Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Розділ 1. Загальні Положення



Травня 2014 р. протокол № 9

Завідувач кафедри, д.е.н, проф.

_______________________ В.І.Перебийніс

УЗГОДЖЕНО:

на засіданні науково-методичної групи зі спеціальності «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності»

Голова, проф. __________ В.І.Перебийніс

«____» ________________ 2014 р.

Декан факультету економіки і менеджменту,к.і.н., _________________________ Т.А. Костишина

«____» ________________ 2014 р.

Начальник науково-методичного центру управління якістю діяльності к.е.н., доц.

_______________________ Н.І.Огуй

«____» __________________ 2014 р.

Директор навчального центру, доц.

_______________________ Н.В.Герман

«____» _________________ 2014 р.


ВСТУП

Підготовка висококваліфікованих фахівців, знання і вміння яких створюють необхідні умови конкурентоспроможності професії на сучасному ринку праці, потребує постійного поєднання теоретичного навчання з реаліями господарського життя, що здійснюється шляхом проходження студентами щорічних практик.

Виробнича практика з менеджменту відбувається на IV курсі у 8 семе­стрі і триває протягом 4 тижнів. Вона є важливою складовою навчальною процесу напряму підготовки «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра, що реалізується у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».

Виробнича практика з менеджменту має комплексний характер і є одним із етапів фахової підготовки студентів в умовах виробництва та основою для формування інформаційної бази для виконання комплексних кваліфікаційних завдань.

У період проходження виробничої практики з менеджменту на основі здобутих під час навчання знань, формуються професійні уміння і навички з підготовки та прийняття самостійно обґрунто­ваних організаційно-економічних рішень у реальних умовах господарю­вання, розвиваються потреби у постійному нагромадженні фахового досвіду, новітніх знань та розвитку творчих здібностей студентів.

Метою практики є закріплення студентами теоретичних знань та отримання можливості їх використання на практиці.

Завдання виробничої практики полягають в тому, що після проходження практики студенти повинні вміти:

- аналізувати стан і виявляти причини недоліків у системі управління, вживати заходів щодо їх ліквідації і попередження;

- вивчати показники роботи підприємств, організацій, установ, методи управління під час вирішення управлінських завдань і виявляти можливості підвищення ефективності управлінської праці, підготувати й приймати необхідні управлінські рішення із застосуванням науково обґрунтованих методів;

- застосовувати сучасні технічні засоби управління з необхідними розрахунками економічної ефективності їх впровадження;

- організовувати роботу й ефективну взаємодію структурних підрозділів, спрямовувати їх діяльність на досягнення високих темпів розвитку і вдосконалення бізнесу;

- організовувати виробничо-господарську діяльність підприємства, організації, установи на основі застосування науково обґрунтованих методів планування, максимальної мобілізації резервів виробництва, раціонального витрачання всіх видів ресурсів;

- розробляти та впроваджувати заходи із соціального розвитку колективу, проводити роботу з виховання кадрів, зміцнення виробничої й трудової дисципліни, забезпечувати поєднання економічних, психологічних і адміністративних методів керівництва, контролювати розміщення і правильне використання персоналу в підрозділах підприємства;

- здійснювати зв’язок з науково-дослідними і вищими навчальними закладами з питань впровадження інновацій, підготовки наукових кадрів, підвищення кваліфікації працівників підприємства, забезпечувати постійне підвищення рівня освітньої і професійної підготовки працівників підприємства, керувати організацією підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів;

- здійснювати керівництво соціально-психологічною роботою на підприємстві, спрямованою на удосконалення організації і стимулювання праці, стабілізацію соціальної структури трудового колективу, керувати роботою з удосконалення стилю й методів управління, створення сприятливого соціально-психологічного клімату в колективі.

Після проходження виробничої практики студент повинен знати:

- організаційну структуру управління підприємством.

- організацію праці на підприємстві.

- сучасні вимоги до оновлення бізнесу;

- шляхи підвищення якості продукції;

- проблеми управління виробничим підприємством;

- стратегію і функції підприємства;

- навички продуктивно-критичного оцінювання діючих механізмів планування діяльності підприємства і розробки прогресивних методів економічного управління.

РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Бакалавр – це освітньо-кваліфікаційний рівень вищої освіти особи, яка на основі освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» (базова вища освіта), що вона отримала до запровадження ступеневої освіти в Україні, здобула неповну вищу освіту, спеціальні уміння та знання, достатні для виконання завдань та обов’язків (робіт) певного рівня професійної діяльності, що передбачені для первинних посад у певному виді управлінської діяльності.

Методичні рекомендації щодо проходження виробничої практики з менеджменту складені відповідно до Галузевих стандартів вищої освіти та Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 8 квітня 1993 р. № 93 та є складовою частиною їх практичної підготовки.

Отримані студентами знання в межах вивчення навчальних дисциплін «Інформаційні системи в менеджменті», «Операційний менеджмент», «Організація праці менеджера», «Основи ділового протоколу», «Ситуаційний менеджмент», «Управління ризиками в ЗЕД», а також в результаті проходження виробничої практики з менеджменту сприятимуть формуванню висококваліфікованих фахівців.

1.1. Завдання і терміни проведення практичної підготовки фахівців освітньо-професійного рівня «бакалавр»

Основними завданнями виробничої практики з менеджменту є вивчення напрямів діяльності підприємств та організацій, які вибрані для проходження практики, його завдань і функцій, закріплення на практиці теоретичних знань, отриманих при вивченні управлінських дисциплін, написання звітів та документів, передбачених кваліфікаційними характеристиками.

Види і терміни проведення практичної підготовки фахівців освітньо-професійного рівня «бакалавр» встановлюються вищим навчальним закладом з урахуванням навчальних планів за обраним професійним спрямуванням і не повинні перевищувати обсяги часу, передбачені вимогами Галузевих стандартів вищої освіти. Залежно від обраного професійного спрямування практичною підготовкою фахівців освітньо-професійного рівня «бакалавр» передбачається проведення виробничої практики з менеджменту протягом двох тижнів після опанування курсу теоретичних дисциплін восьмого семестру четвертого курсу.





Дата публикования: 2015-04-07; Прочитано: 154 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...