Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Галина миколаївна тарасюк



Віталій Олександрович Кучменко

Методичний посібник видано редакційно-видавничим відділом
Житомирського державного технологічного університету

Комп’ютерний набір та верстка Кучменко В.О.,

Корнійчук А.А.

Оригінал-макет виготовлено та віддруковано на кафедрі економіки ЖДТУ:

10005, м. Житомир, вул. Черняховського, 103.


ВСТУП

Підвищення ефективності та структурна перебудова суспільного виробництва в сучасних умовах становлення ринкової економіки України, зумовлює нові підходи до планування господарської діяльності підприємств як основної функції управління підприємством.

Значення планування господарської діяльності визначається тим, що в його процесі визначаються напрямки, темпи і пропорції розвитку виробничої системи будь-якого рівня, основні показники її функціонування у визначеному періоді, а також збалансована забезпеченість управлінських рішень визначених завдань необхідними ресурсами.

Як наука “Планування і контроль на підприємстві” є складовою частиною економічної науки, безпосередньо виступає продовженням вивчення дисциплін “Економіка підприємства”, “Організація виробництва” і тісно пов’язана з вивченням інших економічних дисциплін, таких як “Бухгалтерський облік”, “Аудит”, “Менеджмент”, “Економічний аналіз”, “Проектний аналіз”.

Одержані знання повинні дозволити студенту вміти:

– вибирати господарську стратегію на внутрішньогосподарському рівні;

– розраховувати різні планові показники, необхідні для виконання самостійної роботи в планово-економічних службах підприємств.

– використовувати сучасні математичні та комп’ютерні методи розрахунків.

В результаті вивчення даного курсу студент повинен знати:

– теоретичні основи планування і контролю на підприємстві;

– методику проведення необхідних техніко-економічних розрахунків;

– зміст і задачі планування і контролю та їх роль у підвищенні ефективності виробництва;

– – порядок розробки довгострокових і поточних (річних) планів;

– методи організації внутрішньогосподарського розрахунку основних і допоміжних цехів, дільниць, бригад, відділів управління підприємством;

– тощо.

Вивчення цього курсу допоможе студентам більш детально і глибше розібратися з принципами господарської діяльності підприємств в сучасних умовах, навчитись сучасним методам техніко-економічного обґрунтування підприємницьких проектів, створення нормативної бази, розрахунку планових завдань.

Мета курсу “Планування і контроль на підприємстві”: формування системи знань з методології розроблення перспективних і поточних планів у діяльності підприємства та контролю їх виконання.

Завдання курсу – опанування форм, методів і процесу планування і контролю; вивчення структури і технології розроблення типових планів щодо економічного і соціального розвитку підприємства, складу показників і методики їх розрахунку, оптимізація виробничої програми.

Предмет курсу: процес планування і контролю діяльності підприємства.


1. ТИПОВА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА КУРСУ “ПЛАНУВАННЯ І КОНТРОЛЬ НА ПІДПРИЄМСТВІ”





Дата публикования: 2015-04-07; Прочитано: 337 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...