Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Загальні відомості. ДО вивчення дисципліни



НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ

МОДЕЛІ І МЕТОДИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ В АНАЛІЗІ ТА АУДИТІ

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

До вивчення дисципліни

Та виконання контрольної роботи

для студентів спеціальності 7.050106 “Облік і аудит”

напряму 0501 „Економіка і підприємництво”

всіх форм навчання

Всі цитати, цифровий та фактичний матеріал, бібліографічні відомості перевірені. Написання одиниць відповідає стандартам.   СХВАЛЕНО на засіданні кафедри менеджменту Протокол № 6 від 15 червня 2010 р.

Автор Мазник Л.В.

Зав. кафедрою Мостенська Т.Л.

Рецензент Духновська Л.М.

Київ НУХТ 2010


Методи і моделі прийняття рішень в аналізі та аудиті: Метод. вказівки до вивчення дисципліни та викон. контрольної роботи для студ. спец. 7.050106 “Облік і аудит” напряму 0501 „Економіка і підприємництво” всіх форм навчання / Укл. Л.В. Мазник – К.: НУХТ, 2010. – 30 с.

Рецензент Л.М. Духновська, к.е.н., доц.

Укладач Л.В. Мазник, к.е.н., доц.

Відповідальний за випуск Т.Л. Мостенська, д-р екон. наук., проф.


ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Робоча програма та методичні вказівки до вивчення дисципліни “Методи і моделі прийняття рішень в аналізі та аудиті” призначені для студентів факультету “Обліку, фінансів та підприємницької діяльності” денної, заочної, 2-ї вищої освіти для вивчення основних моделей і методів, які використовуються для забезпечення вимог наукової обґрунтованості та оптимальності управлінських рішень.

Програма вивчення нормативної дисципліни „Методи і моделі прийняття рішень в аналізі та аудиті” складена у відповідності до місця та значення дисципліни за структурно-логічною схемою, передбаченою освітньо-професійною програмою спеціаліста з напряму підготовки 0501 „Економіка і підприємництво”, і охоплює всі змістовні модулі, визначені анотацією та передбачені стандартом.

Предмет навчальної дисципліни. Дисципліна “Методи і моделі прийняття рішень в аналізі та аудиті” призначена для вивчення основних принципів і методичних підходів до прийняття управлінських рішень, застосування яких забезпечує найвищий рівень ефективності процесу прийняття рішення та отриманих результатів.

Мета дисципліни – сформувати у студентів систему знань з бухгалтерського обліку, економічного аналізу для підготовки проектів управлінських рішень, оцінки та відбору альтернативних варіантів управлінських рішень.

Завдання дисципліни – навчити студентів основам теорії прийняття управлінських рішень, методиці підготовки проектів рішень за напрямами управлінської діяльності, застосовувати моделювання в управлінні для підвищення ролі кількісних оцінок і кількісного аналізу результатів рішення, що приймається. Дисципліна “Моделі і методи прийняття рішень в аналізі та аудиті” дає основи знань з сутності, принципів і вимог до управлінських рішень, системного аналізу управлінських проблем, методологічних основ підготовки проектів управлінських рішень, аналізу варіантів і підготовки проектів управлінських рішень, моделей і методів аналізу інвестицій в основні засоби та фінансових інвестицій, ситуаційного аналізу при прийнятті управлінських рішень, моделей та методів управління матеріальними запасами, моделей фінансового управління, методів прийняття стратегічних управлінських рішень, методів прийняття рішень у прогнозуванні розвитку підприємства, методів прийняття рішень в умовах ризику та невизначеності. Рівень знань та практичні навички спеціалістів з методики прийняття рішень впливають на ефективність діяльності підприємства та вдосконалюють процес прийняття рішень на основі адекватного інформаційного забезпечення цього процесу, забезпечують покращення організації виконання рішень, а також підвищення ефективності контролю за виконанням рішень. Дисципліна “Моделі і методи прийняття рішень в аналізі та аудиті” вимагає глибоких теоретичних знань з економічного моделінгу та практичних навичок застосування методик прийняття рішень. Дисципліна призначена надати цей комплекс знань майбутньому фахівцю.

