Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Фірма (підприємство) і організаційні форми підприємницької діяльності



Фірма (підприємство) – організація, яка використовує економічні ресурси для виробництва економічних благ (товарів чи послуг) з метою отримання прибутку. Існують державні і приватні фірми. Будь-яка фірма у господарській діяльності вирішує ряд завдань: 1) що і скільки робити? 2) як виробляти? 3) за якою ціною реалізувати продукцію? Ці завдання вирішуються виходячи з припущення, що метою фірми є максимізація прибутку.

Різновиди фірми, які найчастіше зустрічаються в ринковій економіці:

- індивідуальна (приватнопідприємницька);

- товариство (партнерство, компанія);

- корпорація (акціонерне товариство).

Індивідуальна фірма – організація, в якій власність і керування здійснюється однією особою, яка несе відповідальність за всіма зобов'язаннями і отримує весь прибуток. У країнах ринкової економіки такий тип фірм найбільш поширений. Її перевагами є: оперативність, гнучкість, високий ступінь економічної свободи власника. Недоліками – обмежені фінансові можливості і високий ступінь ризику.

Товариство – асоціація фіксованої кількості власників, спільно керуючих фірмою, що здійснюють комерційну діяльність на основі пайової власності. Переваги: великі можливості, ніж у індивідуального фірми, в залученні ресурсів; можливість спеціалізації, тому що об'єднуються знання багатьох людей. Недоліки: можливі труднощі в управлінні через боротьбу за лідерство і необмежена відповідальність учасників, у тому числі і за чужі помилки. Тому товариства – найменш поширений тип фірм.

Корпорація – юридично незалежна фірма, заснована на пайовій участі власників, що несуть обмежену відповідальність згідно з їхніми вкладами. Особливість корпорації – це не просто об'єднання власників, а самостійний господарюючий суб'єкт. Переваги: акціонери мають обмежену відповідальність, тобто не можуть нести збитки більші, ніж вкладена кожним у справу сума, що знижує ступінь ризику. Це приваблює велику кількість учасників і обумовлює стабільність і перспективу господарського розвитку корпорації. До недоліків слід віднести організаційні труднощі при створенні фірми, складнощі у взаєминах між акціонерами та керуючим персоналом і подвійне оподаткування – спочатку прибутку корпорації, потім - дивідендів, що виплачуються акціонерам. У сучасній ринковій економіці корпорації відіграють ключову роль. Незважаючи на те, що їхня частка в структурі організаційних форм – 20-25%, корпорації забезпечують 80-90% господарського обороту національних економік розвинених країн.





Дата публикования: 2015-04-10; Прочитано: 231 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...