бути небезпечним.

Натовп у стані паніки є надзвичайно небезпечний. У людей зменшується інтелектуальний і різко підвищується емоційний потенціал, навіювання, копіювання, знижується здатність мислити. Для уникнення небезпек для життя, які спричинені натовпом треба скористатися такими порадами.

На стадіоні, клубі, в театрі не займайте місце біля стіни, гардеробу, в проходах. Наперед визначте напрям, за яким ви будете виходити, щоб не виявитися на шляху натовпу. Уявіть імовірні шляхи екстреного порятунку (прохідні двори, під'їзди).

Збираючись на масові заходи не беріть з собою колючих та ріжучих предметів, спробуйте обійтися без галстука, шалі, сумки, скляної посудини. Взуття на високих каблуках також може спричинити до смертельної небезпеки.

На масових заходах намагайтеся триматися подалі від мікрофонів, трибун, ланцюгів міліції, на які частіше всього буває спрямоване невдоволення натовпу. Не наближайтеся до агресивно настроєних груп. При виникненні конфліктів з працівниками міліції, військовими ви можете бути втягненими в події незалежно від своєї волі. Якщо ви взяли з собою дітей, будьте готові спостерігати за тим що відбувається тільки із сторони, подалі від скупчення людей. Найуніверсальніше правило безпеки - уникнути скупчень людей.

У випадку, якщо ви вже опинилися у натовпі, потрібно керуватися такими рекомендаціями:

- уникайте центру натовпу, а також краю, де існують небезпечне сусідство скляних вітрин, решіток, огорож, стін;

- при жодних умовах не намагайтеся іти проти потоку людей;

- намагайтеся ухилитися від нерухомих перепон на шляху (стовпів, труб афіш, дерев);

- не чіпляйтеся ні за що руками, щоб не отримати травм;

- намагайтеся не впасти, для цього вивільніть руки. Якщо ви спробуєте щось підняти з землі - наразитеся на смертельну небезпеку бути затоптаним;

- якщо ви впали, негайно зробіть спробу піднятися. Для цього необхідно максимально швидко підтягнути під себе ноги і, згрупувавшись, ривком виштовхнутися вверх, використовуючи рух натовпу.

- у тісному натовпі велика небезпека стискання, тому захистіть груди щепленими в замок руками;

- виходити з натовпу краще за ходом руху, рухаючись правим плечем під гострим кутом вправо.





Дата публикования: 2015-09-17; Прочитано: 1540 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...