Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Тема 19. Злочини проти правосуддя



Поняття, загальна характеристика і види злочинів проти правосуддя.

Злочини проти конституційних принципів діяльності органів розслідування, прокуратури і суду

Завідомо незаконне затримання, привід, домашній арешт або тримання під вартою. Види дій. Момент закінчення злочину. Суб’єктивні ознаки. Завідомість як ознака злочину. Кваліфікуючі та особливо кваліфікуючі ознаки.

Притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності. Поняття та ознаки діяння. Момент закінчення злочину. Особливості суб’єктивної сторони. Кваліфікуючі ознаки.

Злочини проти інтересів всебічного, повного й неупе­редженого розслідування і судового розгляду кримінальних справ

Примушування давати показання. Поняття та види діяння. Момент закінчення злочину. Суб’єктивні ознаки. Кваліфікуючі ознаки.

Завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину. Поняття та види діяння. Момент закінчення злочину. Особливості суб’єктивної сторони. Відмежування від суміжних злочинів.

Завідомо неправдиве показання. Види дій. Момент закінчення злочину. Особливості суб’єктивної сторони. Суб’єкт злочину. Кваліфікуючі ознаки.

Відмова свідка від давання показань або відмова експерта чи перекладача від виконання покладених на них обов’язків. Види діяння. Момент закінчення злочину. Обставини, що виключають злочинність цього діяння. Час вчинення цього злочину. Суб’єктивні ознаки.

Перешкоджання з’явленню свідка, потерпілого, експерта, примушування їх до відмови від давання показань чи висновку. Види діяння. Момент закінчення злочину. Потерпілий від цього злочину. Особливості суб’єктивної сторони. Суб’єкт злочину. Відмінність від суміжних злочинів.

Злочини проти інтересів своєчасного присікання та розкриття злочинів

Розголошення даних досудового слідства або дізнання. Види діяння. Момент закінчення злочину. Суб’єктивні ознаки. Кваліфікуючі ознаки.

Приховування злочину. Поняття та види діяння. Момент закінчення злочину. Суб’єктивні ознаки. Обставини, що виключають відповідальність за цей злочин. Відмінність від співучасті у злочині.

Злочини проти інтересів забезпечення неухильного виконання судових рішень

Дії, що дезорганізують установа виконання покарань. Види діяння. Момент закінчення злочину. Суб’єктивна сторона. Суб’єкт злочину. Відмінність від суміжних злочинів.

Втеча з місця позбавлення волі або з-під варти. Поняття та ознаки діяння. Момент закінчення злочину. Суб’єктивна сторона. Суб’єкт злочину. Кваліфікуючі ознаки.

Втеча зі спеціалізованого лікувального закладу. Види діяння. Момент закінчення злочину. Суб’єктивна сторона. Суб’єкт злочину.

Порушення правил адміністративного нагляду. Види діяння. Умови звільнення від кримінальної відповідальності. Момент закінчення злочину. Особливості суб’єктивної сторони. Суб’єкт злочину.

Тема 20. Злочини проти встановленого порядку несення військової служби (військові злочини)

Поняття, загальна характеристика й види військових злочинів. Відмежування військового злочину від дисциплінарного проступку.

Непокора. Об’єктивна сторона. Види діянь. Момент закінчення злочину. Кваліфікуючі та особливо кваліфікуючі ознаки. Відмежування від суміжних злочинів.

Невиконання наказу. Об’єктивна сторона та момент закінчення злочину. Кваліфікуючі ознаки. Відмежування від непокори.

Опір начальникові або примушування його до порушення службових обов’язків. Види дій та момент закінчення злочину. Кваліфікуючі та особливо кваліфікуючі ознаки. Відмежування від суміжних злочинів.

Погроза або насильство щодо начальника. Види дій та мо­мент закінчення злочину. Мотив злочину й його вплив на ква­ліфікацію. Кваліфікуючі та особливо кваліфікуючі ознаки злочину. Відмежування від суміжних злочинів.

Порушення статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності відносин підлеглості. Об’єктивна сторона та момент закінчення злочину. Суб’єктивні ознаки злочину. Кваліфікуючі та особливо кваліфікуючі ознаки злочину.

Дезертирство. Об’єктивна сторона та момент закінчення злочину. Особливості суб’єктивної сторони. Кваліфікуючі та особливо кваліфікуючі ознаки. Відмежування від самовільного залишення військової частини або місця служби.

Ухилення від військової служби шляхом самоскалічення або іншим способом. Об’єктивна сторона та момент закінчення злочину. Кваліфікуючі та особливо кваліфікуючі ознаки злочину.

Викрадення, привласнення, вимагання військовослужбовцем зброї, бойових припасів, вибухових, інших бойових речовин, засобів пересування, військової та спеціальної техніки чи іншого військового майна, а також заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем. Особливості предмета злочину. Види та способи діяння. Момент закінчення злочину. Суб’єктивні ознаки. Кваліфікуючі та особливо кваліфікуючі ознаки. Відмежування від суміжних злочинів.

