Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Динамика. Сила - векторная величина, являющаяся мерой механического воздействия на материальную точку или тело со стороны других тел или полей



Динамика - раздел механики, в котором изучаются закономерности меха-нического движения макроскопических тел под воздействием приложенных к ним сил.

Сила - векторная величина, являющаяся мерой механического воздействия на материальную точку или тело со стороны других тел или полей. Сила пол-ностью определена, если заданы ее модуль, направление и точка приложения. Прямая, вдоль которой направлена сила, называется линией действия силы.

Инертность - свойство тел сохранять свою скорость в отсутствие взаимодействия с другими телами.

Масса - физическая величина, являющаяся мерой инертности материаль-ной точки (тела) в поступательном движении.

Импульс тела или количество движения - произведение массы тела на его скорость.

Вправа 43. З’ясуйте лексичне значення слів. Поділіть їх на дві групи: а) ті, які можна вживати під час ділового спілкування; б) ті, які не можна використовувати під час ділового спілкування. Вибір обґрунтуйте.

Плюралізм, магічний, салют, акредитація, управлінці, гостинець, вельмишановний, добридень, особистість, особа, особистий, особливий, особистісний.

Вправа 44. За текстом визначте роль і функції, які виконує комунікація у житті людини.

Життя і діяльність суспільства неможливі без спілкування людей, оскільки воно є необхідною умовою будь-якої діяльності. Наприклад, фахівці в галузі створення та впровадження нової техніки вважають, що сама технічна ідея лише на 20% забезпечує успіх нової розробки; 80% успіху залежить від спілку-вання: слід довести нову ідею до спеціалістів, переконати, що вона є новою та ефективною, одержати дозвіл на апробацію, знайти охочих взяти участь у впровадженні, «проштовхнути» в реалізацію, використовуючи рекламу та інші засоби тощо. А успіх у вихованні дітей, нормальне функціонування сім’ї зале-жать саме від спілкування, його якості й організованості.

Спілкування в сучасному інформаційно насиченому суспільстві виконує такі функції: контактну (встановлення атмосфери обопільної готовності пере-давати і сприймати повідомлення та підтримувати взаємний зв’язок до завер-шення акту спілкування); інформативну (обмін інформацією, описами, запитан-нями та відповідями); спонукальну (заохочення співрозмовника, аудиторії або ж самого себе до виконання певних дій); координаційну (взаємне орієнтування й узгодження дій учасників спілкування щодо їхньої спільної діяльності); пізнавальну (адекватне сприйняття і розуміння змісту повідомлень, а також взаємне розуміння намірів, станів один одного); емотивну («обмін» емоціями, збудження у співрозмовника чи аудиторії певних переживань, психічних станів тощо); впливову (спрямування на зміну стану, поведінки, ціннісно-мотиваційної сфери партнера: намірів, поглядів, смаків, норм поведінки тощо).

(Ф. Бацевич. Основи комунікативної лінгвістики)

Вправа 45. Прочитайте текст. Визначте, до якого стилю він належить. Які мовно-стилістичні звороти уривка є характерними для цього стилю?

Мово! Велична молитва наша у своїй неподільній трійці, що єси Ти і Бог-Любов, і Бог-Віра, і Бог-Надія. То ж стояла ти на чатах коло вівтаря нашого національного храму й не впускала туди злого духа виродження, злого духа скверноти, злого духа ганьби. І висвячувала душу козацького роду. І множила край веселий, святоруський і люд, хрещений талантами, невмирущим вогнем пісень, і наповнювала душі Божим сяйвом золотистонебесним, бо то кольори духовності і Божого знамення.

Вправа 46. Визначте стиль поданого уривка. Які мовні звороти та вирази властиві цьому стилеві?

Не судіть ближнього, щоб вас не судили. Бо судитиме вас Бог так, як ви судите інших. Бог відміряє вам стільки ж, скільки ви відміряли іншим. Чому ви бачите скалку в оці брата свого, а колоди у власному оці не помічаєте?

Не давайте святого собакам, не кидайте свиням перлів своїх. Свині потопчуть їх ногами, а собаки повернуться й накинуться на них.

Вправа 47. Визначте стиль поданого уривка. Які мовні звороти та вирази характеризують цей стиль?

Комп’ютер - електронна програмована цифрова машина; електроннийпристрій для виконання складних обчислень і перетворення даних, керований спеціальними програмами. Складається зокрема із процесорів, внутрішньої та зовнішньої пам'яті. Разом з периферійними пристроями утворює комп’ютерну систему. Розрізняють комп’ютери мейнфрейми (великі), мінікомп’ютери, персональні комп'ютери, а також суперкомп’ютери, призначені для виконання особливо складних обчислень.

Вправа 48. Визначте стиль і підстиль поданого уривка. Які мовні звороти та вирази властиві цьому стилеві?

Тьотя

– Тоді я не розумію, що таке українці, хто вони такі: євреї, татари, вірмени?.. Будь ласка, скажіть мені, кого у вас називають українцями? Будь ласка...

Мазайло (випивши води)

– Українцями звуться ті, хто вчить нещасних службовців так званої української мови. Не малоруської і тарасошевченківської, а української - і це наша малоросійська трагедія.

Тьотя

– Хто вони такі? Якої нації люди, питаю?

Мазайло

– Частина — наші малороси, себто руські...

Тьотя

– Ну?

