Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Розв’язання. Визначимо дирекційні кути:



Визначимо дирекційні кути:

α АР = 51-86 – (+ 0-70) – 30-00 = 21-16;

α ВР = 58-66 – (+ 0-70) – 30-00 = 27-96;

α СР = 6-20 - (+ 0-70) + 30-00 = 35-50.

На карті (аерознімку) прокреслюємо напрямки з вихідних контурних точок А, В і С на точку Р, що визначається, за дирекційними кутами α АР = 21-16; α ВР = 27-96; α СР = 35-50 і знімаємо координати точки, що визначається.

Під час виконання оберненої засічки за виміряними кутами на місцевості за допомогою кутомірного приладу вимірюють кути α, β і γ між напрямками на чотири контурні точки, рис.5.20.

Під час вибору контурних точок слід враховувати, що найбільш надійне розв’язання задачі отримаємо у тому випадку, коли точка, що визначається, знаходиться всередині трикутника, який утворений вихідними точками А, В і С або поза трикутником напроти однієї з його вершин. Напрямок на четверту точку Д є контрольним. Графічне рішення проводиться способом Болотова.

Для цього на листі кальки наколюють точку Р і із неї вільно прокреслюють пряму лінію (напрямок на точку А), від якої послідовно будують кути α, β і γ, отримуючи напрямки на точки В, С і Д. Потім кальку з прокресленими напрямками накладають на карту (аерознімок) і повертають до того часу, поки прокреслені на ній напрямки не сумістяться з відповідними контурними точками карти (аерознімка). Після суміщення всіх напрямків точку Р з кальки переколюють на карту (аерознімок) і знімають її координати.

Рисунок 5.20 – Обернена засічка по виміряних кутах

Обернена засічка за виміряними відстанями полягає у визначенні положення точки Р на карті (аерознімку) за відстанями, виміряними до трьох вихідних точок. Відстані від точки, що визначається, до вихідних точок, як правило, вимірюють далекомірним способом. Положення точки визначають графічно, для цього з вихідних точок карти (аерознімка) циркулем прокреслюють дуги радіусами, які дорівнюють виміряним відстаням у масштабі карти (аерознімку), рис.5.21. На пересіченні дуг отримують точку Р, що визначається, і знімають її координати.

Під час визначення координат точок по карті (аерознімку) за допомогою приладів координати отримують з серединною помилкою, що до рівнює 0,5 мм у масштабі карти.

Рисунок 5.21 – Обернена засічка за виміряними відстанями





Дата публикования: 2015-06-12; Прочитано: 233 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...