Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

До теми 7 зан 1



ПРИСТРІЛЮВАННЯ ЦІЛІ

Пристрілювання ведуть за виміряними відхиленнями або за спостереженням знаків розривів.

За виміряними відхиленнями пристрілювання ведуть за допомогою далекоміра, спряженого спостереження, секундоміра, радіолокаційної станції, підрозділу звукової розвідки і вертольота.

Пристрілювання за спостереженням знаків розривів застосовують, коли воно за виміряними відхиленнями при допомозі далекоміра або спряженого спостереження ускладнено, а за допомогою інших технічних засобів неможливе.

Для пристрілювання призначають той же вид траєкторії, снаряд, тип підривника, номер та партію зарядів, що і для стрільби на поразку.

Пристрілювання забезпечують надійним та безперервним спостереженням розривів, для чого:

визначають (оцінюють) відхилення розривів від цілі за дальністю в метрах (знаки розривів), а за напрямком в поділках кутоміра;

оцінюють категорії розривів (повітряний, наземний) під час рикошетної стрільби;

оцінюють категорії розривів (повітряний, наземний, «клювок») і вимірюють кут місця розривів у повітрі від горизонту спостережного пункту під час стрільби снарядами з дистанційним підривником.

Місце розриву визначають у момент його появи по спалаху та хмарці розриву, за місцем падіння осколків або по вирві. Дослідити хмарку розриву й дати оцінку його

знаку можливо лише під час бокового відносно лінії спостереження вітру.

Відхилення розривів від цілі (центру групової цілі)»а дальністю в метрах визначають за допомогою приладів.

Якщо не можна визначити відхилення розривів від цілі за дальністю в метрах, їх місцеположення відносно цілі оцінюють як переліт або недоліт; переліт позначають знаком «+» (плюс), а недоліт—знаком «—» (мінус).

Бокові відхилення розривів виміряють у поділках кутоміра від цілі (центру групової цілі).

Кут місця повітряного розриву в поділках кутоміра виміряють від горизонту КСП (одного із пунктів спряженого спостереження) за допомогою квантового далекоміра (бусолі, розвідувального теодоліта).

Коректури дальності й напрямку визначають за допомогою приладів або розрахунком.

ПРИСТРІЛЮВАННЯ НАПРЯМКУ

Коефіцієнт віддалення, його призначення і розрахунок.

Дальність від спостережного пункту до цілі Дк звичайно не дорівнює дальності від вогневої позиції до цілі Дц, унаслідок чого обмірюване зі спостережного пункту бічне відхилення розриву від цілі α не буде дорівнює коректурі напрямку β для вогневої позиції. У тому випадку, коли спостережний пункт знаходиться перед вогневої позиції, кут β менше кута α, а коли спостережний пункт знаходиться позад вогневої позиції, кут β більше кута α. При поправці на зміщення (ПЗ) менш 5-00 коректура напрямку визначається за допомогою коефіцієнта віддалення.

З трикутника КЦР - ЦР = а х 0,001Дк (по формулі тисячної)

З трикутника ОЦР - ЦР = β 0,001 ДТЦ, (по формулі тисячної)

відкіля а х 0,001Дк = β 0,001 ДТЦ, або β = α х (Дк/ДТЦ.)

 
 

Співвідношення Дк/ДТЦ називають коэфіциентом віддалення Кв. Його розраховують, як десяткову дріб і обчислюють із точності до 0,1.

Пристрілювання дальності

Крок кутоміра, його вивід та призначення

Якщо спостережний пункт зміщений у площині стрільби і розрив Р отриманий на лінії спостереження, то при введенні коректури дальності наступний розрив відбудеться не на лінії спостереження (точка Л) і може взагалі не дати спостереження по дальності.

Щоб при зміні дальності розриви відбувалися на лінії спостереження, необхідно коректури дальності щораз супроводжувати відповідними коректурами напрямку, для визначення яких використовують крок кутоміра (позначають Кк).

Кк = (з формули тисячної з трикутника ОАЦ)

Через того що величина Кк звичайно мала, можна прийняти, що кут АРЦ дорівнює поправці на зміщення ПЗ. Тоді при ПЗ <5-00

ЦА = ∆Д х tg ПЗ, або приблизно = ∆Д х0,001 ПЗ (з трикутника АРЦ згідно якостей прямокутного трикутника).

Підставляючи у формулу значення ЦАі з огляду на, що зручно цей коефіцієнт (Кк) розраховувати на зміну дальності на 100м (тобто ∆Д=100 м), одержують:

Кк = =

Крок кутоміра зручніше розраховувати по формулі

Кк =

Для визначення коректури напрямку одну соту коректури дальності множать на крок кутоміра.

 
 

Округлення кроку кутоміра до 0-01 може дати помилки коректур напрямку, що не перевищують 0,005 ∆Д.

На малюнку видно, що при збільшенні дальності стрільби доворот на крок кутоміра треба брати у бік вогневої позиції, а при зменшенні – у бік спостережного пункту (тобто, якщо вогнева позиція праворуч від спостережного пункту відносно цілі, то при збільшені дальності знак поправки на Кк буде „+”, при зменшені „-”, якщо вогнева позиція ліворуч – знак змінюється навпаки.

Таким чином сумарна коректура в дальності буде

∆ Д = Дц – Др., зміна в приціл ∆П = ∆ Д / ∆Х тис

Коректура кутоміра: Dd= -aКв ± КК100

КВ розраховується з точністю до 0,1, a КК - до 0-01.





Дата публикования: 2015-04-10; Прочитано: 302 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...