Мазайло

– А частина, уявіть собі, галичани, себто австріяки, що з ними ми воювали 1914 року, подумайте лише!

Тьотя

– Я так і знала, я так і знала, що тут діло нечисте…

Вправа 49. Визначте стиль і підстиль поданого уривка. Використання яких мовних засобів для нього характерне?

Сторони не мають відповідати щодо невиконання зобов’язань за угодою в разі, якщо таке невиконання сталося внаслідок дії обставин непереборної сили. Остаточні терміни виконання зобов’язань Сторін за цією угодою коригуються на період, що дорівнює часові, протягом якого діяли обставини непереборної сили, котрі заважали виконанню зобов’язань Сторін.

Вправа 50. Визначте стиль і підстиль поданого уривка. Використання яких мовних засобів для нього характерне?

12 квітня 2011 року відбулася традиційна науково-практична конференція молодих учених та курсантів, присвячена Всесвітньому Дню авіації і космонавтики. У роботі конференції, крім аспірантів та курсантів академії взяли участь молоді вчені та студенти Одеського державного педагогічного університету, Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка, Кременчуцького льотного та Слов'янського коледжу, Національного авіаційного університету (м. Київ) та Кіровоградського медичного коледжу.

Зі словами привітання на пленарному засіданні виступив ректор академії, кандидат технічних наук, професор С.М. Неділько. Він привітав всіх присутніх та вручив грамоти курсантам за активну участь в науковій конференції, грамоти викладачам академії за плідну роботу з обдарованою молоддю.

Вправа 51. Продовжте речення.

Заява - це документ, який містить…

Вона пишеться…

Цей документ містить такі реквізити: …

Текст заяви має таку структуру: …

У складній заяві подаються відомості про…

Вправа 52. Відредагуйте тексти заяв. Запишіть правильні варіанти.

а) Прошу Вашого дозволу на звільнення від занять у зв’язку із сімейними обставинами з 1 по 4 вересня.

б) Прошу Вашого дозволу на переведення мене на заочну форму навчання за сімейними обставинами.

Вправа 53. Оформте документ, у якому Гонта Лариса Вікторівна просить надати їй відпустку з 02 до 20 вересня 2008 року за станом здоровя. Дайте загальну характеристику цьому документу.

Вправа 54. Сформулюйте мету укладання та додаткові відомості резюме, за якими ви маєте намір отримати престижну роботу.

Вправа 55. Продовжте речення.

Автобіографія - це документ, у якому …

Основні вимоги під час його написання: …

Кожне нове повідомлення пишеться …

Автобіографія має дві форми: …

Цей документ містить такі реквізити: …

Вправа 56. Прочитайте документ. Відредагуйте текст, визначте, які відомості відсутні.

Автобіографія

Я, Мірошник Ірина Дмитрівна, народилась у Смілянському районі Черкаської області. Закінчила Смілянську середню школу №2. На протязі 1999 - 2002 рр. навчаюся в Черкаському інженерно-технічному інституті. Приймаю участь у громадській роботі, голова студентського профкому інституту.

Одружена, маю доньку.

Дата Підпис

Вправа 57. Прочитайте тексти. Визначте, які це документи за:

а) найменуванням, б) призначенням, в) походженням, г) складністю, д) формою. Зазначте спільні та відмінні ознаки цих документів. Назвіть відсутні реквізити.

1. Доводжу до Вашого відома, що студенти ІУ-В курсу не з’явились на практичне заняття із загального мовознавства (III пара). Прошу вжити суворих заходів щодо студентів ІІ-В курсу, оскільки це не перший випадок їхньої відсутності на заняттях із цієї дисципліни.

2. Студенти ІУ-В курсу були відсутні 10.03.07 на практичному занятті із загального мовознавства (III пара) через те, що відвідували музей Т. Шевченка; експозицію присвячено шевченківським дням. Екскурсія організована кафедрою української літератури та компаративістики.

Вправа 58. Прочитайте текст, знайдіть помилки в оформленні. Відредагуйте. Запишіть правильно.

Декану Яценко Т. Д.

від викладача

Кравченка Н. В.

Доповідаю Вам, що III курс психологічного факультету проігнорував лекцію з педагогіки на тему «Виховання особистості». Хочу, щоб Ви вжили заходів щодо студентів.

7 березня 2007 р.

Вправа 59. Перекладіть текст українською мовою. Оформте відповідно до вимог. Допишіть відсутні реквізити.

Фирма «Лакомка» уполномочивает Васюту Сергея Павловича, старшего финансиста экономического отдела, заключить договор с Черкасской мебель-ной фабрикой «ДОК» на поставку фирме в І квартале 2008 года 7 комплектов офисной мебели.

Доверенность действительна до 31.12.2008 г.

Вправа 60. Продовжте речення.

Розписка - це...

Розписка має такі реквізити:...

Якщо передають суми грошей, у розписці вказують...

Підпис особи, котра дає розписку, засвідчується...

Вправа 61. Напишіть розписку про те, що ви отримали від бібліотекаря 20 підручників з ділової української мови на 10 днів.

Вправа 62. Продовжте речення.

Доручення - це …

Доручення містить такі реквізити …

Основні вимоги щодо його укладання: …

Вправа 63. Оформте документ, за яким Ваш друг чи подруга зможе отримати поштовий переказ, що прийшов на Ваше ім’я.





Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 554 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.012 с)...