Порушення правил поводження зі зброєю, а також із речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточення. Предмет злочину. Види діянь та їх наслідки. Особливості суб’єктивної сторони. Кваліфікуючі та особливо кваліфікуючі ознаки. Відмінність від суміжних злочинів.

Порушення правил водіння або експлуатації машин. Поняття машини. Види порушень та їх наслідків. Особливості суб’єктивної сторони.

Порушення правил польотів або підготовки до них. Види порушень та їх наслідки. Особливості суб’єктивної сторони.

Порушення правил кораблеводіння. Види порушень та їх наслідки. Особливості суб’єктивної сторони.

Порушення статутних правил вартової служби чи патрулювання. Види порушень. Момент закінчення злочину. Особливості суб’єктивної сторони. Кваліфікуючі та особливо кваліфікуючі ознаки. Відмежування від дисциплінарного проступку.

Розголошення відомостей військового характеру, що становлять державну таємницю, або втрата документів чи матеріалів, що містять такі відомості. Види діянь та момент закінчення злочину. Особливості суб’єктивної сторони. Кваліфікуючі та особливо кваліфікуючі обставини. Відмежування від державної зради.

Злочини проти авторитету і правомірної діяльності військових формувань і правоохоронних органів

Залишення гинучого військового корабля. Поняття залишення корабля. Суб’єктивні ознаки. Кваліфікуючі ознаки. Відмежування від суміжних злочинів.

Самовільне залишення поля бою або відмова діяти зброєю. Види діянь. Суб’єктивні ознаки. Кваліфікуючі ознаки. Відмежування від суміжних злочинів.

Незаконне використання символіки Червоного Хреста, Червоного Півмісяця, Червоного Кристала та зловживання ними. Ознаки незаконності діяння та його види. Момент закінчення злочину. Суб’єктивні ознаки.

Тема 21. Злочини проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку

Загальна характеристика кримінального законодавства, що забезпечує захист миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку

Поняття, загальна характеристика і види злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку

Злочини проти миру й безпеки людства

Пропаганда війни. Види діянь. Момент закінчення злочину.

Планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни. Особливості законодавчої конструкції. Види діянь. Момент закінчення злочину. Кваліфікуючі ознаки злочину.

Геноцид. Поняття геноциду. Види діянь. Кваліфікуючі ознаки злочину.

Екоцид. Поняття екоциду. Види діянь. Кваліфікуючі ознаки злочину.

Найманство. Особливості законодавчої конструкції. Поняття найманства. Види діянь. Кваліфікуючі ознаки злочину.

Піратство. Особливості законодавчої конструкції. Поняття піратства. Види діянь. Кваліфікуючі ознаки злочину.

Злочини проти встановленого порядку, що забезпечують дотримання міжнародних договорів та конвенцій

Порушення законів та звичаїв війни. Особливості законодавчої конструкції. Види діянь. Кваліфікуючі ознаки злочину.

Застосування зброї масового знищення. Особливості законодавчої конструкції. Поняття зброї масового знищення. Кваліфікуючі ознаки злочину.

Злочини проти осіб та установ, що мають міжнародний захист

Особливості законодавчої конструкції. Види діянь. Момент закінчення злочину. Кваліфікуючі ознаки злочину.

Посягання на життя представника іноземної держави. Особливості законодавчої конструкції. Момент закінчення злочину. Мета як обов’язкова ознака суб’єктивної сторони означеного злочину.

Тема 22. Основні положення Особливої частини кримінального законодавства зарубіжних країн

Загальна характеристика Особливої частини кримінального права зарубіжних країн.

Види злочинів проти життя та здоров’я в кримінальному законодавстві зарубіжних країн.

Види злочинів проти власності в кримінальному законодавстві зарубіжних країн.

Види злочинів у сфері господарської діяльності в кримінальному законодавстві зарубіжних країн.

Види злочинів проти громадської безпеки в кримінальному законодавстві зарубіжних країн.

Кримінальне законодавство Великобританії, ФРН, США, Польської республіки, Білорусі, Республіки Казахстан, Іспанії, Російської Федерації, Туркменістану.

6. Робоча програма навчальної дисципліни з тематичним планом

Метою дисципліни «Кримінальне право. Особлива частина» є ознайомлення студентів з системою загально-теоретичних та практично-орієнтованих знань, вмінь і навичок юридичного опосередкування щодо формування професійного юриста, здібного до прийняття самостійних рішень по складним юридичним питанням, правильної кваліфікації суспільно небезпечних діянь, суворому дотриманні законності, захисту основних прав і свобод людини та громадянина, інтересів суспільства і держави від злочинних посягань, що та надасть можливість поглибленого вивчення загальних базових положень кримінального права про злочин і покарання.

