Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Оформлення Web-вузла



Об'єднання групи Web-сторінок у єдину структуру вузла дозволяє програмі FrontPage не тільки відслідковувати схему побудови посилань між сторінками, але і забезпечувати однотипне оформлення всіх сторінок вузла.

4.2.1. Вибір оформлення

Кожний Web-вузол створюється на основі певної схеми, що задає однотипне оформлення всім стандартним елементам сторінок. При розробці вузла у будь-який момент можна перемінити схему. Для цього потрібно виконати такі кроки:

1. Оберіть команду Format > Theme (Формат> Тема). Відкриється вікно діалогу, показане на рис. 4.18. У ньому ви побачите обрану схему, за допомогою якої оформлена сторінка, представлена раніше на рис. 4.17.

Рис. 4.18. Вибір стандартної схеми

2. У списку схем підшукайте те розфарбування, що найбільш підходить для вашого вузла, наприклад оберіть варіант Industrial (Индустриальный).

У лівій нижній частині вікна діалогу є чотири прапорці, установка яких дозволяє виконувати такі дії:

· Vivid Color (Яркие цвета) – розфарбовує обрану схему більш яскравими кольорами;

· Active Graphics (Сложная графика) – ускладнює малюнок посилань, кнопок і маркерів, додаючи тіні й дрібні деталі;

· Background Picture (Фоновый рисунок) – розміщає на задньому плані сторінки фоновий малюнок;

· Apply Using CSS (С использованием таблиц CSS) – призначає нове оформлення за допомогою каскадних таблиць стилів, що додаються до HTML-коду. Каскадні таблиці зі стилями можна підключати до будь-якого HTML-файлу, формуючи на основі цих стилів оформлення елементів сторінки. При такому підході для зміни вигляду цілого Web-вузла досить лише модифікувати таблиці стилів, що, як правило, зберігаються в окремих файлах. Це допомагає адміністраторам великих вузлів зберігати однаковість усіх документів, розміщених на Web-сервері.

3. Установіть прапорці Active Graphics (Сложная графика) і Apply Using CSS (С использованием таблиц CSS).

Якщо вас не влаштовують стандартні схеми, модифікуйте параметри однієї з них.

4. Клацніть на кнопці Modify (Изменить). У вікні з'являться додаткові кнопки, що дають доступ до таких інструментів:

· Кнопка Colors (Цвета) відкриває вікно діалогу з трьома вкладками.

o Color Schemes (Цветовая схема) – дозволяє обрати одне зі стандартних забарвлень, доступних для даного варіанта оформлення сторінок.

o Color Wheel (Цветовой круг) дає можливість задати колірний тон й установити яскравість розфарбування за допомогою движка Brightness (Яркость).

o Custom (Заказной) має два списки, що розкриваються.

У першому інструменті можна обрати будь-який стандартний елемент сторінки, а потім призначити йому довільний колір.

· Щиглик на кнопці Graphics (Графика) відкриває вікно, показане на рис. 4.19. У списку Item (Элемент), що розкрився, оберіть кожний зі стандартних елементів Web-сторінки. За допомогою кнопок Browse (Обзор) вкладки Picture (Рисунок) призначте як його оформлення будь-який графічний файл, а на вкладці Font (Шрифт) підберіть тексту цього елемента відповідне накреслення. Повторюючи ці операції, налаштуйте всі елементи сторінки.

· Кнопка Text (Текст) дозволяє настроїти накреслення шрифту звичайного тексту Web-сторінки і шести заголовних стилів. Обирайте у списку Item (Элемент) стиль, який потрібно змінити, а потім за допомогою списку Font (Шрифт) призначайте йому потрібний шрифт.

5. Закінчивши модифікацію схеми і повернувши у вікно діалогу Themes (Схемы), клацніть на кнопці Save As (Сохранить как).

6. Введіть у вікні, що відкрилося, назву Схема користувача і клацніть на кнопці ОК, щоб зберегти нову схему в бібліотеці.

Рис. 4.19. Зміна схеми

7. Щоб привласнити обрану схему всім сторінкам вузла, оберіть положення перемикача All Pages (Все страницы).

8. Клацніть на кнопці ОК.

