Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Методичні поради. Мета самостійної роботи – засвоєння студентами основополагаючих знань про важливіші конструкційні матеріали сучасності - метали та сплави на їх основі



Мета самостійної роботи – засвоєння студентами основополагаючих знань про важливіші конструкційні матеріали сучасності - метали та сплави на їх основі, їх властивості, особливості отримання та використання.

Необхідно усвідомити важливість використання металів і сплавів в сучасних технологіях та їх вплив на економічний і технічний розвиток всіх галузей економіки держави та науково-технічний прогрес. Скласти конспект.

Металургією називають галузі науки і промисловості, які охоплюють процеси отримання металів та сплавів, зміни їх хімічного складу, структури і властивостей, надання їм певної форми.

До її складу входять виробництва чорної, кольорової та порошкової металургії. Галузь споживає велику кількість сировини, матеріалів, енергії і в сучасному стані є найбільшим забруднювачем навколишнього середовища.

Україна належить до країн Європи і світу з найбільш розвиненою металургією. За показниками виробництва металів і сплавів вона поступається в Європі тільки Німеччині. На металургію припадає близько 25 % вартості продукції основних галузей промисловості країни та близько 50 % всіх валютних надходжень від експорту. Продукцією металургії є: збагачена рудна і нерудна сировина; продукти коксохімічного (кокс) і вогнетривкого виробництва; чорні метали та сплави на їх основі; кольорові метали та сплави на їх основі; прокат чорних та кольорових металів; деякі види металевих виробів (металоконструкції та інш.).

Характеристика виробництва підприємств чорної металургії України.

1. Висока виробнича і територіальна концентрація підприємств.

2. Матеріаломісткість галузі.

3. Велика частка сталі виплавляється в Україні застарілим способом – в мартенівських печах, тоді як розвинуті країни віддали перевагу технології більш ефективного конвертерного виробництва сталі, яке забезпечує вищу її якість.

4. Наявність заводів з повним і неповним металургійним циклом. Повний металургійний цикл включає виробництво чавуну, сталі і прокату. Заводи неповного циклу мають, як правило, один або два з трьох технологічних циклів.

5. Розміщення. Сучасний металургійний комплекс України майже повністю зосереджений у Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Запорізькій областях, де сформувався один з найбільших металургійних районів світу. Виділяються три металургійних підрайони: Придніпровський, Донецький і Приазовський.





Дата публикования: 2015-04-07; Прочитано: 261 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...