Предмет викладання кримінального права передбачає розкриття соціальної суті і юридичного змісту кримінального закону, взаємозв'язку його норм, оволодіння вмінням їх наукового та практичного застосуванням.

Завданнями навчальної дисципліни «Кримінальне право. Особлива частина» є засвоєння студентами комплексу знань з теоретичних, методологічних та практичних засад кримінального права особливої частини.

Задача дисципліни:

Під час засвоєння навчальної дисципліни “Кримінальне право. Особлива частина” студенти (сліхачі) повинні знати широке коло законодавчих і підзаконних актів, державних програми, що спрямовані на боротьбу зі злочинністю з метою подальшого застосування отриманих знань у практичній діяльності.

Студенти (сліхачі) повинні вміти: працювати з джерелами кримінального права; використовувати отримані знання в процесі застосування норм кримінального права та виробити навички їх правильного використання в практичній діяльності; розвитку навичок самостійного розв’язування практичних завдань.

Студенти (слухачі) повинні володіти навичками наукового та практичного використання закону про кримінальну відповідальність та інститутів кримінального права.

Методи навчання: пропедевтичні лекції, самостійна робота студентів (написання наукових доповідей, написання рефератів), індивідуальні заняття, практичні заняття у різних формах (запитально-відповідальній, обговорення конкретних ситуацій, тестового опитування, вирішення конкретних правових ситуацій, тощо), написання курсових робіт.

Засоби навчання: робота з рекомендованими літературними джерелами (підручниками, навчальними посібниками), нормативно-правовими актами (Постановами Пленуму Верховного Суду України, тощо), використання комп’ютерних технологій, матеріали науково-практичних конференції, виступи практичних працівників правоохоронних органів, розробки і наукові праці вчених університету, а також праці інших провідних дослідників як вітчизняних, так і закордонних.

Форми поточного, проміжного та підсумкового контролю.

Формами поточного та проміжного контролю є:

1. перевірка знань і навичок студентів (сліхачів) під час проведення семінарських та практичних занять;

2. результати контрольних тестів відповідних модулів;

3. оцінка підготовки та захисту рефератів та доповідей, підготовлених студентами (сліхачами).

Формами підсумкового контролю є:

1. результати заліку з дисципліни «Кримінальне право. Особлива частина», який проводиться відповідно до Навчального плану у п’ятому семестрі;

2. результати іспиту з дисципліни «Кримінальне про. Особлива частина», який проводиться у шостому семестрі відповідно до Навчального плану;

3. результати написання і захисту курсової роботи з дисциплін «Кримінальне право», що є завершальним етапом вивчення дисципліни «Кримінальне право. Загальна частина» студентами (слухачами) ННІПП НАВС.

№ з/п Назва теми Всього Лекцій Семінари Практичні Самостійна робота
1. Поняття та система Особливої частини кримінального права України.   -   -  
2. Злочини проти основ національної безпеки України.   -      
3. Злочини проти життя та здоров’я особи.       4*  
  Всього:          

Робоча програма відбражаєтьс у тематичному плані дисципліни «Кримінальне право. Особлива частина»:

Змістовний модуль II
4. Злочини проти волі, честі та гідності особи.          
5. Злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості особи.          
6. Злочини проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина.   -   -  
7. Злочини проти власності.       2*  
  Всього:          
             
Змістовний модуль III
8. Злочини у сфері господарської діяльності.          
9. Злочини проти довкілля.          
10. Злочини проти громадської безпеки.          
11. Злочини проти безпеки виробництва.   - - 2*  
  Всього:          
  Всього за семестр:          
Змістовний моділь IV
12. Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту   -      
13. Злочини проти громадського порядку та моральності.          
14. Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров’я населення.       4*  
  Всього:          
Змістовий модуль V
15. Злочини у сфері охорони державної таємниці, недоторканості державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації.   -     -
16. Злочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об’єднань громадян.          
17. Злочини у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж і мереж електрозв’язку.   -     -
18. Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг.       4*  
  Всього:          
Змістовий модуль VI
19. Злочини проти правосуддя.          
20. Злочини проти встановленого порядку несення військової служби (військові злочини).   -      
21. Злочини проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.       4*  
22. Основні положення Особливої частини кримінального права іноземних держав.   - - -  
             
  Всього:          
  Форма контролю Іспит
  Всього за семестр:          

7. Плани-конспекти лекційних занять

Плани лекційних занять, наведені нижче, носять рекомендаційний характер і стосуються мінімального необхідного обсягу знань, надання якого лектор повинен забезпечити при викладенні окремих тем з дисципліни «Кримінальне право України. Особлива частина»

НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ПРАВА ТА ПСИХОЛОГІЇ

КАФЕДРА КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВИХ ДИСЦИПЛІН





Дата публикования: 2015-06-12; Прочитано: 254 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.01 с)...