Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Витрати на ремонт обладнання розраховуються за формулою:
Зр = Зк + Зср + Зпот, грн. (61)
Зр1 = 46749,99+ 459570=506319,99 =506,319тис.грн.
Зр2 = 504,33тис.грн.
Зр3= 505,08тис.грн.
де:
Зк, Зср, Зпот –витрати на капітальний, середній та поточний ремонт відповідно.
Витрати на поточний ремонт:
Зпот = (ЗПІІгр + НарахЗП) *100 / 65, тис. грн. (62)
Зпот = (214,06+ (214,06* 0,3955))*100/ 65 = 459,57 тис. грн..
де:
ЗПІІгр – заробітна плат а ІІ групи
НарахЗП – нарахування на зарплату (39,55%)
Витрати на капітальний та середній ремонт:
Зк і сер = 1,5*a*ДМ / 0,6; тис.грн. (63)
де:
ДМ – витрати на деталі і матеріали
a - кількість капітальних ремонтів
a = Мз / Тк; маш/рем. (64)
де:
Мз – кількість заправленого устаткування
Тк – періодичність капітальних ремонтів
Розрахунок витрат на капітальний та середній ремонт для машини DK-803
ТАБЛИЦЯ 28
Найменування обладнання | Марка маш. | Кількість машин у заправці | Періодичність капітальних ремонтів | Кількість капітальних машино-ремонтів α | Норма витрат на 1 капітальний ремонт, грн. ДМ | Річні втрати, грн. |
Автоматичний кипорозпушувач | BLENDOMAT BO-A | 24/12=2 | 1/2=0,5 | 350,00 | 291,67 | |
Багатофункціональний віддільник | SP-MF | 24/12=2 | 1/2=0,5 | 220,00 | 183,33 | |
Живильник-змішувач | МХ-1 | 24/12=2 | 1/2=0,5 | 220,00 | 183,33 | |
очисник | CLEANOMAT CL-C4 | 24/12=2 | 1/2=0,5 | 100,00 | 83,33 | |
очисник | SECUROMAT SP-F | 24/12=2 | 1/2=0,5 | 100,00 | 83,33 | |
Чесальна машина | DK-803 | 36/12=3 | 20/3=6,7 | 700,00 | 7816,67 | |
Стрічкова машина І | SB-51 | 48/12=4 | 10/4=2,5 | 600,00 | ||
Стрічкова машина ІІ | RSB-851 | 48/12=4 | 10/4=2,5 | 600,00 | ||
Прядильна машина | ППМ-120-А1М | 48/12=4 | 50/4=12,5 | 1500,00 | ||
Мотальна машина | МТ-2М | 48/12=4 | 10/4=2,5 | 2083,33 | ||
Всього | - | - | - | - | 506319,99 |
Розрахунок витрат на капітальний та середній ремонт для машини RITER С70
ТАБЛИЦЯ 29
Найменування обладнання | Марка маш. | Кількість машин у заправці | Періодичність капітальних ремонтів | Кількість капітальних машино-ремонтів α | Норма витрат на 1 капітальний ремонт, грн. ДМ | Річні втрати, грн. |
Автоматичний кипорозпушувач | BLENDOMAT BO-A | 24/12=2 | 1/2=0,5 | 350,00 | 291,67 | |
Багатофункціональний віддільник | SP-MF | 24/12=2 | 1/2=0,5 | 220,00 | 183,33 | |
Живильник-змішувач | МХ-1 | 24/12=2 | 1/2=0,5 | 220,00 | 183,33 | |
очисник | CLEANOMAT CL-C4 | 24/12=2 | 1/2=0,5 | 100,00 | 83,33 | |
очисник | SECUROMAT SP-F | 24/12=2 | 1/2=0,5 | 100,00 | 83,33 | |
Чесальна машина | RITER С70 | 36/12=3 | 10/3=3,33 | 700,00 | 5827,5 | |
Стрічкова машина І | SB-51 | 48/12=4 | 10/4=2,5 | 600,00 | ||
Стрічкова машина ІІ | RSB-851 | 48/12=4 | 10/4=2,5 | 600,00 | ||
Прядильна машина | ППМ-120-А1М | 48/12=4 | 50/4=12,5 | 1500,00 | ||
Мотальна машина | МТ-2М | 48/12=4 | 10/4=2,5 | 2083,33 | ||
Всього | - | - | - | - | 504330,82 |
Розрахунок витрат на капітальний та середній ремонт для машини Trutzschler- TC06
ТАБЛИЦЯ 30
