Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Особливості виникнення і розвитку аварій на ХНО



Основними джерелами небезпеки у разі аварій на хімічно небезпечних об'єктах (мал. 3.1) являються:

- залпові викиди НХР в атмосферу з наступним зараженням повітря, місцевості і вододжерел;

- скидання НХР у водоймища;

- "хімічна" пожежа зі вступом НХР і продуктів їх горіння в довкілля;

- вибухи НХР, сировини для їх отримання або початкових продуктів;

- утворення зон задимлення з наступним осадженням НХР, у вигляді "плям" по сліду поширення хмари зараженого повітря, сублімацією і міграцією.

Мал. 3.1 - Схема формування вражаючих чинників при аварії на хімічно небезпечному об'єкті.

Вражаючі чинники: 1. залповий викид НХР в атмосферу; 2. скидання НХР у водоймища; 3. "хімічна" пожежа; 4. вибух НХР; 5. зони задимлення з осадженням НХР і їх сублімацією.

Кожне з вказаних вище джерел небезпеки (ураження) по місцю і часу може проявлятися окремо, послідовно або у поєднанні з іншими джерелами, а також багаторазово повторений в різних комбінаціях. Таким чином, у разі виникнення аварій на хімічно небезпечних об'єктах з викидом НХР осередок хімічного ураження матиме наступні особливості:

1. Утворення хмар пари НХР і їх поширення в довкіллі є складними процесами, які визначаються діаграмами фазового стану НХР, їх основними фізико-хімічними характеристиками, умовами зберігання, метеоумовами, рельєфом місцевості і так далі, тому прогнозування масштабів хімічного зараження (забруднення) дуже ускладнене.

2. В розпал аварії на об'єкті діє, як правило, декілька вражаючих чинників: хімічне зараження місцевості, повітря, водоймищ; висока або низька температура; ударна хвиля, а поза об'єктом - хімічне зараження довкілля.

3. Найбільш небезпечний вражаючий чинник - дія пари НХР через органи дихання. Він діє як на місці аварії, так і на великих відстанях від джерела викиду і поширюється із швидкістю вітрового перенесення НХР.

4. Небезпечні концентрації НХР в атмосфері можуть існувати від декількох годин до декількох діб, а зараження місцевості і води - ще більше тривалий час.

5. Летальний результат залежить від властивостей НХР, токсичної дози і може наставати як миттєво, так і через деякий час після отруєння.





Дата публикования: 2015-09-17; Прочитано: 515 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...