Після додавання в бібліотеку нова схема стає доступною для всіх Web-вузлів, створених у FrontPage. Застосовуючи такі схеми, ви легко зможете задати однакове оформлення кільком тематично зв'язаним вузлам.

4.1.2. Загальні поля елементів

Одночасна розробка всіх Web-сторінок вузла в межах одного проекту FrontPage має незаперечні переваги. Одна з них – швидка зміна оформлення всіх сторінок. За допомогою FrontPage можна також додавати на сторінки вузла загальні поля, що містять однотипні елементи заголовків і навігації. Зміст таких загальних полів обновляється автоматично при зміні структури Web-вузла у вікні навігатора. Щоб настроїти загальні поля однієї зі сторінок, виконайте такі кроки:

1. Клацніть на значку Navigation (Навигация) панелі режимів.

2. Двічі клацніть на сторінці Товари, щоб відкрити її в режимі перегляду Page (Страница). Загальні поля сторінки відокремлюються від основного змісту пунктирними лініями (рис. 4.20).

Рис. 4.20. Загальні поля

2. Оберіть команду Format > Shared Borders (Формат > Общие Границы). Відкриється вікно діалогу, показане на рис. 4.21.

Рис.4.21. Настроювання загальних полів

У ньому є чотири прапорці, що ініціюють розміщення загального поля з кожної з чотирьох сторін сторінки:

· Top (Сверху) – верхнє поле, у якому звичайно розміщається баннер (барвистий заголовок, іноді з набором гіперпосилань);

· Left (Слева) – поле уздовж лівого краю сторінки з кнопками посилань на підлеглі сторінки;

· Right (Справа) – загальне поле уздовж правого краю, що, як правило, не використовується;

· Bottom (Внизу) – поле по нижньому краї сторінки. У ньому звичайно розміщаються посилання на дочірні, материнську і домашню сторінки, виконані в текстовій формі на той випадок, якщо браузер користувача не може відображати графічні об'єкти або в ньому відключений відповідний режим.

Примітка. Якщо ви бажаєте самостійно розміщувати посилання і заголовки, вам потрібний такий варіант послідовних дій:

· Скиньте всі прапорці, оберіть варіант Current Page (Текущая страница) і клацніть на кнопці ОК. Ви побачите, що зі сторінки зникли кнопки навігації і заголовок, автоматично розташовувані в полях загальних елементів.

· Знову оберіть команду Format > Shared Borders (Формат > Общие Границы).

· Установіть прапорець Reset Borders For Current Page To Web Default (Установить стандартную конфигурацию для полей этой страницы).

· Клацніть на кнопці ОК. FrontPage поверне на сторінку елементи навігації, розташовані за замовчуванням.

3. Командою File > Close Web (Файл > Закрыть Web) закрийте Web-вузол й усі відкриті Web-сторінки, підтверджуючи збереження виконаних змін.

4.3. Редактор Web-сторінок

FrontPage підтримує безліч інструментів, що допомагають розглядати вузол не як набір сторінок, а як єдину структуру взаємозалежних компонентів. Але крім структури необхідно розробити самі Web-сторінки, що є основою будь-якого вузла.

До складу FrontPage входить могутній редактор Web-сторінок. Ви вже зустрічалися з ним, коли знайомились з режимом перегляду Page (Страница).

Щоб модифікувати Web-сторінку, досить відкрити її в зазначеному режимі за допомогою команди File > Open (Файл > Открыть) чи просто двічі клацнути на значку Web-сторінки в будь-якому з інших режимів FrontPage.

Редактор Web-сторінок FrontPage багато в чому схожий на редактор Word. Але формат HTML має свої правила створення файлів, що вносять певну специфіку в процес створення документів. На цьому занятті ви познайомитеся з основними прийомами створення змісту сторінок.

В основі практично будь-якої Web-сторінки завжди лежить текст. Текст можна поділяти на абзаци, оформлювати у вигляді пунктів маркірованих списків чи поміщати в клітинки таблиць. Правильне форматування тексту багато в чому визначає зручність сприйняття інформації на Web-сторінці.





Дата публикования: 2014-10-25; Прочитано: 299 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...