Найменування обладнання | Марка маш. | Кількість машин у заправці | Періодичність капітальних ремонтів | Кількість капітальних машино-ремонтів α | Норма витрат на 1 капітальний ремонт, грн. ДМ | Річні втрати, грн. |
Автоматичний кипорозпушувач | BLENDOMAT BO-A | 24/12=2 | 1/2=0,5 | 350,00 | 291,67 | |
Багатофункціональний віддільник | SP-MF | 24/12=2 | 1/2=0,5 | 220,00 | 183,33 | |
Живильник-змішувач | МХ-1 | 24/12=2 | 1/2=0,5 | 220,00 | 183,33 | |
очисник | CLEANOMAT CL-C4 | 24/12=2 | 1/2=0,5 | 100,00 | 83,33 | |
очисник | SECUROMAT SP-F | 24/12=2 | 1/2=0,5 | 100,00 | 83,33 | |
Чесальна машина | Trutzschler- TC06 | 36/12=3 | 15/3=5 | 700,00 | 6277,5 | |
Стрічкова машина І | SB-51 | 48/12=4 | 10/4=2,5 | 600,00 | ||
Стрічкова машина ІІ | RSB-851 | 48/12=4 | 10/4=2,5 | 600,00 | ||
Прядильна машина | ППМ-120-А1М | 48/12=4 | 50/4=12,5 | 1500,00 | ||
Мотальна машина | МТ-2М | 48/12=4 | 10/4=2,5 | 2083,33 | ||
Всього | - | - | - | - | 505080,82 |
3.5. Витрати на утримання і експлуатацію обладнання
Транспортні витрати:
Зтр= А + Зрух + Зрем + ЗПІІІгр + НарахЗП, тис.грн (65)
Зтр1 = 175,79+96,9745+(175,79*0,5)+574 +(574*0,3955)= 1161,65тис.грн
Зтр2 = 134,75+95,40+(134,75*0,5)+574 +(574*0,3955)= 1098,54тис.грн
Зтр3 = 206,09+94,53+(206,09*0,5)+574 +(574*0,3955)= 1108,608тис.грн
де:
А – амортизація транспортних засобів;
Зрух – витрати на рухому енергію;
Зрем – витрати на ремонт транспортних засобів (50% від А).
Витрати на утримання і експлуатацію обладнання(1)
ТАБЛИЦЯ 31
Назва затрат | Сума, тис. грн. |
1. Амортизаційні нарахування (без ТЗ) | 1054,81 |
2. Витрати на рухому енергію (всіх машин) | 9697.45 |
3. Затрати на ремонт обладнання | 506,319 |
4. Транспортні витрати | 1161,65 |
Всього Зуео | 12420,2 |
Витрати на утримання і експлуатацію обладнання(2)
ТАБЛИЦЯ 32
Назва затрат | Сума, тис. грн. |
1. Амортизаційні нарахування (без ТЗ) | 809,28 |
2. Витрати на рухому енергію (всіх машин) | 9539,31 |
3. Затрати на ремонт обладнання | 504,33 |
4. Транспортні витрати | 1098,54 |
Всього Зуео | 11951,46 |
Витрати на утримання і експлуатацію обладнання(3)
ТАБЛИЦЯ 33
Назва затрат | Сума, тис. грн. |
1. Амортизаційні нарахування (без ТЗ) | 1236,51 |
2. Витрати на рухому енергію (всіх машин) | 9101,18 |
3. Затрати на ремонт обладнання | 513,08 |
4. Транспортні витрати | 1108,608 |
Всього Зуео | 10803,788 |
Цехові витрати
Цехові витрати розраховуються за формулою:
Зцех = %З * (Зуео + ЗПІvгр + НарахЗП) / 100, тис.грн (66)
Зцех = 40*(12420,2+82,56+(82,56*0,3955)) / 100 = 5014,16 тис.грн
Зцех = 40*(11951,46+82,56+(82,56*0,3955)) / 100 = 4826,67тис.грн
Зцех = 40*(10803,788+82,56+(82,56*0,3955)) / 100 = 4967.88 тис.грн
де:
%З – відсоток витрат (35-45 %)
Загальногосподарські витрати
Загальногосподарські витрати розраховуються за формулою:
Ззаг.госп. = %З*Зцех / 100, тис.грн (67)
де:
%З – відсоток витрат (65-75%)
Ззаг.госп. = 70*5014,16 /100= 3509,91 тис.грн.
Ззаг.госп. = 70*4826,67/100= 3378,67тис.грн.
Ззаг.госп. = 70*4967.88 /100= 3477.46 тис.грн.