Дисципліна “Моделі і методи прийняття рішень в аналізі та аудиті” пов’язана, в першу чергу, з циклом економічних та спеціальних дисциплін, зокрема, “Бухгалтерський облік”, “Аудит”, “Організація і методика аудиту”, “Економічний аналіз”, “Економіка підприємства”, “Статистика”, “Менеджмент”, “Страхування”, “Фінанси”, “Господарське законодавство”, “Етика ділового спілкування”, а також базується на основах знань та новітніх досягненнях з циклу природничих та гуманітарних дисциплін.


Цілі навчальної дисципліни

Номер цілі Зміст цілі
1. Студент повинен знати:
   
1.1 1.2   1.3   1.4   1.5   1.6   1.7 1.8 1.9 1.10 1.11 1.12 1.13 1.14 1.15 сутність, принципи, види і вимоги до управлінських рішень; особливості застосування системного аналізу управлінських проблем; методологічні основи підготовки проектів управлінських рішень; особливості застосування програмно-цільового підходу до прийняття управлінських рішень; порядок проведення аналізу варіантів і підготовки проектів управлінських рішень; теоретичні основи аналізу беззбитковості виробництва та методику проведення цього аналізу; порядок проведення аналізу вигід і витрат; основи теорії економічного ризику; основи аналізу інвестицій в основні засоби; основи аналізу фінансових інвестицій; особливості застосування ситуаційного аналізу при прийнятті управлінських рішень; моделі і методи управління матеріальними запасами; моделі фінансового управління; методи прийняття стратегічних управлінських рішень; методи прийняття рішень у прогнозуванні розвитку підприємств.
  2. Студент повинен уміти:
2.1 2.2 2.3   2.4   2.5   2.6 2.7 2.8   2.9   2.10   2.11 2.12 2.13 2.14   2.15   2.16 класифікувати управлінські рішення; застосовувати системний аналіз управлінських проблем; використовувати методи та способи прийняття управлінських рішень; особливості застосування програмно-цільового підходу до прийняття управлінських рішень; порядок проведення аналізу варіантів і підготовки проектів управлінських рішень; проводити аналіз беззбитковості виробництва; аналізувати вигоди і витрати; виконувати постановку задачі оптимізації прийняття рішень в теоретико-ігровій формі; застосовувати критерії прийняття рішень в умовах ризику та невизначеності; застосовувати моделі і методи аналізу інвестицій в основні засоби виконувати аналіз фінансових інвестицій на основі критеріїв; проводити аналіз ситуації господарюючого суб¢єкта; оптимізувати матеріальні запаси проводити оцінку фінансового стану для структурування цілей стратегії управління фінансовою стійкістю підприємства; застосовувати експертні методи, сценарний підхід у стратегічному виборі, прийоми активізації творчого мислення; застосовувати кількісні методи прогнозування.
  3. Студент повинен мати навички:
3.1 3.2   3.3 3.4   3.5   3.6 3.7   3.8   3.9 3.10   3.11 3.12 побудови основних видів змістовних моделей управління; розробки процедури прийняття рішень та оцінки їх ефективності; застосування результатів аналізу беззбитковості; визначення коректних варіантів вибору, вимірювання та оцінювання вигід і витрат; вибору шляхів зниження економічного ризику на основі його аналізу; оцінки ефективності інвестиційних проектів; побудови політики управління фінансовими інвестиціями підприємства; визначення стратегічних дій на основі проведеного ситуаційного аналізу; застосування моделей управління матеріальними запасами; математичного моделювання в управління фінансовою діяльністю підприємства; формування та вибору стратегії підприємства; застосування прогностичних моделей в процесі прийняття рішень.

Структура дисципліни





Дата публикования: 2015-04-07; Прочитано: 309 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...