Позавиробничі витрати
Поза виробничі витрати розраховуються за формулою:
Зпоз.вир. = %З * Свир /100, тис.грн (68)
де:
%З- видсоток витрат (1,5-3%)
Свир – виробнича собівартість
З поз.вир. = 2 *47585,59/100 = 951,71 тис.грн
З поз.вир. = 2 *46798,12/100 = 935,96 тис.грн
З поз.вир. = 2 *45890,45/100 = 917,81 тис.грн
3.6. Складання калькуляції собівартості пряжі
Собівартість на 100од визначається:
С100од = Сповн * 100 / В, грн. (69)
С100од =47585,59*100/16293=292,06грн
С100од =47734,08*100/16293=287,25грн
С100од =45890,45*100/16293=281,66грн
Ціна оптова визначається:
Цопт = С100од *(1+0,15), грн. (70)
Вартість товарної продукції:
Тп = Цопт * В /100, тис.грн (71)
Тп = 335,87*16293/100=54723,43 тис.грн
Тп = 336,92*16293/100=54894,38 тис.грн
Тп =323,91*16293/100=53840,54тис.грн
Витрати на 1 грн. товарної продукції:
З1грнТп = Сповн * 100 / Тп, грн. (72)
З1грнТп =47585,59*100/54723,43 =86,96коп
З1грнТп =47734,08*100/54894,38 =86,96коп
З1грнТп =45890,45*100/53840,54=86,96коп
ТАБЛИЦЯ 34
Калькуляція собівартості пряжі(1)
Статті затрат | Собівартість | Структура,% | |
Випуску, тис. грн. | На 100 кг, грн. | ||
Випуск за рік, т | - | - | |
І Сировина (з відрахуванням відходів) | 24529,83 | 150,55 | 57,66 |
ІІ Обробка 1. Допоміжні матеріали (на технологічні цілі) 2. Пар і паливо технологічні 3. Заробітна плата основна і додаткова виробничих робітників 4. Нарахування на заробітну плату 5. Витрати на утримання та експлуатацію обладнання 6. Цехові затрати 7. Загальногосподарські витрати | - 7,301 1507,84 596,35 12420,2 5014,16 3509,91 | - 0,045 9,25 3,66 76,23 30,77 21,54 | - 0,017 3,54 1,4 29,19 10,33 7,23 |
Усього обробка | 23055,76 | 141,31 | 47,5 |
Виробнича собівартість (І+ІІ) | 47585,59 | 291,86 | 98,04 |
ІІІ Позавиробничі витрати | 951,71 | 5,84 | 1,96 |
Повна собівартість (І+ІІ+ІІІ) | 48537,30 | 297,90 | |
Ціна за одиницю продукції | - | 335,87 | - |
Вартість реалізованої продукції | 54723,43 | - | - |
Прибуток | 6186,13 | - | - |
Рентабельність продукції, % | - | - | |
Затрати на 1 грн. товарної продукції, коп. | 86,96 | - | - |
ТАБЛИЦЯ 35
Калькуляція собівартості пряжі(2)
Статті затрат | Собівартість | Структура,% | |
Випуску, тис. грн. | На 100 кг, грн. | ||
Випуск за рік, т | - | - | |
І Сировина (з відрахуванням відходів) | 24529,83 | 150,55 | 57,66 |
ІІ Обробка 1. Допоміжні матеріали (на технологічні цілі) 2. Пар і паливо технологічні 3. Заробітна плата основна і додаткова виробничих робітників 4. Нарахування на заробітну плату 5. Витрати на утримання та експлуатацію обладнання 6. Цехові затрати 7. Загальногосподарські витрати | - 7,301 1507,84 596,35 11951,46 4826,67 3378,67 | - 0,045 9,25 3,66 76,23 9,56 6,69 | - 0,017 3,54 1,4 29,19 3,66 2,56 |
Усього обробка | 22268,29 | 136,7 | 40,38 |
Виробнича собівартість (І+ІІ) | 46798,12 | 287,25 | 98,04 |
ІІІ Позавиробничі витрати | 935,96 | 5,12 | 1,96 |
Повна собівартість (І+ІІ+ІІІ) | 47734,08 | 292,97 | |
Ціна за одиницю продукції | - | 300,28 | - |
Вартість реалізованої продукції | 54894,38 | - | - |
Прибуток | 7160,3 | - | - |
Рентабельність продукції, % | - | - | |
Затрати на 1 грн. товарної продукції, коп. | 86,96 | - | - |
ТАБЛИЦЯ 36
Калькуляція собівартості пряжі (3)
Статті затрат | Собівартість | Структура,% | |
Випуску, тис. грн. | На 100 кг, грн. | ||
Випуск за рік, т | - | - | |
І Сировина (з відрахуванням відходів) | 24529,83 | 150,55 | 57,66 |
ІІ Обробка 1. Допоміжні матеріали (на технологічні цілі) 2. Пар і паливо технологічні 3. Заробітна плата основна і додаткова виробничих робітників 4. Нарахування на заробітну плату 5. Витрати на утримання та експлуатацію обладнання 6. Цехові затрати 7. Загальногосподарські витрати | - 7,301 1507,84 596,35 10803,788 4967.88 3477.46 | - 0,045 9,25 3,66 76,23 9,56 6,69 | 0,017 3,54 1,4 29,19 3,66 2,56 |
Усього обробка | 21360,62 | 281,66 | 40,38 |
Виробнича собівартість (І+ІІ) | 45890,45 | 131,10 | 98,04 |
ІІІ Позавиробничі витрати | 964,59 | 5,12 | 1,96 |
Повна собівартість (І+ІІ+ІІІ) | 46855,04 | 287,58 | |
Ціна за одиницю продукції | - | 300,28 | - |
Вартість реалізованої продукції | 53840,54 | - | - |
Прибуток | 6985,5 | - | - |
Рентабельність продукції, % | - | - | |
Затрати на 1 грн. товарної продукції, коп. | 86,96 | - | - |
РОЗДІЛ 4.
ТЕХНІКО – ЕКОНОМІЧНІ ПОКАЗНИКИ ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ
Дата публикования: 2015-04-10; Прочитано: 305 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!